Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 21:32, 13 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:34, 13 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370




Przedostatni ciemiernik wreszcie się pokazał.







Koniec
____________________
Sałatka pokrzywowa
Joku 22:24, 13 kwi 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Mgduska napisał(a)






Z czego jest ten ogranicznik? Jakaś metalowa taśma? Jaką ma wysokość?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mgduska 22:39, 13 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jolu, to jest stal, solidna, o grubości 2mm, składana z metrowych kawałków. Nad gruntem jest 18 cm, w gruncie kolce 6 cm.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:58, 13 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Mgduska napisał(a)
Daga, specjalnie dla Ciebie przeprowadziłam wywiad z Pierworodnym, czyli twórcą ścieżki. Oto, co powiedział:
Najpierw wyznaczył i ustalił krawężniki (przebieg, promienie skrętu, szerokość etc wcześniej, to wiadomo). W przygotowanym korycie ścieżki ułożył kamienie na ubitej glinie i suchej podsypce cementowej. Używał przy tym szablonu, wg którego powstał wypukły przekrój poprzeczny ścieżki (pośrodku ścieżka jest wypukła, opada na boki). Kamienie były fugowane piaskiem, przez tydzień polewane obficie wodą i niechodzone! Po tygodniu podsypka wiąże, można robić pierwsze próby obciążeniowe.
Tak naprawdę to skrót tego, co powiedział, bardzo dużo powiedział


Dzięki, przekopiowałam od razu do notatek ogrodowych, żeby mi nie zniknęło
Jak Pierworodny tyle miał do powiedzenia, znaczy - wkręcony w ogród - tylko się cieszyć

Modrzew Twój - hmmm, no cóż... Faktycznie nie dał się zapamiętać, więc obserwujący Twój ogród chyba łez po nim lać nie będą

Krokusy jeszcze u Ciebie kwitną???

Słomiankę na miękko łykniesz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 00:15, 14 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Więcej niż pełny profesjonalizm, pierworodny zuch! Gratuluję
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anpi 01:19, 14 kwi 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Deser smakowity, całe wcześniejsze danie też skonsumowałam wzrokowo i jak na tą porę to i tak obżarstwo, tym bardziej, że danie dość ciężkie( kamienie , ubijak i dość ostra blacha )
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magleska 07:02, 14 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18605
Fajna ta blacha
Może by tak sąsiadów poprosić ,żeby ściągnęli słomę -tam chyba tujowy żywopłot jest w dobrym stanie -wtedy ładne tło by było dla Twojej leśnej

kwiatuszki wiosenne śliczne - cieszą oczy

edit-ten najciemniejszy ciemiernik boski
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 08:17, 14 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
No właśnie, nie da się zagadać do sąsiadów o tę matę?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 09:08, 14 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara: opowieści techniczne to jego temat, jak się rozkręci - ja nie nadążam. Tyle zdołałam zanotować, ale przeczytał, skinął głową, więc wszystko co najważniejsze jest. Krokusy w tym miejscu późno wystartowały - dopiero po odgarnięciu z rabaty grubej warstwy igieł

Kordina: Z każdym kawałkiem ścieżka zyskuje Pierwszy odcinek przy szklarni był kładziony parę lat temu ot tak, teraz robota jest dokładnie zaplanowana i zupełnie inaczej przeprowadzona. A jaki fajny drewniany szablon sobie zrobił, żeby trzymać przekrój, szkoda, że nie mam zdjęcia.

Anpi: No właśnie takich ciężkich robót mamy jeszcze sporo do zrobienia, część na już - np ustawienie skrzyni na kwiaty, z których część będę chciała siać do gruntu.

Magleska: Masz rację, powinnam zagadać, ale się boję, że się obrażą. A też nie wszędzie będzie łatwo ją wyjąć, w miejscu mocno słonecznym tuje powrastały w słomiankę. A ci sąsiedzi to starsi ludzie, do cięcia żywopłotu przychodzi ekipa, oni są nieogrodowi. Dlatego w sumie mi wyszło, że łatwiej ją będzie zasłonić.
Ciemne ciemierniki też najbardziej lubię

Mrokasia: Się zobaczy Może będzie okazja, muszę to obgadać z M.

____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies