Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

makadamia 13:49, 04 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A czy można jakoś ruszyć tą pompę? przesunąć ją wgłąb albo schować w ziemi?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Iwk4 14:01, 04 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Basiu. Jaki zbieg okoliczności. Zaczęłam dziś czytać twoj wątek, a potem spotkaliśmy się w wątku o liatrze.
No, masz problem z tą działką. Ja też długo myślałam, ze nic się nie da. U mnie wjazd jest w miejscu, gdzie powinien być trawnik. Czuli wcale nie lepiej. Dasz radę, tylko musisz się zainspirować.
U Admente nowe fotki zimowe, w sam raz, by zobaczyć jej żywopłot i na jego tle miskanty. Moze coś takiego by pasowało jako ekran?

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2242-jak-zamienic-gline-w-wymarzony-skrawek-ziemi?page=1007#post_2
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:04, 04 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Basiu, jak bardzo chcesz te drzewka owocowe? Bo wiesz, ozdobne maja ładniejszy kształt, kolor. A owocowe wprawdzie dadzą trochę owoców, ale je trzeba kształtować. Przy garażu chyba nie bardzo... owocowe.
____________________
Ogródek Iwony II
Dragonka 14:08, 04 gru 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
makadamia napisał(a)
A czy można jakoś ruszyć tą pompę? przesunąć ją wgłąb albo schować w ziemi?

Nie Asiu, to urządzenie należy do wodociągów a z nimi jest cięęężki temat to było jedyne miejsce najbliżej drogi. Niestety musi pozostać

Brakuje mi tu możliwości edycji postu z tym urządzeniem jest tak, że to nie jest zwykłe szambo. Postaram się jak umiem zwięźle powiedzieć, ale z góry przepraszam za infantylny język i brak znajomości nazewnictwa. Ten czarny właz jest od takiej długiej na 6-8m wgłąb ziemi plastikowej dreny (?) Tam wpadają ścieki z domu, i tam są zatopione wszystkie pompy, sterowniki, pływaki. Stamtąd pompa pcha wszystko do drogi gminnej, są wyjścia/wejścia etc. Ruszenie tego to nowy projekt w związku międzygminnym, bo to projekt współfinansowany z funduszy unijnych. Dlatego to jest skomplikowany temat.
Uff nie wiem czy coś tym pomogłam czy zaszkodziłam hehe. Ale generalnie w ziemi nie ma żadnego wielkiego zbiornika jak w przypadku szamba.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 14:13, 04 gru 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Iwk4 napisał(a)
Cześć Basiu. Jaki zbieg okoliczności. Zaczęłam dziś czytać twoj wątek, a potem spotkaliśmy się w wątku o liatrze.
No, masz problem z tą działką. Ja też długo myślałam, ze nic się nie da. U mnie wjazd jest w miejscu, gdzie powinien być trawnik. Czuli wcale nie lepiej. Dasz radę, tylko musisz się zainspirować.
U Admente nowe fotki zimowe, w sam raz, by zobaczyć jej żywopłot i na jego tle miskanty. Moze coś takiego by pasowało jako ekran?

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2242-jak-zamienic-gline-w-wymarzony-skrawek-ziemi?page=1007#post_2

Ha! podobno przypadków nie ma Pocieszające jest to, że nie tlyko ja mam nietypowe ułożenie szlaków komunikacyjnych , chętnie poczytam u Ciebie, Iwonko.
Oglądam już fotki u Admete, pięknie to wygląda, taki niski żywopłocik u mnie tez może by się sprawdził.

Owocowe chciałam takie prawdziwe, wiśnię koniecznie, może jabłonkę.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Toszka 14:28, 04 gru 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Basiu, nie załamuj się coś wymyślimy wspólnymi siłami. Troszkę cierpliwości i pomysły zaczną się sypać jak z rękawa. To na Ogrodowisku już wypraktykowane!

Pas gruzu. Jeśli dobrze zrozumiałam, to w planach jest nowy płot. I już ten płot gdyby był nieażurowy to bardzo dużo da. A na pewno osłoni drogę (i dom) od nawiewania śniegiem...bo o tym chyba na początku pisałaś. Czyli potencjalnie będzie mniej odśnieżania.
A zieloną, całoroczną ścianę mozna dać po stronie drogi od domu. Nie musi być to ściana szczelna. Można pokombinować takie jakby żywe "panele", sekwencje.
Tak prę na ten żywopłot bo żywopłoty w ogrodach odgrywają kluczową rolę nie tylko jako wiatrołapy, ale też ocieplają i stabilizują mikroklimat w ogrodzie. Zimą ocieplają, a latem zmniejszają nagrzewanie się.
I nie oszukujmy nikogo - to piękna ściana+rama dla rabat
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dragonka 14:38, 04 gru 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Toszka napisał(a)
Basiu, nie załamuj się coś wymyślimy wspólnymi siłami. Troszkę cierpliwości i pomysły zaczną się sypać jak z rękawa. To na Ogrodowisku już wypraktykowane!

Pas gruzu. Jeśli dobrze zrozumiałam, to w planach jest nowy płot. I już ten płot gdyby był nieażurowy to bardzo dużo da. A na pewno osłoni drogę (i dom) od nawiewania śniegiem...bo o tym chyba na początku pisałaś. Czyli potencjalnie będzie mniej odśnieżania.
A zieloną, całoroczną ścianę mozna dać po stronie drogi od domu. Nie musi być to ściana szczelna. Można pokombinować takie jakby żywe "panele", sekwencje.
Tak prę na ten żywopłot bo żywopłoty w ogrodach odgrywają kluczową rolę nie tylko jako wiatrołapy, ale też ocieplają i stabilizują mikroklimat w ogrodzie. Zimą ocieplają, a latem zmniejszają nagrzewanie się.
I nie oszukujmy nikogo - to piękna ściana+rama dla rabat


Toszko, dziękuję za słowa otuchy, już nie wpadam tak szybko w panikę i zniechęcenie jak na początku widzę, co Ludzie tu potrafią wymyślić, często cuda Dlatego ufam, że jakoś z Waszą pomocą coś wydumam. Jakoś o żywopłocie zasłaniającym tą czarną drogę nie myślałam, głownie ze względu na tony śniegu zimą, które odgarniamy i fakt, że zabrałby mi miejsce z tego małego skrawka ogrodu jaki tam mogę mieć. Widzisz jakie myślenie? ot i wydumałam, hehe. No nic, mam czas na myślenie całą zimę.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
anpi 00:42, 11 gru 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Przeczytałam Basiu cały Twój wątek.Wiele tu cennych i ciekawych informacjiZatrzymała mnie tu ta wiedza i oczywiście godna naśladowania Twoja determinacja w zdobywaniu tej zielonej wiedzy i dążeniu do wprowadzania jej w życie tworzonego przez Ciebie ogroduTrzymam kciuki za podejmowanie właściwych decyzji i wierzę ,że uda Ci się stworzyć piękny zakątek.Ważne są Twoje chęci, a tu na O.pomocników co niemiara ,wspólnymi siłami szybko powstanie jakiś projekt.Nie obejrzysz się jak latem będziesz już miała co u Siebie podziwiać. Pozdrawiam i życzę wytrwałości!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Dragonka 19:52, 11 gru 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Witaj Aniu, aż się zarumieniłam bo na większość pochwał Twoich nie zasłużyłam niestety ale tym bardziej będę się czuć zmotywowana, żeby nie dać ciała Na razie cieszę się, że biały puch zakrył to-moje-coś, bo znowu doła zaczynam łapać, że jednak nie ogarnę. Na to lato jeszcze się nie nastawiam, może przy ganku jedną rabatkę, bo tam ziemia już dostała papu I taka piękna kwiecista łączka mi się zamarzyła po wizycie w Twoim ogrodzie..ehh.

Wiedza w moim wątku jest głównieToszkowego autorstwa, oczywiście wdzięcznam bardzo za jej pomoc i za to, że tyle razy niezmordowanie tłumaczy i objaśnia. Tak się nawet zastanawiałam, czy Ogrodowsko nie powinno Jej jakiegoś medalu czy innego odznaczenia za szczególne zasługi przyznać

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 00:07, 14 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Basiu
Trafiłam do Ciebie od Ani Anpi i z wielkim uśmiechem na twarzy poznawałam Twój wątek.
Choć są problemy ze stworzenie ogrodu, podchodzisz do tego z poczuciem humoru.
Ja też tak lubię robić, tak jest zdecydowanie lepiej.
A czy koło Twojej Klary nie zmieści się drugi samochód?
Jeśli tak, problem byłby rozwiązany.
Namówiłabym eMa na zrobienie w miejscu pokazanym przez Nocka jakiegoś innego składzika, bo blaszak się nie mieści.
Mogłabyś kusić eMa lepszym rozwiązanie składowania jego " przydasiów " / więcej półek, blatów, szafek itd /.
I zadeklaruj pomoc w przenoszeniu rzeczy
A blaszak / jest ładny / mógłby znaleźć nowego właściciela.
I masz miejsce na ogród
Pozdrawiam

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies