Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 18:52, 10 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Stacjonarnie. Nie do końca jest zgrabna, prawdę mówiąc wybrałam lepsze ujęcie, żeby nie było widać lekkiej asymetrii Dlatego kupując bądź naprawdę wybredna - bierz ideał, albo wcale, potem łatwiej się takie drzewko kształtuje.
Szczepiona jest na wysokości ok. 150 cm.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Ewik 09:56, 11 lut 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
antracyt napisał(a)
Zielone liście zostawiam, obcinam jak zaczynają więdnąć. No i te bardziej wrażliwe na zimno(hiacynty) przetrzymuję w domu, aż ich koledzy w ogrodzie nie zaczną się wychylać spod ziemi. Chociaż w tym roku wszystko jakoś wcześniej się dzieje i ogrodowe hiacynty już się obudziły...oby nie zaczęły pąków kwiatowych wypuszczać.


U mnie właśnie widzę że hiacyntowe pąki zaczynają sie wychylać.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
mirkaka 11:55, 11 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Mgduska napisał(a)


Tak, tu jest jak w klubie kwiato/różo/trawo/roślino(potrzebne podkreślić)/holików, do wszystkiego się można przyznać. A zaraz potem zmontować racjonalne wytłumaczenie/alibi. No tak to jest wśród maniaków.
Ja mam ciągle nadzieję, że jak już wszystko będzie miało ręce i nogi, to przestanę sadzić i będę tylko delikatnie korygować Moje ulubione jednoroczne to jednak co innego, tego trzeba dużo.


To nigdy nie nastąpi, bo mody się zmieniają, ogród się nudzi i chcesz czegoś nowego Ale szkielet raczej powinien zostać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mgduska 18:56, 12 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)


To nigdy nie nastąpi, bo mody się zmieniają, ogród się nudzi i chcesz czegoś nowego Ale szkielet raczej powinien zostać


Wiesz, to by było w jakimś stopniu możliwe - taki stan, w którym sobie wymieniasz roślinę lub dwie - o ile ogród powstaje całościowo. Przy takim dziubdzianiu jak u mnie, będzie ciężko. Ale są na forum budujące przykłady, że można
____________________
Sałatka pokrzywowa
nicol21 19:38, 12 lut 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10368
Najważniejsze, żeby to co robisz dawało Ci się poczuć szczęśliwą myślę, że nawet robiąc ogród po kawałku,ale z planem może wyjść spójny, choć fakt ze z różną dojrzałością
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mgduska 20:16, 12 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Trochę mam za mało czasu na ogród. Jestem jedną z tych osób, co najchętniej rzuciłyby wszystko i zajęły się tylko ogrodem Chociaż przez dwa miesiące
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 20:44, 12 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magda, dzięki za wszystkie informacje, w takim razie będę wybrzydzać
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
lilarose 20:48, 12 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Wiesz, to by było w jakimś stopniu możliwe - taki stan, w którym sobie wymieniasz roślinę lub dwie - o ile ogród powstaje całościowo. Przy takim dziubdzianiu jak u mnie, będzie ciężko. Ale są na forum budujące przykłady, że można

ej Magda, ale wtedy życie straciłoby sens- co byśmy robiły wtedy w ogrodzie? tylko chwasty wyrywały??? Żadnych prac koncepcyjnych???
Albo (tfu, tfu) na leżakach zasiadły? Zamiast krążyć ze zmarszczkami na czole "gdzie przesadzić tę roślinę, by wsadzić te dziewięć, co właśnie kupiłyśmy?"
brrr
nawet mnie nie strasz!
przecież wtedy mogłaby nam krew przestać krążyć

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 20:50, 12 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Trochę mam za mało czasu na ogród. Jestem jedną z tych osób, co najchętniej rzuciłyby wszystko i zajęły się tylko ogrodem Chociaż przez dwa miesiące

no to jest zrozumiałe, ale poczekaj chociaż do maja
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 21:23, 12 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
I Ty, Kaśko pytasz, co byśmy wtedy robiły w ogrodach? To ja Ci powiem - spotkanka, bibki, ogniska, kina pod chmurką, turnieje, rocznice, degustacje, śniadania i kolacje, łapanie spadających gwiazd, kąpiele w strugach deszczu, domki na drzewie, wspinaczki do tychże, stogi ze skoszonej trawy, konkursy, bukiety, wianki, a przede wszystkim byśmy podziwiały, jak pięknie wszystko sobie rośnie samo - roboty by było, że hej!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies