Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:35, 04 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Spałaś chociaż trochę w weekend???
Ciemierniki - zjawiskowe, jak to one
Kiedy Ty to wszystko zdążyłaś ogarnąć, u Mamy u siebie, nie chcesz do mnie zajrzeć?


Ledwo, ledwo, bolało mnie za dużo rozmaitych fragmentów nadwerężonego ciała, żeby spać jak należy. I to chyba byłaby najlepsza odpowiedź na Twoje zaproszenie Bo np na kawkę z pianką to chętnie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:38, 04 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)

Bardzo wyjściowa ta twoja wejściowa!


Bardzo dziękuję Jedyna, dla której miałam wystarczająco dużo czasu tego przedwiośnia
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:39, 04 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
Ciemierniki piękne, zadziwiają swoją urodą, kolorem, żyłkami, kropkami


...i wciągają Jest jeszcze parę takich, które na pewno gdzieś zmieszczę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 08:41, 04 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Magda, jakiej wielkości masz szklarnię?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 08:44, 04 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Ciemiernikami zachwycam się po raz kolejny, pracowitość chwalę - taką porcję "korzonków" wyciągnęłam kiedyś z ziemi przy okazji tworzenia nowej cienistej, wiem co to znaczy. Jednak szybsze bicie serca wywołała u mnie po raz kolejny kamienna ścieżka Chyba z tej perspektywy jeszcze jej nie widziałam.


Może dlatego, że tak ładnie wymieciona? Lepiej ją widać

Grunt pod szklarnią w ogóle jest ciężki. Kiedyś już pisałam, że jak go równaliśmy przed ustawieniem sklarni, byłam pewna, że trafiliśmy na starożytny trakt, bo jest po prostu niemożliwe, żeby w jednym miejscu było tyle kamieni, parę wiader na 5 metrach. I teraz wciąż jeszcze, kopiąc na 1,5-2 szpadle w głąb, trafiam na kamienie. Lepsze są odkładane na cd ścieżki
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:45, 04 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mrokasia napisał(a)
Magda, jakiej wielkości masz szklarnię?


Maleńką, 5 metrów - 1,93 x 2,57.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 09:40, 04 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Mgduska napisał(a)


Maleńką, 5 metrów - 1,93 x 2,57.


I co tam Ci się mieści? W sensie liczby sadzonek (pomidory, papryka itp?)?.
Bo u mnie taka by się zmieściła.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 09:50, 04 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ok. 10 pomidorków plus kilka papryczek wciskałam, plus 2-3 bazylie. Pewnie lepiej byłoby posadzić 8 sadzonek pomidorów - tak czy inaczej, to nie jest duża skala, nigdy nie przejadłam się własnymi pomidorami. Wadą małej szklarni jest słaby przewiew, dlatego będę montować drugie okno (w zestawie jest jedno). U Ciebie większa też by się zmieściła. Im mniejsza szklarnia, tym bardziej hobbystyczna uprawa Ale lubię ją, sporo fajnych kwiatków też mi się w niej udaje.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 10:14, 04 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Dzięki . Ja do tej pory to miałam 3 krzaczki pomidorków koktajlowych w donicach pod chmurką więc to i tak byłby istotny progres. I hobbystyczny wymiar przedsięwzięcia w zupełności mi wystarcza .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
lilarose 10:44, 04 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
o mamo, ale wszystko wyczyszczone, chyba przestanę odwiedzać cudze wątki i posiedzę trochę w swoim bałaganie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies