Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Basiaw 07:50, 22 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Sebku, masz na myśli tę zbieraninę przy werandzie? Też je lubię Mam trochę starych gliniaków (odkupionych od osoby, która chciała je wyrzucić... zbrodnia!), wiklinowe kosze traktuję jako osłonki i czasem kupię coś ceramicznego jak mi w oko wpadnie.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Ewa 07:15, 23 wrz 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
A widzę, że ranny ptaszek z Ciebie Basiu też
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Basiaw 07:23, 23 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Witajcie w pierwszy dzień jesieni.

Przy ostatniej bytności w Netto trafiłam na wrzosy. Kupiłam kilka sztuk, w tym 3 do dekoracji domowej.
Mój sposób na wrzosy w domu, aby zachowały urodę do zmiany na dekoracje bożonarodzeniowe, to... nie podlewać. Wrzos ma tę cudowną właściwość, że po ususzeniu zachowuje całą swoją urodę a gdy jest podlewany, to zwyczajnie przekwita.
2 sztuki powędrowały na okno a jedna na stół, do towarzystwa dla moich kur. Nieustannie ubolewam, że nie mam warunków na prawdziwe kury, więc gromadzę figurki, obrazki, tkaniny (taki mój mały fijoł
____________________
Nasz mały, zielony świat
Ewa 07:31, 23 wrz 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Bardzo ładna dekoracja
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Basiaw 07:37, 23 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Skoro juz kręcę się w domu z aparatem, to jeszcze moja Lunka przed swoja kapliczką czyli kozą. Ona uwielbia, gdy pali się w kozie, całą zimę przed nią spędza, chyba w końcu nauczy się do niej drewno dokładać. Dopóki jeszcze nie palimy regularnie, to musimy ja kocykami owijać, bo inaczej żal patrzeć, jak leży w legowisku zwinięta w kuleczkę i trzęsie się z zimna.
____________________
Nasz mały, zielony świat
GabiK 08:52, 23 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Słodki widok z tym psiakiem.

A pomiędzy wrzosami taki rozczochrany to sit? Trzymasz go w domu na stałe?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Martek 08:59, 23 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Piękne dekoracje ,lubię koguty,a te są interesujące .Sunia lubi ciepełko jak moja.Bardzo miłe energetyczne zdjęcie to w oknie lubię zaglądać komuś w okna .Nie dla plot czy podglądactwa.Patrzę na oświetlenie i zasłony ,zawsze mnie to interesowało .Tak można sobie wyobrazić estetykę gospodarza ,gospodyni przeważnie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Basiaw 12:27, 23 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gabrysiu, nie wiem czy to sit... kupiłam tę roślinę w Biedronce ze 3 miesiące temu, wygląda jak poskręcany szczypior, pije wodę jak gąbka i szybko rośnie. Muszę poszukać doniczki, w której był kupiony, tam powinna być naklejka z nazwą. Mam w domu już kilka roślin z Biedronki i stwierdzam, że są przyzwoitej jakosci, nie chorują, ładnie rosną i w porównaniu do cen w kwiaciarniach kosztują grosze.

Marto, bardzo miło Cię gościć
Na początku, jak się przeprowadziliśmy, to w tym dużym oknie i wykuszu były firany do ziemi, choć białe, wyglądały jak welon żałobny. Potem zmieniłam je na krótkie firanki, ale to też było ni w pięć ni w dziewięć, denerwowały mnie te okna okropnie i w końcu trafiłam na stronę Dekorii a tam ogromny wybór tkanin i wreszcie jestem zadowolona z tego, co mam w oknach. Na tym dużym oknie żadnych firan, tylko niby zasłony, robiące za ramę okienną a w wykuszu ta sama tkanina plus trochę firanki, bo wykusz od ulicy. Generalnie doszłam do wniosku, że nago po pokoju nie biegam, nikogo nie morduję, więc w sumie po co się zasłaniać? Sąsiedzi dość daleko a ja będąc w domu jakbym w ogrodzie była.
Zimą wieszam sobie na karniszu wiklinowe złocone gwiazdki i jest bardzo ładnie
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 19:58, 23 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No piękne te dekoracje - u mnie firany to konieczność w dzień - a rolety w nocy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 19:58, 23 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A co z kosiarką?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies