Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

lilarose 12:34, 21 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Robię rozgrzewkę przed sezonem ogrodniczym, proszę się nie stresować
Przez tą skręconą nogę przez ostatnich parę tygodni niewiele się ruszałam, a i tak czuję się jak mucha w smole. Musiałam sobie udowodnić i przypomnieć, że jak się wezmę, to dam radę
Także ten - spokojnie, mamy czas

Kaśka - czy ta praca społeczna to serio? - czy to taki wynalazek, że trzeba odrobić, bo jak nie - to trzeba płacić? Moi rodzice z reguły woleli zapłacić, bo to np dyżury były - pilnowanie dobytku działkowego o przedziwnych porach, nie wiem nawet co - czyżby zwyczaje ROD się ostały?

jestem w Zarządzie mojego ROD, więc całkiem na serio
U nas nie ma żadnych dyżurów ale by się przydały

Jest fajny ruch młodych ludzi w ogrodach w Warszawie, dużo się dzieje- chociaż walka trwa, by były to piękne oazy zieleni w mieście, służące również lokalnym społecznościom. To jest ogromny potencjał.
My tej zimy wyremontowaliśmy Dom Działkowca i chcemy tworzyć tam świetlicę ogrodową i zapraszać do niej również okolicznych mieszkańców zainteresowanych ogrodnictwem, ekologią.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 14:33, 21 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To jest fajne Kiedyś oglądałam jakiś program z działkowcami - może to nawet była Maja w ogrodzie, gdzie opowiadali o tym co i jak uprawiali - głównie mówili o ...opryskach, że najważniejsze to wiedzieć co i kiedy opryskać - katastrofa po prostu! Odmian nie znali, ot, róża czerwona, róża pnąca i byle rosło i nic tego nie żarło....
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 15:07, 21 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
tak, niestety wygląda w dużej części polskie ogródkowanie- nie tylko w RODach
Dlatego potrzebna jest edukacja- jakieś fajne miejsce na nią, atrakcyjna formuła.
Coraz więcej ludzi chce żyć w miarę ekologicznie i takie osoby też kupują teraz działeczki. U nas wiele nowych osób jest ogrodniczo zakręconych- czasami "starzy" działkowcy zarażają się tą pasją, podpatrują i wprowadzają zmiany u siebie.
Szczególnie w mieście jest ważne, by ludzie zamiast trawników mieli rośliny miododajne i to chcemy promować.
Będę teraz robiła nasadzenie wokół Domu Działkowca- chcę, by to była wizytówka tego, do czego chcemy ludzi namówić. Już mówiłam warszawskim dziewczynom, że będę się do Was zwracała o pomoc, rady.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 15:21, 21 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Czyli jest podatny grunt Bo na siłę to nie ma co, ale jak ludziska zobaczą, że można bez chemii - i to tanio, a pięknie - na pewno coś z tego będzie
Ostatnio wpadł mi w oko kawałek odcinka Gard. World, w którym ten gość od nie-kopania opowiadał o swoim ogrodzie i w trakcie całego jego mówienia wokół latały motyle
sprawdziłam, Charles Dowding
No więc - gdyby ten materiał pokazywać ludziom jego ogród ma taką siłę uroku, że nie można się nie zakochać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 16:00, 24 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ludzie kochane, ten śnieg naprawdę topnieje!



Dla porównania - połowa lutego

____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 16:57, 24 lut 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38500
Uhu! Ło Pani!
W końcu widać układ rabat u ciebie

U mnie tyż topnieje, ale tylko na żwirze. Rabaty jeszcze całe białe.
Zazdro
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
vita 17:31, 24 lut 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
A tylko tydzień minął. To u Ciebie prawdziwe przedwiośnie, coś cebulowego do światła się rwie? Okrywałaś coś?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 17:48, 24 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ach, gdybym tam była, wszystkie kiełki miałabym zinwentaryzowane
Nie będzie mnie tam jakiś czas, zdjęcie przesłał mi dziś kolega małżonek.
Okryłam tylko hortensję ogrodową świeżo posadzoną i faktycznie wypadałoby zdjąć z niej ten worek. Wydaje mi się, że po prawej przy tarasie widać liście ośmiału, który przetrwał pod śniegiem
____________________
Sałatka pokrzywowa
vita 17:59, 24 lut 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
To tak jak ja! Wczesna wiosna zaocznie we własnym ogrodzie, to będzie trudne. Przy niskich temperaturach nocą można jeszcze worka na hortensji nie zdejmować.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 18:27, 24 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
vita napisał(a)
To tak jak ja! Wczesna wiosna zaocznie we własnym ogrodzie, to będzie trudne. Przy niskich temperaturach nocą można jeszcze worka na hortensji nie zdejmować.


Mówisz? To nawet lepiej, nie będę stresować małżonka
Miałam czuja, że w ogóle ją okryłam - na balkonie mam ogrodówkę od lat i w tym roku po raz pierwszy nie okryłam. Ale okrył śnieg, więc mam nadzieję, że krzaczkowi nic nie będzie, a może pozbędzie się tarczników, które ją nękają. Na wszelki wypadek, jeszcze jesienią ukorzeniłam patyczki i jeden bardzo dobrze rokuje
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies