Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

la_estrellita 22:06, 07 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Żeby nie było: też mam kfiatuchy a co .

Czosnek sprinter, rośnie w piachu z gliną o konsystencji dobrze wyschniętego betonu i chyba mu to nawet odpowiada bo z jednego zrobiły się dwa. Wykopałabym i przeniosła w jakieś bardziej odpowiednie miejsce ale boję się, że jak będę kilofem tę skorupę kruszyć to cebule uszkodzę .


Czereśnia również sprinterka - zakwitła szybciej niż śliwy.



____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 22:10, 07 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
A tu takie wiosenne takie tamy jak u wszystkich:


Zaczyna ubiorek i floks




Czy ktoś umie zidentyfikować tego jeżyka?
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 22:14, 07 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
A na dowód jak srogie zimy u mnie panują zdjęcie rozmarynu. Rośnie na górce, gdzie największe wichry panują:


Jak on przeżył to laurowiśnie tym bardziej powinny.
____________________
Agnieszka Gutlandia
bql3 22:20, 07 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Agnieszka,

jak już bardzo chcesz zmienić thuje na coś innego - to może grójecznik japoński, pooglądaj fotki w internecie bo posiada ta roślina piękne wybarwienia wiosenne i na jesień..No i gorąco namawiam Cię też na jakąś odmianę np klona palmowego ale to wszystko jest kwestia gustu.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
la_estrellita 22:29, 07 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Janie, dziękuję za propozycje. Znam te rośliny i w przyszłości gdzieś je u siebie umieszczę ale akurat w tym miejscu potrzebuję czegoś zimozielonego coby mnie przez ponad pół roku same suche badyle nie straszyły od frontu.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Kamcia 22:47, 07 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
I czosnki maja juz glowki kwiatowe... wow.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
wiklasia 22:57, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
ten jeżyk to może wilczomlecz sosnka?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
sylwia_slomc... 23:18, 07 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81976
Też mi się widzi, że wilczomlecz jakiś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 17:32, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Co miałam powiedzieć? Że zmienia się klimat. Jakieś ocieplenie i stepowienie staje się chyba widoczne.

Czy ten rozmaryn widział śnieg tej zimy? Ile było na minusie u Was?

EDIT: poczytałam wiem. Bez śniegu ale ile mrozu?

Ja bym dała laurowiśnie do tej lawendy. I frontu. Jak mała? Pracuje z Tobą w ogródku?


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
la_estrellita 19:04, 08 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Kamilo też się zdziwiłam.

Wiklasiu, Sylwiu internety potwierdzają, że to wilczomlecz sosnka, a jak internety mówią, że tak jest to nie może być inaczej . Dziękuję

Ewo śniegu było trochę przez... może ze dwa dni. Temperatur nie śledzę jakoś specjalnie ale zimno nie było. Ziemia chyba nawet nie zamarzła bo ciągle po błocie chodziłam. Raz o 5.00 rano było -7, kilka razy coś tam lekko przymroziło i to wszystko. Bambusy mam równie zielone co rozmaryn a zawsze miały trochę suchych liści po zimie. Teraz codziennie sprawdzam czy pokażą się mieczyki, których nie wykopałam.

Klimat u mnie taki, że w zeszłym roku pory roku były dwie: chłodna i wilgotna (za mało deszczu żeby nazwać ją deszczową) oraz pora upalna i sucha. W tym pora chłodna również wystąpiła, zobaczymy jakie będzie lato.

O laurowiśniach na froncie też myślałam, muszę dokładnie przyjrzeć się odmianom. Może znajdę coś kompaktowego. A jak się jeszcze ociepli to wsadzę drzewko oliwne .

A Mała? Odpowiem cytatem z przedszkolnego zeszytu korespondencji „Wczoraj sialiśmy, widać że P... ziemię zna bo chętnie trzyma w niej dłonie”

____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies