Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Szymka 18:07, 28 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)




Ależ tu przytulnie, moje klimaty Lubię się zaszywać w takich kącikach.

A swoim różom bestialsko poobrywałam wszystkie pąki i kwiaty żeby już się nie wysilały bo i tak nikt tego już nie doceni...na działce już prawie nie bywam.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Magara 23:36, 28 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Eeee, no nie jest najgorzej Kolor jest, obiekty do pozowania są I zdjęcia zrobiłaś
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 09:21, 29 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Róże to niesamowite twardzielki są, moje też zielone i Leonardo jeszcze kwitnie też Cieszą te ostatnie kolorki jeszcze i cieszą ciemierniki


Też tak uważam, róże są nie do pobicia Z drugiej strony wolałabym, żeby już wszystko sobie poszło spać, mniejsze ryzyko przemarznięć. Była kiedyś taka byle jaka zima, przez cały listopad i grudzień było 7 stopni, miałam wrażenie, że termometr się zaciął, a róże nie przestawały rosnąć. A potem w styczniu przymroziło i w następnym sezonie bardzo marnie kwitły.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:26, 29 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)
Tak jak ty poszłam dziś do ogrodu zobaczyć, czy da się z niego wydobyć jeszcze jakieś choć fotograficzne piękno. Tobie się to udało, mnie jakoś niekoniecznie. Nie wiem,czy uda mi się coś wybrać z tych kilku zdjęć by wstawić na wątku. Niestety na dokończenie porządków w ogrodzie, dalej czasu brak.


Dziękuję Dzień był ładny, coś jakby słońce niemrawo przezierało przez tą szarówkę, dlatego w ogóle wyszłam do ogrodu.
Ja też raczej nie zrobię wszystkiego, co mogłabym/chciała przed zimą. Mam zajęte zatoki i zimne powietrze powoduje ból, więc odpuszczę sobie okrywanie ziemi kompostem i wysiewy do gruntu.
Ale będą zimowe wysiewy do paletek, w tyk roku paletki jednak ustawię w bezpiecznym, zadaszonym miejscu, żeby znów wichury i ulewy nie zniszczyły połowy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:34, 29 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Szymka napisał(a)


Ależ tu przytulnie, moje klimaty Lubię się zaszywać w takich kącikach.

A swoim różom bestialsko poobrywałam wszystkie pąki i kwiaty żeby już się nie wysilały bo i tak nikt tego już nie doceni...na działce już prawie nie bywam.



A ja nie mogę się nadziwić, że te rozmrożone kwiaty dalej są ładne.
Natomiast gdybym ufała prognozom (z reguły nie wierzę nic, a nic), ucięłabym piękny bukiet różany, bo moje róże miały mnóstwo pąków, zwłaszcza Novalis, którą wzięłam tylko jedną.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:35, 29 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Eeee, no nie jest najgorzej Kolor jest, obiekty do pozowania są I zdjęcia zrobiłaś


Ale z ogrodem, czy ze mną?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 09:39, 29 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Mgduska napisał(a)


Dziękuję (...)
Ale będą zimowe wysiewy do paletek, w tyk roku paletki jednak ustawię w bezpiecznym, zadaszonym miejscu, żeby znów wichury i ulewy nie zniszczyły połowy.


O! Zimowe wysiewy, a jakie? Podzielisz się nazwami? I zostawiasz na podwórku?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 09:54, 29 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
W zeszłym roku siałam orlaję, maki, tytoń, dziką marchew, generalnie dobrze wschodzą wszystkie baldaszkowate.
Zostawić na podwórku właśnie nie chcę - tak zrobiłam, a potem przez moje paletki przetoczyły się dwie ulewy i wichura, cud, że coś w ogóle wzeszło, wszystko stało w wodzie. Myślę, żeby w tym roku postawić je w szklarni, ale w cieniu, albo w jakimś miejscu, gdzie wiatr ich nie porwie, może pod świerkiem?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:01, 29 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Moje wysiewy zimowe trzymane w szklarni wystartowały zdecydowanie za szybko. Większość dotrwało do wiosny(o dziwo) ale były mocno powyciągane z powodu braku słońca.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:17, 29 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No właśnie, pewnie miały za ciepło, wystarczy, że słońce zaświeci, w szklarni robi się upał.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies