Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

April 07:10, 14 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10479
No widzę że każdy ma inne oczekiwania co do wymarzonego ogrodu
Imprezki są fajne. Ale ja najbardziej lubię to wyciszenie, kiedy mogę sobie skubać, cokolwiek, a myśli swobodnie szybują, pozbywając się trosk i napięcia. Nikt mnie nie widzi, nikt do mnie nie zagaduje, nikt się nie wtrąca i nie narzuca swojego widzimisię Taki mam ogród Czyli spełniły się moje marzenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 08:48, 14 lut 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4799
A mój ogród jest wielowymiarowy i rozciągliwy zapewnia jedno, drugie i trzecie noce pod gwiazdami i obserwacje meteorytów albo sów, spotkania z fajnymi ludźmi, wyciszenie, kontemplacje i obserwacje natury. Wczoraj np jechałam ok 19, ciemno, a tu w świetle reflektorów cudny lisek, w dodatku chyba wiedział, że go podziwiam, rozejrzał się spokojnie w lewo, prawo i na wprost bez paniki i pośpiechu odszedł w ciemność, a ja zdążyłam mu zrobić kiepskie zdjęcie przez szybę auta i reflektorach.
W zeszłym roku wyżarł nam jakiś osobnik wszystkie kury zimą, ale nie mieliśmy do niego pretensji, dzięki nam i konserwom w piórach przetrwał sobie zimę. To jest konsekwencja życia w światach równoległych
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 09:45, 14 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Szymka napisał(a)


A my dzisiaj zrobiliśmy sobie z sąsiadami nieoficjalne otwarcie na 6 działek Ognisko, kiełbaski, kieliszeczek nalewki. Piękne słońce było


Zazdraszczam, u mnie pogoda jest nieogrodowa, jeśli pojawia się słońce to i wiatr. Poza tym jest mroźno, wszystkie kałuże mam skute lodem. No ale to luty
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:47, 14 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

A w ramach radości życia coś dziś podziałałaś?


Pojszłam do lasu Lasu mi było trzeba.
Ogród jest na razie mało interesujący, kłopoty różne mnie zżerają, muszę pochodzić, no a ileż kroków można zrobić w ogrodzie o długości 40 m?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:13, 14 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
No widzę że każdy ma inne oczekiwania co do wymarzonego ogrodu
Imprezki są fajne. Ale ja najbardziej lubię to wyciszenie, kiedy mogę sobie skubać, cokolwiek, a myśli swobodnie szybują, pozbywając się trosk i napięcia. Nikt mnie nie widzi, nikt do mnie nie zagaduje, nikt się nie wtrąca i nie narzuca swojego widzimisię Taki mam ogród Czyli spełniły się moje marzenia


Leżąc na trawie i obserwują to wszystko łażące pomiędzy źdźbłami, albo gapiąc się w gwiazdy z wycelowanym obiektywem masz to też
W każdym razie właśnie tak ma być, że ogród jest dla mnie, dla mojej radości, że hoduję sobie mniszek lekarski, bo ma piękne i miododajne kwiaty, chociaż jest truty jako najgorszy chwast.
Mi jeszcze brakuje poczucia prywatności w mojej ogrodzie. Cholernie donośnego mam sąsiada.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:24, 14 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
A mój ogród jest wielowymiarowy i rozciągliwy zapewnia jedno, drugie i trzecie noce pod gwiazdami i obserwacje meteorytów albo sów, spotkania z fajnymi ludźmi, wyciszenie, kontemplacje i obserwacje natury. Wczoraj np jechałam ok 19, ciemno, a tu w świetle reflektorów cudny lisek, w dodatku chyba wiedział, że go podziwiam, rozejrzał się spokojnie w lewo, prawo i na wprost bez paniki i pośpiechu odszedł w ciemność, a ja zdążyłam mu zrobić kiepskie zdjęcie przez szybę auta i reflektorach.
W zeszłym roku wyżarł nam jakiś osobnik wszystkie kury zimą, ale nie mieliśmy do niego pretensji, dzięki nam i konserwom w piórach przetrwał sobie zimę. To jest konsekwencja życia w światach równoległych


To musicie mieć wielkie serce, że się tak dzielicie Chociaż samych kurek szkoda, lubię kurki, no ale tak to jest.
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 10:51, 14 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82397
Kordina napisał(a)
A mój ogród jest wielowymiarowy i rozciągliwy zapewnia jedno, drugie i trzecie noce pod gwiazdami i obserwacje meteorytów albo sów, spotkania z fajnymi ludźmi, wyciszenie, kontemplacje i obserwacje natury. Wczoraj np jechałam ok 19, ciemno, a tu w świetle reflektorów cudny lisek, w dodatku chyba wiedział, że go podziwiam, rozejrzał się spokojnie w lewo, prawo i na wprost bez paniki i pośpiechu odszedł w ciemność, a ja zdążyłam mu zrobić kiepskie zdjęcie przez szybę auta i reflektorach.
W zeszłym roku wyżarł nam jakiś osobnik wszystkie kury zimą, ale nie mieliśmy do niego pretensji, dzięki nam i konserwom w piórach przetrwał sobie zimę. To jest konsekwencja życia w światach równoległych

Fajne podejście do ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:21, 14 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82397
Mgduska napisał(a)


Po to jest ogród, dla mnie tak jest. Nie dla prestiżu, nie elegancja-Francja, tylko radość życia i z życia, które mi tam łazi, bzyczy, kiełkuje albo śpiewa

Dokładnie, dla mnie to kwintesencja ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 16:05, 14 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7027
Mgduska napisał(a)


Pojszłam do lasu Lasu mi było trzeba.
Ogród jest na razie mało interesujący, kłopoty różne mnie zżerają, muszę pochodzić, no a ileż kroków można zrobić w ogrodzie o długości 40 m?


Las wskazany zawsze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 18:35, 14 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ciekawe tu dyskusje, oczekiwania nasze są bardzo wielowymiarowe. Ja spokoju i intymności chyba chciałabym, sąsiedzi lubią pozaglądać sobie, ale to nie prędko. A poza tym to szacunku się w tym ogrodzie cały czas uczę i pokory. To nie tyle oczekiwanie co "tak wyszło", ale cenię sobie bardzo.

Edit: Las potrafi utulić...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies