Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 22:26, 12 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
No ładnie wycisnęłaś te kolory z aparatu
Dalie to taka koronkowa robota a Novalis wygląda jak sztuczna w tym kolorze

Ja się tylko zastanawiam.co się we mnie zmienia, bo żółty zaczyna mi się podobać i funkie


Juzia napisał(a)


Funkii nie lubiłaś?
Nawet tych zielonych i niebieskich?
Szok!



Ja tam się wcale nie dziwię, dopiero dwie funkie lubię, tj. te, które mam Ale zmienia się człowiekowi, to fakt
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:27, 12 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak na szybko, dziewczyny i chłopaki, nowy nabytek - i co z nim zrobić???
Czy jest na sali Zuza? To przez Ciebie - dereń Kousa, bezodmianowy - gdzie i jak mu będzie dobrze?



____________________
Sałatka pokrzywowa
vita 00:33, 13 wrz 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Przypadkiem na salę zajrzałam To napiszę, że ten dereń wymaga kwaśno, półcieniście i zacisznie. Przerabiałam jakiś czas temu. Cudnie u Ciebie
Dzięki za fotki wakacyjne, bo to też moje rejony
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Dorii 00:41, 13 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U Danusi pytałaś o ciemno foletowe Marcinki, ja mam takie.
Niestety najciemniejszy w tym roku nie zakwitnie bo mi go zdewastowali robotnicy przy wymianie płotu ale mam nadzieję że wiosną odrosną.
Poniżej ten najciemniejszy od Tarci. Na rzywo jeszcze ciemniejszy

I jeszcze taki pełny ten jeszcze nie kwitnie ale przetrwał wymianę płotu. Kupowany w mojej pobliskiej szkółce.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 06:50, 13 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Mgduska napisał(a)
Tak na szybko, dziewczyny i chłopaki, nowy nabytek - i co z nim zrobić???
Czy jest na sali Zuza? To przez Ciebie - dereń Kousa, bezodmianowy - gdzie i jak mu będzie dobrze?




No i niech będzie, że przeze mnie Tak jak napisała Vita (chociaż u mnie ma lekko kwaśno) i nie lubi suchych miejsc. Tam gdzie dociera więcej słońca liście łapią ładniejszy kolor.
Ten egzemplarz ze zdjęcia bardzo bujny, podoba mi się. Będzie Pani zadowolona
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:09, 13 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
vita napisał(a)
Przypadkiem na salę zajrzałam To napiszę, że ten dereń wymaga kwaśno, półcieniście i zacisznie. Przerabiałam jakiś czas temu. Cudnie u Ciebie
Dzięki za fotki wakacyjne, bo to też moje rejony


Kwaśno - bez problemu, półcieniście i zacisznie - da się zrobić. Mam nadzieję, że nie będzie za cieniście, zobaczymy.
Dzięki za podpowiedź
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:15, 13 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

No i niech będzie, że przeze mnie Tak jak napisała Vita (chociaż u mnie ma lekko kwaśno) i nie lubi suchych miejsc. Tam gdzie dociera więcej słońca liście łapią ładniejszy kolor.
Ten egzemplarz ze zdjęcia bardzo bujny, podoba mi się. Będzie Pani zadowolona


No tak mi się widzi, że u Ciebie widziałam podobnego Trafił się, na targach, niedrogo, żal było nie wziąć, a teraz cieszę się jak gwizdek, jak to ja, najbardziej cieszę się z niespodzianek, tj wtedy, kiedy kupię coś, czego się po sobie nie spodziewam, to tak, jakbym od kogoś dostała prezent.
I też mi się widzi, że ładny, fajne ma przebarwienia - okazuje się, że nic się u mnie nie przebarwia tak, więc wygląda na to, że po prostu brakowało mi tego derenia
Jeśli nie lubi suchego, to muszę się bardziej postarać, z tym to u mnie ciężko, ale zrobię co się da
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:18, 13 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dorii napisał(a)
U Danusi pytałaś o ciemno foletowe Marcinki, ja mam takie.
Niestety najciemniejszy w tym roku nie zakwitnie bo mi go zdewastowali robotnicy przy wymianie płotu ale mam nadzieję że wiosną odrosną.
Poniżej ten najciemniejszy od Tarci. Na rzywo jeszcze ciemniejszy

I jeszcze taki pełny ten jeszcze nie kwitnie ale przetrwał wymianę płotu. Kupowany w mojej pobliskiej szkółce.


O matko, jakie cuda!! A Tarcia skąd takiego wytrzasnęła? Bo ten jest właśnie idealny.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:20, 13 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O proszę, jak by się ładnie zgrały takie ciemne marcinki z moją pysznogłówką




____________________
Sałatka pokrzywowa
Agania 20:04, 13 wrz 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Hey
Bardzo mi długo schodzi z odpowiedzią u mnie
Derenie lubią delikatne słońce i glinkę nie piasek, wtedy ładnie rosną
Lubią lekko kwaśne podłoże, mój dereń jadalny variegata jako maluszek bardzo słabo przyrastał więc cierpliwości kochana
Ja nie jestem zwolennikiem przesadzania drzew, ale jak musisz przesadzić to teraz jest dobra pora
Kousa brawo, przepiękny egzemplarz, a ogrodowe foty super
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies