Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Toszka 08:18, 19 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anpi napisał(a)
A ja nastawiam się na poszukiwania hortensji You&Me.Może macie też pewne internetowe źródło zakupu ładnych sadzonek? Proszę ewent na privAlbo zacznę już od stycznia nękać właściciela naszej szkółki o sprowadzenie tej odmiany


w moim poście pod kolorami masz ukryte źródło
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 10:55, 19 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Ja też skorzystam
____________________
Ela Motylogród
Nowa12 11:09, 19 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Ile godzin słońca potrzebują hortensje ogrodowe żeby ładnie kwitły?
Czy słońce tylko rano wystarczy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dragonka 11:14, 19 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
mater dei, sama nie nadążam czytać ale lubię jak jest ruch, a wczoraj od oglądania i myślenia i rysowania łeb mi pękł na pół i poszłam się poskładać

Opędziłam chałupę, niby niewielka, ale dlaczego jak sprzątam, to wydaje mi się, że zaczyna się Neverending Story? no końca nie widać, przydałaby mi się taka Marysia jak w "Posuzkiwany, poszukiwana"

Kasiu, no ja też mam siano w głowie już niby chcę sielski-wiejski ale i łypię okiem tęsknym za czymś bardziej eleganckim.

Sylwuś, no prafdę godosz tylko,że do swobodnego stylu to trzeba mieć ogród odpowiedniej wielkości a nie taką pipidówkę jak ja.

Zdjęć nie zabieraj, jak możesz zostaw, popatrzę sobie na Wasze jak doła będę łapać


Toszko link do sklepu już wyczaiłam klikając w te podświetlenia zapisane, jak będą dostępne to mus kupić, jestem na nią zdecydowana, bo bardzo mi się podoba. I nareszcie, jest to roślina, która podoba mi się też jak jest zielona!

Szkoda, że kozłówka nie wpasuje się na tą rabatę, ale tak, stopujcie mnie, jak zaczynam dobierać je irracjonalnie takie mam zapędy, ja wiem, dlatego proszę Was, jak widzicie, że za bardzo galopuję, ściągajcie cugle, bez obawy żadnej
Obczajam brunerę Looking Glas- ma chyba ładniejsze liście niż niezapominajka? Potrzebuję mało wymagających roślin, żebym ich nie zamordowała złą opieką.

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 11:32, 19 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190

Widzisz, Agatko, co innego mówię, a co innego mnie jednak pociąga To tak jak podoba mi się na kimś jakaś bluzka, a jak sama przymierzę, widać, że ni-hu-hu, nie tędy droga, nie dla mnie ona, mogę nadal tylko podziwiać na kimś.

Grażynko no tak, najtrudniejszy pierwszy krok, zanim innych zrobisz sto... te inspiracje to i dar i przekleństwo- napatrzy się człowiek, nazachwyca i całkiem głupieje

Elu, super ten pomysł z panelową osłonką z żywopłotu i drzewkami pomiędzy, fajnie, że ktoś jeszcze skorzysta Dobrem trzeba się dzielić, dobrze że Toszka jest, hehe.
A po co masz przycinać drzewa? niech rosną, one nie są wysokie. Ja też mam tam rury wodociągowe, ale liczę, że tak głęboko ani szeroko nie rozlezą się chyba jak to takie formy?

Lulilaj
Asiu, ja tez czasem musze edytować, bo ręka za szybka, mózg wyprzedza i czasem mi się wydaje, że kogoś urazić mogłam zbytnią bezpośredniością albo tekstem typu 'babo' ale to z sympatii tak, i mam nadzieję, że dziewczyny wiedzą Zostań, wracaj, drzwi zawsze otwarte

Gosiu

inspirka z werbeną i kosmosami jest mnie też zachwyciła no proste takie a genialne

Aniu, ja tez zamierzam nękać okoliczne szkółki, będę pytać, prosić, a jak to nie pomoże, to zostaje jeszcze stara dobra metoda z lat dziecięcych- tupanie, rzucanie się na ziemię i płacz może się uda?

Wendy79 Aga, a wiesz, że ja byłam w u Was w Księżycowym tez w tym tygodniu? Na razie się czytam jakaś telepatia chyba

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 12:03, 19 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Nowa12 napisał(a)
Ile godzin słońca potrzebują hortensje ogrodowe żeby ładnie kwitły?
Czy słońce tylko rano wystarczy?

Najlepiej jakby ktoś mądrzejszy się wypowiedział

Z tego co pamiętam, hortensja lubi półcień, ale w słońcu łaniej się wybarwią kwiaty. O definicję półcienia pytałam nawet ostatnio, bo tez uważałam swoją rabatę frontową za cienistą, ale teraz patrzę, to w sumie słońce od wschodu jest do teraz, godz. 12... a w lato dłużej nawet jednak.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 12:07, 19 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Na tym dzisiejszym zdjęciu widać najlepiej, gdzie nie bardzo mogę sadzić inne rośliny niż byliny, prawda? Śnieg z dachu spadł przedwczoraj, było na + więc się sporo rozpuściło, mała tujka przeżyła.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Toszka 12:42, 19 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nowa12 napisał(a)
Ile godzin słońca potrzebują hortensje ogrodowe żeby ładnie kwitły?
Czy słońce tylko rano wystarczy?


Hortensje ogrodowe tego słońca niewiele potrzebują. W słońcu latem najnormalniej mdleją. I trzeba latać i je podlewać. U mnie rosną pod żywopłotem od północnej strony. Rano, od wschodu słońce przyświeca i musiałam dosadzić lizak, by cień dawał.
Natomiast hortensje bukietowe, tj. Limelight, Vanille Fraise itd wolą sporo słońca, bo obficiej kwitną.

Jednak i tak bardzo dużo zalezy od gleby.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dragonka 12:55, 19 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
ot, i poradziłam A przecież pisałaś mi już kiedyś, ze na mojej rabatce za domem, od północy by im dobrze było więc lubią cień! Pomroczność czy przyjaciółka skleroza, sama nie wiem..
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Anda 13:04, 19 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
Dragonka napisał(a)
Na tym dzisiejszym zdjęciu widać najlepiej, gdzie nie bardzo mogę sadzić inne rośliny niż byliny, prawda? Śnieg z dachu spadł przedwczoraj, było na + więc się sporo rozpuściło, mała tujka przeżyła.


Jak długo będzie tutaj słońce świecić latem? Bo może da sie jakieś róże tu posadzić, ale raczej nie herbatnie. Myśle o polyantach lub floribundach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies