Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

tulucy 08:44, 04 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Macie może trochę nasionek tego mączka? Chętnie bym przytuliła, nie ukrywam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 10:55, 04 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Mgduska napisał(a)


I będzie jak z daliami. Najpierw się pochwaliłam, co zamówiłam, potem 1/3 nie przyszła wcale, następna 1/3 okazała się pomyłką.
Lepiej spokojnie zaczekać na sezon, coś wzejdzie, coś nie, a to co się uda - pokażę.

Będzie kolorowo i pięknie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 12:53, 04 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

My zasypani to o wysiewach nie myślę Zeszłoroczne maczki kojarzę ze styczniem, a potem dosiewka jakoś wiosną - kwiecień???
Nasionowo się spełniłam - obkupiłam się w black week Pocieszam się, że głównie same pożyteczne nasiona warzywne
Ogrodnikiem po godzinach jesteś pracowitym Nie zalegasz, jak niektórzy, z książką przy kominku


Grudzień, styczeń, nieważne - ważne, zdążą się przemrozić.

A z książką udało mi się na chwile przysiąść, i owszem. Moja Rodzicielka przyjęła strategię porządkowania przez rozdawnictwo gratów poprzednim właścicielom i tak trafił do mnie mój podręcznik biologii do II klasy liceum Świetnie napisany, momentami po prostu poezja, np - o nocoświetliku:
'Za dnia przebywa głębiej, nocą wypływa na powierzchnię w nieprzebranych ilościach. Na podrażnienie (np. ruch wody) reaguje wydawaniem światła, powodując przepiękne zjawisko świecenia morza, kiedy każda fala i każda przepływająca ryba lśnią zielonkawym blaskiem.'
Poza tym mnóstwo wiedzy podstawowej, która gdzieś uleciała, a mnie najbardziej nurtuje, z czego składają się płatki kwiatów Jestem na tropie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 13:43, 04 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
antracyt napisał(a)

Oczywiście że pytam! Nie możesz tak trzymać koleżanek w niepewności do lata, aż towarzystwo zakwitnie i zdjęcia zaczniesz wstawiać. Chwal się koniecznie co to za nowości wpadły do koszyczka

Popieram Zuzę
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:18, 04 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Magda, cytat z podręcznika sugeruje, że kończyłaś "szkołę dla panien" jakoś dobrze przed wojną światową, IIgą albo i Iszą
Ja takich ładnych opisów z podręczników nie kojarzę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 09:09, 05 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Magda, cytat z podręcznika sugeruje, że kończyłaś "szkołę dla panien" jakoś dobrze przed wojną światową, IIgą albo i Iszą
Ja takich ładnych opisów z podręczników nie kojarzę


He,he, czy ja wyglądam na stulatkę?
Zwyczajny podręcznik WSiPu, praca zbiorowa, myślę, że jeden z autorów miał fantazję większą od pozostałych i poniosła go ona gdzieniegdzie. Zapewne ucząc się z niego kiedyś, też niczego nie zauważyłam, trzeba mieć te 120 lat, żeby wyłapać takie perły
Ale i bez tego książka jest fascynująca, a przede wszystkim zrozumiała. Szkoda tylko, że część wiadomości jest nieaktualna, np uczyliśmy się o dwóch królestwach, roślin i zwierząt, a teraz jest ich pięć, myślę, że cała systematyka się zmieniła.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 09:27, 05 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko, z bólem musiałam odstawić w kąt wszystkie wygrzebane rok temu z kartonów książki do botaniki, fizjologii etc. Nie, żebym je w młodości pilnie czytała, były na półkach na wypadek, gdyby zainteresowanie córki poszło w tę stronę, wszak wybrała biol-chem. Rodzice przecenili moje zainteresowania oraz tempo rozwoju wiedzy Ja nie podążyłam, książki przeterminowały się, a jestem dopiero lekko po setce. Stare podręczniki czyta się jak opowieści w książce o przyrodzie sprzed wojen znalazłam tyle uwag pozamerytorycznych, że dziś by nie przeszły za to w jakim stylu!
Judith 09:50, 05 gru 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
To ciekawe, co piszecie o zawartości podręczników sprzed lat...
Ja nie pamiętam żadnych podobnych opisów (jeśli były - w czasach szkolnych nie było szans ich zauważyć ), a sprawdzić nie mogę, bo wszystkie moje szkolne podręczniki uległy dezintegracji w powodzi w roku 1997 .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 10:03, 05 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
"Teropody reprezentują inteligencję ówczesnego świata zwierzęcego. Były one niejako tygrysami dla ówczesnego świata zwierzęcego. Proszę sobie wyobrazić potwory kilkumetrowej długości, o potężnej głowie, opatrzonej szczękami uzbrojonej straszliwemi zębami [...] Najbujniejsza wyobraźnia ludowa nie zdołałaby chyba wysnuć bardziej przerażającego obrazu smoka, aniżeli te, jakiemi były w rzeczywistości straszliwe teropody"



Edit: Judith, współczuję straty książek i innych pamiątek DŚ i Wrocław wiele stracił przez wielką wodę


antracyt 10:11, 05 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Magara napisał(a)
Magda, cytat z podręcznika sugeruje, że kończyłaś "szkołę dla panien" jakoś dobrze przed wojną światową, IIgą albo i Iszą
Ja takich ładnych opisów z podręczników nie kojarzę

To ja mam coś idealnego na tą okazję... chociaż już z czasów trochę powojennych


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies