Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 11:55, 04 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
MartaCho napisał(a)


Tam jest werbena, perowskia, różowa hortensja ogrodowa na końcu, stipa i buksy. Do tego Twoja trzmielina na pniu? Może taki zestaw?

A wiesz, że fajny zestaw? Buksów co prawda trochę się obawiam, ale mogłabym zamiast nich dać cisy.. Perowskia jest mi znana, bo w zeszłe lato w naszym mieście cale jej łany na skwerze były, świetnie wyglądała z różami rabatowymi.

dzięki za link, podejrzę więcej, bo widzę tam fajne foty
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Rojodziejowa 12:15, 04 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Cisy są fajne! Widziałam też skulkowaną trzmielinę (nie szczepioną). A co do pwrowskiej poczytaj o odmianach zebys takiego jakiegoś podkładającego giganta nie kupiła
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dragonka 14:21, 04 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
No zauważyłam właśnie, że są takie ponad metrowe giganty często, ale wiem już że są i niższe odmiany i te wyglądają bardziej porządnie

No chciałam, chciałam dziś popracować w ogródku- ale zgodnie z wielowiekową tradycją, kiedy tylko mam dwutygodniowy urlop, psuje się pogoda Nie wiem, zawsze tak jest, ja mam urlop- zaczyna się niepogoda

Co dziś wyjdę i coś zacznę-zaczyna padać...szczęście, że zdążyłam zerwać sporo skrzypu, rośnie tego od pierona- więc nastawiłam na gnojówkę, przezornie już zabezpieczając górę szmatką, żeby żadne muchy się tam nie dostały i nie zostawiły swojego obrzydliwego larwiego potomstwa.. bo bym znowu z obrzydzeniem wylała za płot

Teraz pytanie, choć już pytałam, ale pamięć krótka.. po tygodniu jak pogoda będzie i zacznie fermentować, zlać? Czytałam różnie na temat proporcji do rozcieńczenia- i podają w jednych że 1:50, a gdzie indziej że 1:4 lub 1:5..hmm, rozbieżność dość spora, prawda? Resztki mogę potem wywalić na kompost? A które rośliny lubią gnojówkę skrzypową?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Kasia1980 14:49, 04 sie 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318


Tak, Little Lime jest niziutka, przynajmniej na razie, ale z trzech krzaczków jeden który jest w najciemniejszym kącie tak śmiesznie wyciąga szyję:



Aż się zastanawiam, czy to nie zwykła limka jest?




właśnie mam tak samo kupiłam 2 szt w innym ogrodniczym 2 w innym, wszystkie jako little lime i 2 są dwa razy wyższe.
____________________
Moja Sielanka
Anda 16:09, 04 sie 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Wszystkie rośliny lubią gnojówkę skrzypową. Rozcieńczyć 1:10 na podlewanie, do pryskania 1:20.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 17:10, 04 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dragonka napisał(a)
Grażynko, no czasem te roślinki taką wolę życia mają, że ja im wtedy darowuję życie A może jej się tam spodoba pod brzozą, choć czytałam, że wypijają wodę wokół i raczej nic nie rośnie pod brzozą? A jakbyś widłami spróbowała tą różyczkę wykopać? Ja łopatą rady też bym nie dała ale widłami mogę wszystko

Basiu, myślę, że różę zostawię, chce tam być, proszę bardzo, najwyżej będę z niej robić rabatową
U mnie i widły nie pomogą, jak trafię na kamienie.

Pod brzozą mam żelazne rośliny: orliki, rdest pokrewny, zawciągowiec, chaber ogrodowy, niski przetacznik i maczki kalifornijskie /jednoroczne, ale się sieją/.






____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ajka 23:49, 04 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
No to rozczarowałyście mnie tymi Little Lime.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Dragonka 10:16, 05 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Kasia1980 napisał(a)

właśnie mam tak samo kupiłam 2 szt w innym ogrodniczym 2 w innym, wszystkie jako little lime i 2 są dwa razy wyższe.
Ja kupowałam w tym samym, wszystkie jednym zakupem No chyba tak mają, ze zawsze coś może wyżej wybić.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 10:18, 05 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Anda napisał(a)
Wszystkie rośliny lubią gnojówkę skrzypową. Rozcieńczyć 1:10 na podlewanie, do pryskania 1:20.
Super, zapiszę sobie już w notesie ogrodowym, a efekty mam nadzieję będą, i moje bidulki będą zadowolone z gnojówkowego papu
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 10:25, 05 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)

Basiu, myślę, że różę zostawię, chce tam być, proszę bardzo, najwyżej będę z niej robić rabatową
U mnie i widły nie pomogą, jak trafię na kamienie.

Pod brzozą mam żelazne rośliny: orliki, rdest pokrewny, zawciągowiec, chaber ogrodowy, niski przetacznik i maczki kalifornijskie /jednoroczne, ale się sieją/.

Grażynko, ja widłami potrafię tak 'próbować' wokół kamieni, że w końcu trafiam an miejsce gdzie mogę podważyć- w ten sposób wyciągam połówki 30kg krawężników choćby, o kostkach przemysłowych nie mówiąc. Fajną minę miał nasz kolega, który pomagał nam, we dwóch próbowali łopatą wydobyć spory głaz- a śmiechem zbywali moją propozycje wideł- aż powiedziałam, że teraz moja kolej i wyciągnęłam dziada, bez trudu. Miny mieli nietęgie

Kochana ja połowy Twoich roślin tu wymienionych jeszcze nie znam Będę mieć zajęcie, żeby sobie je wyszukać i pooglądać bliżej
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies