Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 10:28, 05 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
ajka napisał(a)
No to rozczarowałyście mnie tymi Little Lime.


Aniu, niepotrzebnie się rozczarowujesz Ona jest komapktowa bardzo niziutka - przynajmniej na razie, bo nawet te niskie wersje mogą do metra dorosnąć z tego co czytałam. Ta moja może akurat już chciała być prymuską

Wklejam dla Ciebie zdjęcie z dzisiaj- mokro bo pada, ale widać że dwie są ok, ta jedna tylko trochę wybiła ale nie ma metra, ujęcie takie:

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 14:28, 05 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dragonka napisał(a)

Grażynko, ja widłami potrafię tak 'próbować' wokół kamieni, że w końcu trafiam an miejsce gdzie mogę podważyć- w ten sposób wyciągam połówki 30kg krawężników choćby, o kostkach przemysłowych nie mówiąc. Fajną minę miał nasz kolega, który pomagał nam, we dwóch próbowali łopatą wydobyć spory głaz- a śmiechem zbywali moją propozycje wideł- aż powiedziałam, że teraz moja kolej i wyciągnęłam dziada, bez trudu. Miny mieli nietęgie

Kochana ja połowy Twoich roślin tu wymienionych jeszcze nie znam Będę mieć zajęcie, żeby sobie je wyszukać i pooglądać bliżej


Basiu, ja widłami też wyciągałam wielkie kamole, ale w miejscach, gdzie nic nie rosło.
Dziabałam tak długo, aż się udawało
A przy tej sadzoneczce róży uszkodziłabym kilka roślinek więc dam sobie spokój.

Szkoda, że nie uwieczniłaś min kolegów, miałabyś dowód, że baba lepsza od chłopa

Zapomniałam pochwalić rabatę, wyszła Ci świetnie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dorii 14:32, 05 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie ma co się napawac wyższością nad płcią brzydszą bo jak kiedyś potrzebna będzie ich pomoc to powiedzą sama że radź.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agatorek 23:57, 05 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
hankaandrus_44 napisał(a)
To zależy gdzie chcesz mieć najwięcej siewek werbeny na przyszły nrok. Jak chcesz w tym samym miejscu, to nie ścinaj, zostaw niech się wysiewa tam gdzie rosła. Ale jeżeli chcesz ją przenieść w inne miejsce, to zetnij, jak już wszystkie kwiatkimprzekwitną i zanieś łodygi tam gdzie ma być jej nowe stanowisko. i połóż ją w tym miejscu. łodygi z z kwiatkami, albo tylko ścięte brązowe kwiatostany.

U mnie werbena nie zimuje, Ja musze co roku siać, a mi się nie chce bawić w domu z siewkami werbeny, Zostawiam i wiosną szukam siewek, Takiego łanu jak u Karoli nigdy nie miałam.


Dragonka napisał(a)


Aga, Hania tez się podzieliła swoją radą na temat werbeny- ja powiem jak u mnie jest- dla mnie ona jest tak piękna nawet jak przekwitnie, że zostawiam całą zimę Sterczy sobie, kiwa się na wietrze, i tak fajna. Na wiosnę ścinam do samej ziemi- u mnie odbiła w zeszłym roku , wyrosły nowe pędy, a tym nie wiem, bo koparka wszystko zdzierała..


W takim razie zostawiam i nie ścinam do wiosny

Ładnie Ci wyszła ta rabata z little limkami
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
gogo 21:24, 06 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dorii napisał(a)
Nie ma co się napawac wyższością nad płcią brzydszą bo jak kiedyś potrzebna będzie ich pomoc to powiedzą sama że radź.


Dorii, my to sobie mówimy między babami, do eMów milczymy, chyba, że trzeba pochwalić
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ajka 21:28, 06 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Dragonka napisał(a)


Aniu, niepotrzebnie się rozczarowujesz Ona jest komapktowa bardzo niziutka - przynajmniej na razie, bo nawet te niskie wersje mogą do metra dorosnąć z tego co czytałam. Ta moja może akurat już chciała być prymuską

Wklejam dla Ciebie zdjęcie z dzisiaj- mokro bo pada, ale widać że dwie są ok, ta jedna tylko trochę wybiła ale nie ma metra, ujęcie takie:



Ale śmiesznie to wygląda Faktycznie się wybiła Może ją posadzę na drugiej części rabaty z drugiej strony chodnika.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
basia3012 23:21, 07 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9314
Basiu, rabata limonkowa bardzo ładna. Ja bym tą wybijającą się wycięła do wazonu.
Miny panów od wyciągania kamieni na pewno były ciekawe. Pozazdrościć takiego widoku.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorii 23:30, 07 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Albo umorzeń tą gałązkę, będzie w sam raz do wyprowadzenia na pniu.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Martka 07:18, 10 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Liatra i werbena piękne, Little Lime także, zawsze możesz ten najdłuższy pęd skrócić i do wazonu
AniazUroczyska 02:13, 11 sie 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Basiu, pokaż plecionki, powojniki i to czym im osłoniłaś nóżki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies