Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

Magleska 21:35, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18719
Aga jestem na bieżąco ,ale nic mądrego nie mam do dodania ,więc tylko jak myszka po cichutku zaglądam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
la_estrellita 19:40, 29 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Wiklasiu, Sylwiu a może to drugie to jakimś cudem przezimowany dziwaczek? Kurcze sama nie wiem. Niczego takiego o czym piszecie nie przypominam sobie aczkolwiek demencja w pewnym wieku nie jest niczym zaskakującym .

Izo witam i zapraszam do doradzania bo doświadczenie ogrodowe masz o wiele większe niż ja .

Madziu ciągle coś przerabiasz, kupujesz więc na bank asortyment szkółek masz obcykany. Nie siedź mi tu po cichu tylko dawaj jakieś pomysły na małe drzewa na front. Tylko zielonoliściaste bo bordo berberysy zostają.

Męczy mnie temat tych drzewek no bo: czy na takim małym placku rzeczywiście wejdą aż trzy? Przypominam, że tam jest około 2,20 x 8m. W pierwszym rzędzie od chodnika chyba chcę coś takiego: https://pin.it/teyokkclsw3qlh
Lawenda już jest, żółtą trzmielinę mam pozostaje tylko kupno kulkowatych berberysów. Wygooglałam sobie, że berberys Pola jest fajny malutki.
A w tylnym rzędzie to te seslerie jesienne, chętnie wcisnę jakieś marcinki, na wiosnę oczywiście cebule. Pomysł Hani z szafirkami i narcyzami bardzo mi się podoba bo nie trzeba wykopywać. Na później może jakieś czosnki? Hakuro won a zamiast tuj drzewka jakieś małe. Ostatnio zastanawiam się na świdośliwą Ballerina. Tylko w sumie to wyjdzie sadzenie w rządkach a tak nie chciałam. Kurcze no... nie myślałam, że to takie trudne będzie...

Zakwitły jabłonie, pachną i bzyczą jak goopie .



____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 20:38, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Ło matulu ile kwiecia, ależ będzie zatrzęsienie jabłek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 20:45, 29 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
No co roku jest . Nie ma komu jeść. To akurat prawdopodobnie kosztela, jabłka dobre ale skórka jakaś taka gorzka.

____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 20:47, 29 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
A właśnie... Oglądałam jeszcze rajskie jabłonki na front ale tyle tych odmian, że znowu nie wiadomo jak się na coś zdecydować .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gruszka_na_w... 21:49, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
A może wiśnie piłkowane Amanogawa? Rosną kolumnowo; cytat: Liście błyszczące, eliptyczne, jesienią wybarwiają się na żółtopomarańczowo. Kwiaty bardzo dekoracyjne, jasnoróżowe, pełne, rozwijają się w maju.

Czekałam na zdjęcia kwitnących drzewek owocowych u Ciebie. To musi być bajeczny widok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:51, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Amanogawy cudne wiosną i jesienią ładne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 22:38, 29 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
No ładne te amanogawy jak kwitną. Jak nie kwitną to mi się z topolami kojarzą. Wolałabym jednak coś bardziej okrągłego. Najlepiej z ażurową koroną żeby całkiem słońca nie zasłoniło. Tak, wiem marudzę .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Brzozowadzie... 22:47, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ale powiem szczerze, że na 8 metrach to Ty okrągłych drzewek chyba nie wciśniesz. I żeby jeszcze prześwit był Chyba te topolowe Amanogawy Ci zostają
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 06:32, 30 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zmieszczą się rajskie jabłonki Ola. Swoją przycinam, żeby nie była zbyt szeroka. Jabłonki dobrze reagują na cięcie. Zdjęcie potem usunę.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies