Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 09:45, 22 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Fajny patent na liście. Teraz się będę zastanawiać, czy pomysł ukraść Wasz, czy Pszczółki


To już zależy, co masz pod ręką. U nas poniewierała się bez celu siatka ogrodzeniowa, jeszcze po budowie, więc znalazła sensowne zastosowanie

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:47, 22 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

jeśli to była F1 Peach bylinowa, to chyba rzeczywiście nie jest rychliwa do kiełkowania- u nas dużo osób w zeszłym roku kupiło nasiona tej naparstnicy, ale większość poniosła porażkę. U mnie na ścieżkach sieje się głownie werbena, knautia i dzikie oregano. Ale bezodmianowa naparstnica też się pojawia czasem. No i rudbekia, którą kiedyś nieopatrznie wysiałam tuz obok warzywnika. Tej, to się chyba nigdy stamtąd nie pozbędę. Skoro piszesz że maczki żwirek lubią, to sypnę ich trochę bardzo wczesną wiosną w taki placyk, pasowały by mi tam


A, czyli to wina nasion, nie ogrodników Na szczęście parę siewek dzikusów też widzę, jak dobrze pójdzie, znów będę mieć naparstnice w ogrodzie, dopilnuję, żeby było ich dużo
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:22, 22 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Mgduska napisał(a)


To już zależy, co masz pod ręką. U nas poniewierała się bez celu siatka ogrodzeniowa, jeszcze po budowie, więc znalazła sensowne zastosowanie


U Pszczółki też siatka ogrodzeniowa, ale w większym gabarycie Też mam trochę nadmiaru na stanie, pomierzę i zobaczymy czy powstanie jeden większy, czy takie mniejsze jak u Ciebie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:23, 22 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Mgduska napisał(a)


A, czyli to wina nasion, nie ogrodników Na szczęście parę siewek dzikusów też widzę, jak dobrze pójdzie, znów będę mieć naparstnice w ogrodzie, dopilnuję, żeby było ich dużo

Zdecydowanie to wina nasion...też ją u siebie siałam i nic
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 12:20, 22 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)

Zdecydowanie to wina nasion...też ją u siebie siałam i nic

no u nas na szczęście z jednej paczki mamy sadzoneczki- nie wiem dokładnie ile, bo mi się pomieszały doniczki z Candy Mountain (które dla odmiany skiełowały bez problemu) Wylądowały w każdym razie w rabatach- zobaczymy w czerwcu rezultaty.
Ja dzikusów bezodmianowych to mam nieprzebrane ilości. Dlatego się taka kręcąca noskiem zrobiłam i zapragnęłam odmianowych
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 19:27, 22 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dla wszystkich, kręcących nosem i nie, mini-bukiecik, w którym Koko Loco pokazuje, że jest stworzona do bukietów, Munstead Wood - prawie czarna, ja, że czasem z trudem łapię ostrość, albo i nie, a listopad, że nie jest taki straszny



____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 19:31, 22 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jeśli to jest listopad, to uwielbiam
lilarose 20:23, 22 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561

osz, cholera- Munstead Wood o tej porze roku wygląda bosko!
Koko Loco- wiadomix, już zostałam tu wcześniej na nią namówiona
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Martka 20:26, 22 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Pytanie, z czym MW wyglądałaby źle? Czy jest taki kandydat lub kandydatka??? Kaśka, nie zwlekaj
antracyt 20:32, 22 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Mam takiego jednego bodziszka, bardzo się z MW nie lubi, musiałam rozdzielić ten duet

Bukiecik cudny, Koko Loco boska.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies