Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:40, 27 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
GingerO napisał(a)
Wiedziałam że mogę na Ciebie liczyć. Aczkolwiek nieładnie zajęłam przestrzeń w Twoim wątku. Nie przemyślałam. Już tak nie zrobię. A co do roślin, to o większości o których pisałyście nawet nie słyszałam.. Wczoraj pani w sklepie bardzo chciała mi ta runianke wcisnąć, coś mi w niej nie pasowało. Będę się dokształcać.


Nie żartuj! Od tego jest forum, zajmuj ile potrzebujesz! Przecież te rozmowy są dla wszystkich pożyteczne
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 09:25, 27 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
U mnie też runianka różnie rośnie. Tam gdzie ziemię wymieniałam jest ok. Ale są miejsca, takie plamy, że łapie grzyba. Może od jakiejś rośliny obok. Jeszcze nie rozkminiłam. Ale robiłam wczoraj sadzonki z runianki variegata, bo chcę zadarnić większy teren. Ciekawe czy się uda.
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 10:04, 27 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ja u siebie od runianki odchodzę. Zdecydowanie nie chce rosnąć jak zadarniacz, tylko kłączami się rozchodzi jakoś niesymetrycznie w dziwnych miejscach. Powoli wymienię ją na epimedium.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wiolka5_7 10:28, 27 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
April napisał(a)
U mnie też runianka różnie rośnie. Tam gdzie ziemię wymieniałam jest ok. Ale są miejsca, takie plamy, że łapie grzyba. Może od jakiejś rośliny obok. Jeszcze nie rozkminiłam. Ale robiłam wczoraj sadzonki z runianki variegata, bo chcę zadarnić większy teren. Ciekawe czy się uda.


Miałam runiankę ,ale też mi część grzyba złapała i wywaliłam.
Zdrowe sadzonki dałam mamie i rosną na jej piaszczystej glebie od kilku sezonów
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 16:27, 27 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Dołączam do zawiedzionych runianką - u mnie były trzy pedjścia i za każdym razem grzyb ją łapał
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 17:16, 27 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
to może ona dlatego u mnie dobrze wyglada i grzyba nie łapie, bo nie podlewana
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Tess 15:46, 05 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mgduska napisał(a)


Wszystko się sprowadza u mnie do jednej myśli, że w ogrodzie najważniejsze jest życie, reszta może być, nie musi

W punkt. Samo sedno.

Zaglądam gdzie mogę, bo wróciwszy, ciekawa jestem Waszych ogrodów.

A z okrywowych to ja niestrudzenie polecam kopytnik. W gliniastej glebie szaleje.
Nie podlewam, a dał nawet radę w ubiegłym sezonie, kiedy nie padało u mnie w lecie przez chyba dwa miesiące.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mgduska 13:57, 06 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


Kopytnik - ładny, mogłabym nim obsadzić północną opaskę domu, żeby żaby miały swoją zieloną ścieżkę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
GingerO 22:27, 11 mar 2023

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 119
Magda, czekam na zdjęcia wiosenne choć aura nie sprzyja. Twój ogród wzbudza we mnie porywy serca.. Nawet nie mam pojęcia kiedy w praktyce będę mogła się nim inspirować. Baaardzo do mnie przemawia. Pozdrawiam
____________________
Ola
Kordina 07:32, 12 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
Kopytnika to ja widzę w naturze, na łąkach zacienionych i lasach
Co do runianki, miałam całkiem fajne poletko wiele lat, ale w czasie wykopalisk remontowych zniknęło bezpowrotnie i kupiłam 1 karpkę na stronę północną. U mnie trzymała się extra i wyglądała dorodnie.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies