Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 12:47, 23 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
makadamia napisał(a)



Znalazłam taki artykuł:
https://zdrowie831.wordpress.com/2018/05/05/zywotnik-zachodni-thuja-occidentalis-szkodzi-czy-nie-szkodzi/

Asiulka, to ja czytam przeciwieństwo tego artykułu- wręcz na grafikach pokazują jak te toksyny do niczego świadomego ludzia podstępem wnikają-oczami, nosem, skórą
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 12:48, 23 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dominika11 napisał(a)
Też to czytałam - teraz czekam co nowego wprowadą na rynek smiechu warte
Też mi się wydaje, że producenci szykują się do jakiejś cudownej nowości, następcy tuj
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
abiko 12:54, 23 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Dragonka napisał(a)

Chyba ten układ mnie tak zniechęca, bo mam tylko z jednej strony płot, a reszta przylega do drogi dojazdowej, więc ograniczenie duże- choćby teraz widać, że nawet sadząc żywopłot będę musiała się odsunąć od dróżki dojazdowej i ten ogród właściwy to 12x16m a trzeba pamiętać, że ma pomieścić: ramy, żywopłoty, drzewa, warzywnik, byliny, ,kwiaty jednoroczne, maliny i jagody .. aaa no a gdzie trawnik ?


Uwierz.. masz dużo więcej niż ja.. i mam wszystko oprócz malin. Trudno
U mnie z jednej strony też graniczę z drogą i mam choiny kanadyjskie. Uwielbiam je ciąć.. ślicznie się zagęszczają, chociaż się bałam. Jak jeszcze trawnik (bo być musi?) to musisz iść na ustępstwa, co nie znaczy rezygnowanie z wymarzonego stylu Boiska i tak mieć nie będziesz, bo mało miejsca, więc trawnik nie musi być wielki. To tylko moje sugestie, do których doszła u siebie po 6 latach
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
kawa8002 12:59, 23 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dragonka napisał(a)

Chyba ten układ mnie tak zniechęca, bo mam tylko z jednej strony płot, a reszta przylega do drogi dojazdowej, więc ograniczenie duże- choćby teraz widać, że nawet sadząc żywopłot będę musiała się odsunąć od dróżki dojazdowej i ten ogród właściwy to 12x16m a trzeba pamiętać, że ma pomieścić: ramy, żywopłoty, drzewa, warzywnik, byliny, ,kwiaty jednoroczne, maliny i jagody .. aaa no a gdzie trawnik ?


Ty rozpaczasz, że masz za mały, ja, że za duży. Samo koszenie to 2-3 godziny, a gdzie plewienie, prace sezonowe? oj..... i tak źle i tak nie dobrze
____________________
Kasia między polem a lasem
Lulilaj 13:48, 23 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
kawa8002 napisał(a)


Ty rozpaczasz, że masz za mały, ja, że za duży. Samo koszenie to 2-3 godziny, a gdzie plewienie, prace sezonowe? oj..... i tak źle i tak nie dobrze


Święte słowa
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
gogo 00:36, 24 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, ja wiem co Cię dopadło: ja to nazywam " łysówka ", bo łapie, jak jest pełnia księżyca
Wtedy chodzę na rzęsach, nic mi się nie podoba, z niczego nie jestem zadowolona.
Ale pełnia się kończy i wszystko wraca do normy
Czy już Ci lepiej
Na pocieszenie, jak sobie wymyśliłam żwirek, zrobiłam klomby i ścieżki, posadziłam mikrutkie roślinki i było ok.
A jak weszłam do domu i spojrzałam z góry na moje dzieło, to się załamałam.
Bo wszędzie był tylko żwirek !!!
Chciałam wszystko zmienić, ale wzięłam na wstrzymanie.
Rośliny urosły i zaczęło być dobrze.
A ścieżki zwężałam, w tym roku też to zrobię
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 08:26, 24 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dziewczyny, w tym co mówicie, jest wiele prawdy. Jak mały i nietypowy układ, to niedobrze, jak duży to też źle bo roboty huk


Grażynko, coś w tej pełni jest..Nie wiem, czy nauka w końcu ma dowody na to, czy nadal się spierają, ale ja wyjątkowo źle reaguję na pełnię od zawsze, moje trudności ze snem pogłębiają się wybitnie wtedy. Jeśli jest coś, czego nie znoszę, tak naprawdę- to bezsenność. Do tego dochodzą kłopoty zdrowotne Taty, kolejne problemy z tym związane i człowiek łapie doła. Ale każdy dół, jak pełnia, kiedyś minie, nie?

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Wendy79 10:59, 24 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Minie Dragonko, na pewno. Widzę, że oprócz pokrewieństwa czarownego ( a jestem półkrwi, bo Mama urodzona pod Łysą Górą ) i problemy ze snem te same. Ostatnie noce kiepskie, bo pełnia, a teraz remont i też prawie nie spałam. Pamiętam sezon chyba dwa lata temu, tyle myślałam o ogrodzie, że w nocy, o ile spałam, tylko ogród mi się śnił.

Dodam, że ja jestem wielkoprzestrzenna z zamiłowania i jak tylko Bóg pozwoli, to to nie będzie mój ostatni ogród, ale jak tak patrzę na swój ogród bylinowy za domem, to jest niewiele większy od Twojej przestrzeni miedzy tarasem a garażem i myślę, że da się taką przestrzeń fajnie zagospodarować
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
sylwia_slomc... 11:13, 24 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
To ja jeszcze wrócę do tych ram i żywopłotów, wcale nie muszą być szerokie. Kondzio i A. pokazywali u siebie żywopłoty grabowe z Anglii o wysokości kilku metrów, a szerokośći ledwie 25-30cm.
Da się tylko trzeba często przycinać i utrzymywać taką szerokość i żeby nie było nie było widać tylko pni i gałężi, była zielona ściana.
Też byłam tym zdziwiona, ale dzięki nim wiem , że mój żywopłot bukowo grabowy nie musi być szeroki i na razie utrzymuję do 40cm, chciałabym by tak zostało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:17, 24 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
A jeszcze chciałam
Czemu uważąsz, że do małego ogrodu bylinowe rabaty nie pasują? Moim zdaniem jak najbardziej pasują, kwestia tylko użycia odpowiednich gatunków
Przecież nie musisz od razu zrobić szerokiej rabaty angielskiej, żeby była bylinowa
Zajrzyj jeszcze do Gosi z Ciociogrodu, myślę, że zrozumiesz o co mi chodzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies