Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 09:01, 23 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
ALe piękne fotki.
U ciebie zawsze piękne, ale w listopadzie to się aż tak pięknych nie spodziewałam
Masz jeszcze?


Wycisnęłam z ogrodu i aparatu resztki koloru, jak z tubki z pastą. Może ze ścianek coś jeszcze liznę, ale to dopiero w łikend
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:20, 23 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
rozarosesarered napisał(a)
Dzień dobry Jak sprawdza się róża Koco Loco?Czy dobrze zimuje? Jest pięękna


Hej
Koko mam dwie, jedną od jesieni 2019 w gruncie, drugą w donicy - dopiero od maja tego roku. Na razie ta w donicy lepiej się sprawowała, ale miała też lepsze miejsce, więcej słońca. Tą z gruntu muszę gdzieś przenieść, bo w miejscu, gdzie jest teraz, ma za dużą konkurencję. Na razie mam niedużo obserwacji, ta w donicy kwitła jak opętana, ale trzeba wziąć poprawkę, że przyszła ze szkółki zaopatrzona w dopalacze
Wydaje mi się, że to jest taka maskotka, nieduża różyczka, wymagająca dobrego, ciepłego miejsca i dużo dobroci w ziemi
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 09:24, 23 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Martka napisał(a)
Pytanie, z czym MW wyglądałaby źle? Czy jest taki kandydat lub kandydatka??? Kaśka, nie zwlekaj

nie, teraz róż nie kupuję- dopiero wiosną. I tak mi zostało kilka doniczek do wsadzenia, nie wiem czy się nie skończy na zadołowaniu.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 09:31, 23 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)



Och, dzięki za sprowadzenie na ziemię i ze skraju rozpaczy

Ale Stridę musiałam wyguglać - "najbardziej dizajnerski rower świata" (!?!)

A, czerwone wino dla zdrowia jest pierwszorzędne, o ile komuś nie szkodzi na żołądek, oczywiście

no jak widać marketing ma dobry
ale najważniejsze, że sie łatwo składa i mogę ją trzymać w szafie w przedpokoju- niestety syn jest wiecznie rozwalony ze swoimi hulajnogami i deskorolkami w niezliczonych ilościach- okropnie duża konkurencja w dostępie do zaparkowania
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Helen 17:34, 23 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Mgduska napisał(a)


Dzięki
Ale goździki - jak one pachną! Jeden wystarczy, żeby pachniał cały bukiet Polecam, mało kto uprawia, a ja je baaardzo lubię.

Napisz coś więcej o goździkach. One są jednoroczne? Raz wysiane zostają w ogrodzie?
Bardzo lubię zapachy w ogrodzie, oczywiście przyjemne.
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 21:06, 23 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)

Napisz coś więcej o goździkach. One są jednoroczne? Raz wysiane zostają w ogrodzie?
Bardzo lubię zapachy w ogrodzie, oczywiście przyjemne.


To jest w nich najfajniejsze, że jednoroczne, a u mnie zdaje się trzeci sezon - ale mam je w szklarni. Wiosną ścinam niziutko, odrastają sobie długie, ok. półmetrowe łodygi, czasem z kilkoma pąkami. Kępa z czasem się rozrasta, ale delikatnie. Wysiałam mieszankę kolorów, więc są wszelkie odmiany różu, czerwieni, bieli, są żółte i paskowane To są goździki Chabaud - mają naprawdę niesamowity zapach - mocny, pieprzny, orientalny, podobny do przyprawy zwanej goździkiem. Najmocniej pachną różowe.
Udało mi się zachęcić? U mnie jest dość wietrznie, dlatego są w szklarni, ale na słonecznym miejscu powinny się udać wszędzie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 21:51, 23 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Mgduska napisał(a)


To jest w nich najfajniejsze, że jednoroczne, a u mnie zdaje się trzeci sezon - ale mam je w szklarni. Wiosną ścinam niziutko, odrastają sobie długie, ok. półmetrowe łodygi, czasem z kilkoma pąkami. Kępa z czasem się rozrasta, ale delikatnie. Wysiałam mieszankę kolorów, więc są wszelkie odmiany różu, czerwieni, bieli, są żółte i paskowane To są goździki Chabaud - mają naprawdę niesamowity zapach - mocny, pieprzny, orientalny, podobny do przyprawy zwanej goździkiem. Najmocniej pachną różowe.
Udało mi się zachęcić? U mnie jest dość wietrznie, dlatego są w szklarni, ale na słonecznym miejscu powinny się udać wszędzie

Bardzo zachęciłaś, już szukam nasion.
____________________
Helen - Hortensjowo
lilarose 22:38, 23 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


To jest w nich najfajniejsze, że jednoroczne, a u mnie zdaje się trzeci sezon - ale mam je w szklarni. Wiosną ścinam niziutko, odrastają sobie długie, ok. półmetrowe łodygi, czasem z kilkoma pąkami. Kępa z czasem się rozrasta, ale delikatnie. Wysiałam mieszankę kolorów, więc są wszelkie odmiany różu, czerwieni, bieli, są żółte i paskowane To są goździki Chabaud - mają naprawdę niesamowity zapach - mocny, pieprzny, orientalny, podobny do przyprawy zwanej goździkiem. Najmocniej pachną różowe.
Udało mi się zachęcić? U mnie jest dość wietrznie, dlatego są w szklarni, ale na słonecznym miejscu powinny się udać wszędzie

własnie sobie oglądałam nasionka tych goździków- myślisz, że na Mazowszu mogą się udać ? Pod gołym niebem?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:39, 23 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
'Marie Chabaud' są genialne
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 07:28, 24 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Ja też bardzo lubię goździki. Od 2 lat nie mam ich w ogrodzie z powodu zaniedbania. Na ciepłym miejscu(między lawendami) zdarzało się, że też zimowały. Zapach rzeczywiście mają piękny.
W zeszłym roku nabyłam za to brodatego (w wiejskim ogrodzie musi być ) o pięknym ciemno bordowym kolorze.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies