Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

HannaR 19:37, 02 kwi 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kamcia napisał(a)
Moje roslinki to co roz zmieniaja miejsce. Czasem trafiaja do innej czesci ogrodu a czasem przesuwam je tylko o kilka centymetrow: w prawo, w lewo, do przodu, do tylu i tak bez konca. Zeby sie nie zasiedzialy w jednym miescu za dlugo.


Umarłam!

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:39, 02 kwi 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Acha, fajna ławeczka.
Pozdr,
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
la_estrellita 19:33, 06 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Eliso moim sąsiadom oczy z orbit wychodzą średnio raz w tygodniu . Moim marzeniem jest żywopłot nieformowany, liściasty, mieszany i taki będzie. Laurowiśnie zamierzam posadzić tylko w jednej części bo zimą (i tu kilka osób powinno powiedzieć „a nie mówiłam” ) odczułam brak zielonego przed oczami.

Haniu - Gruszko u mnie takie zimy, że sprzedawcy sanek już dawno zbankrutowali a dzieci śnieg oglądają w telewizji. W tym roku to nawet za bardzo mrozów nie było. Mamy porę gorącą i deszczową. Tak na prawdę to zanika nawet coś takiego jak okres przejściowy bo albo chodzę w kurtce i szaliku albo w krótkim rękawku. Dla lurowiśni taki klimat jest jak najbardziej odpowiedni. Przyglądam się tym rosnącym w okolicy i żadna nie nosi śladów przymrożenia. O wschodniej właśnie myślałam ale chcę sprawdzić inne możliwości.

Sylwiu no piękne są przez cały rok. Mnie po wczorajszej wizycie w ogrodniczym otrzeźwiła trochę cena sadzonek. U mnie sprzedają tylko takie wielkie metrowe sadzonki po 43 zł a ja potrzebuję minium 10 . Muszę poszukać nieco dalej.

Miłko ketmięteż planuję, zastanawiam się nad tą o wielkich kwiatach. Nie wiem jaka to odmiana ale kwiaty ma wielkości dłoni. Coś pięknego. O Etnie poczytam. Ławki nie oddam .

Kamilo, Aniu ławeczka dziękuję może jutro doczeka się liftingu.

Hola Basiu , miło mi Cię gościć. Tu nie ma co rżeć tu trzeba współczuć. Moje marzenia runęły jak domek z kart a Ty się nabijasz . Z tego co napisałaś wnioskuję, że u Ciebie też zawrotne tempo robót . No cóż... Trochę pocieszające, że nie siedzę w tym gooofffnie sama .

____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 19:45, 06 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
HannoR ławeczka dziękuje po raz kolejny .

Kolejny letni łikend tej wiosny a ja nie mogę kopać. Dopiero dochodzę do siebie, były za zakupy: koło do taczki, kwaśna ziemia do rodków części do płotu, czyli nawet nie mam co pokazać. Jedyne roboty na jakie się odważyłam to pikowanie i sianie do doniczek. Wysiałam hyzop podpatrzony w zeszłym roku u Ewy z pszczelarni. Zobaczymy jak będzie się prezentował na żywo u mnie.

Muszę też wywalić tuje z frontu i czymś je zastąpić. Może macie jakiś pomysł na coś zimozielonego co nie rośnie powyżej metra? Z przodu mam lawendy w rządku i trzy trzmieliny, które się tam płożą z tyłu pod ścianą bordowe berberysy. Kostrzewa leci do śmieci. Te kikuty po bokach to hakuro. Wokół środkowej tujki rosną marcinki i dwie bordowe żurawki. Nic więcej tam nie ma.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gruszka_na_w... 20:51, 06 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Jeszcze napisz, jakie tam warunki świetlne są tzn. jaka to wystawa?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
la_estrellita 21:13, 06 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Wystawa popułudniowo-zachodnia. Sucho bo nie podlewam. Lawendy rosną jak gooopie.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Kamcia 21:34, 06 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
A czemu chcesz te tuje wrzucić?
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Mariposa 22:03, 06 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Też czekam na ławeczkę. Będzie hit ogrodowy
____________________
Ela Motylogród
la_estrellita 19:27, 07 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Kamilo bo nie lubię tuj, bo mi na froncie potwory wielkie rosną, bo cięte trzeba regularnie przycinać żeby jakoś wyglądały a u mnie z czasem krucho, bo chcę coś liściastego. Tuje wyroku nie dostały, pójdą gdzie indziej a na froncie chyba trzmieliny posadzę.

No to ławka po wstępnym liftingu wygląda tak:


Sprawdziłam dziś zadołowane jeżówki z nasionek od Hani, sporo przeżyło. Na zdjęciu mała ich część. Haniu dziękuję.


Rudbekie od Gosi będą kwitły. Reszta sadzonek również daje oznaki życia . Gosiu dziękuję.

____________________
Agnieszka Gutlandia
Kamcia 19:47, 07 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Co do tuj to mam podobny stosunek. Moje tez niedlugo zmienia miejsce. Calkiem możliwe, ze komus oddam, bo mi strasznie podjazd smieca.

A ta Twoja ławka to mi sie po nocach śni. Cudowna jest.

:
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies