Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 20:33, 26 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
daredevil napisał(a)
Pięknie masz Pokazuj, nigdy się nie znudzi Dalie wykopujesz po pierwszych przymrozkach?


Tak, zawsze czekam, aż mi je przymrozi. W zeszłym roku jednak za długo czekałam. Przymrozki przyszły dopiero w listopadzie, a jak już się zrobiło zimno, z kolei przestraszyłam się, że całkiem zmarzną. Wtedy miałam nocne wykopki, przez co zgubiłam złoty pierścionek i załatwiłam piwonię, która znikła.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:41, 26 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

ja w tym roku na połowie ścieżek miałam rozłożone materiały budowlane - to dopiero był problem, by cos cyknąć.

też sobie właśnie pomyślałam, że mi w ogóle nie przeszkadza, jak ktoś pokazuje te same miejsca, przecież tak naprawdę one są co chwila inne, bo rośliny wygladają co chwila inaczej - przynajmniej w takim ogrodzie bylinowym jak Twój, zmiany zachodzą cały czas. I możemy dostrzec co rusz nowe szczegóły, których na poprzednich zdjęciach nie było widać.

Robisz już listę dalii na przyszły sezon? Czy zostawiasz sobie tę przyjemność na długie, dżdżyste listopadowe wieczory?


U kogoś faktycznie nie nudzą podobne kadry. U siebie jest inaczej

Wiesz, na dalie jestem jednak lekko obrażona. Wtopiłam 60 zł na te, które nigdy nie przyszły, z pozostałych czterech odmian tylko dwie są tymi, które zamówiłam. Bilans jest więc słaby. Jakoś mnie nie porywa myśl o nowych zakupach. Muszę jeszcze przemyśleć, co zrobić z tym zestawem, który mam. Z jednej strony żal pozbyć się czegoś, co dobrze rośnie. Z drugiej - miałam w głowie zupełnie inny plan. A miejsce ograniczone, wszystkiego nie zmieszczę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:45, 26 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Alija napisał(a)


Piękna jesień u Ciebie, w ogrodzie kolorowo, kwieciście i tak naturalnie. Bajkowo.



Powiedziałabym nawet, że za kolorowo Te kolory wymknęły się już spod kontroli
A że kwieciście, to lubię, zimą ciężko mi jest bez kwiatów, muszę sobie kupować, żeby zawsze coś stało w wazonie
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:05, 26 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


U kogoś faktycznie nie nudzą podobne kadry. U siebie jest inaczej

Wiesz, na dalie jestem jednak lekko obrażona. Wtopiłam 60 zł na te, które nigdy nie przyszły, z pozostałych czterech odmian tylko dwie są tymi, które zamówiłam. Bilans jest więc słaby. Jakoś mnie nie porywa myśl o nowych zakupach. Muszę jeszcze przemyśleć, co zrobić z tym zestawem, który mam. Z jednej strony żal pozbyć się czegoś, co dobrze rośnie. Z drugiej - miałam w głowie zupełnie inny plan. A miejsce ograniczone, wszystkiego nie zmieszczę.

eee tam, przejdzie Ci do grudnia
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:58, 26 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Mgduska napisał(a)


Wpadaj


Dzięki Mam nadzieję, że kiedyś mój grafik przestanie być napięty jak przysłowiowe baranie jaja i uda mi się zawitać w fajne miejsca na trasie moich przelotów
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 07:42, 27 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)


Jeżeli masz bałagan twórczy, to jest całkowicie usprawiedliwiony i nawet do pokazania Osobiście nie widziałam u Ciebie żadnego



Hehe, dobrze schowany za domem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 08:42, 27 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

eee tam, przejdzie Ci do grudnia


Czy Ty mnie przypadkiem nie próbujesz do czegoś namówić?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 14:50, 27 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Mgduska napisał(a)


Specjalność zakładu, zapraszam
Tak serio - pokrzywami karmię rośliny, a w łikend serwowałam jeszcze ostatki gnojówki żywokostowej, bo skoro jeszcze jest, niech sobie dalie korzystają.

A my wiosną robimy dla nas surówki albo pasty na kanapki z młodych listków mleczy i pokrzywy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:48, 27 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

A my wiosną robimy dla nas surówki albo pasty na kanapki z młodych listków mleczy i pokrzywy


Mniam, może być fajne. Ja niedawno zrobiłam pesto z liści rzodkiewki, które sobie wcześniej zamroziłam, też było pyszne. Wszystkie te młode listki to takie bogactwo, że nawet kompostować szkoda.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 20:40, 27 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)


Dzięki Mam nadzieję, że kiedyś mój grafik przestanie być napięty jak przysłowiowe baranie jaja i uda mi się zawitać w fajne miejsca na trasie moich przelotów


Czytam wątek i oglądam piękne zdjęcia od dłuższego czasu z wielką przyjemnością. Dziękuję za to właścicielce. :
I byłabym pozostała "cichą czytelniczką", ale z powodu Magarowego "grafiku napiętego jak baranie jaja" nie mogłam się powstrzymać. Nigdy nie widziałam baranich jaj i usiłuję je sobie jakoś wyobrazić, żeby okazać Magarze wsparcie duchowe i słowne. I nijak nie mogę. (tzn. nie mogę sobie wyobrazić owych jaj, bo wsparcie jak najbardziej okazuję
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies