Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 20:58, 25 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dokładnie. A trzyma Ci się to kupy bez krawężników? Nie mam płotu od drogi, ktoś mi najedzie i amen... albo sama najadę co bardzo prawdopodobne

No nic. Zobaczymy. Pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 08:13, 26 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kostkę mamy od wczesnej wiosny. Nic się nie dzieje, zdarzy mi się najechać ale jak jest ziemia dosypana na równo to nic się dziać nie powinno. Jak ciężkie auto wjedzie to krawężniki nie pomogą chyba że masz podbudowę zrobioną na ciężarowe. Na wjeździe tam gdzie brama mamy dodatkowo położone betonowe ażurowe płyty by nie wjeżdżać bezpośrednio z gruntowej drogi na kostkę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 08:55, 26 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
O. Dobry pomysł. Dzięki!
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 19:19, 26 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola zaglądam i podziwiam.

Moje zdanie:
- panele w jodełkę - fee...nie podobaj mi się
- farba do łazienki (a nawet jest wersja pod prysznic) firmy 3v3
- kuchnia biała (czarna szybko ci się znudzi)
- do kostki brukowej weź może Ukraińców.. u mnie wzięli 30 zł/m²

Trzymam kciuki i buziaki przesyłam!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 19:31, 26 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia

Paneli w jodełkę nie będzie głównie dlatego że te fajniejsze są drogie. Będzie jakiś dąb zobaczymy. Na razie niczego nie wybrałam.
Farba odpada, będą płytki na ścianach, te o których Ci pisałam jakieś wieki temu mam jej już od paru ładnych miesięcy. Kuchnia ma być biała ale nadal mi się podoba np antracyt mat niemniej nie mam wykonawcy więc cholera wie kiedy będzie...
Może ogłoszenie dam co do tej kostki... Dziękuję!
Fajnie że zaglądasz!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:48, 27 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam sobie cebulki tulipanów botanicznych, czosnków i żonkili na wyprzedaży. Buahahaha. Posadzę do doniczek zostawię na dworze powinno być ok?
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:57, 27 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zapłaciłam za styropian na podłogi. Gość wchodzi piątek/poniedziałek. Wtorek/środa wraca hydraulik rozkłada rurki ogrzewania. I czwartek/piątek zalewamy podłogi.

Jutro mają się stawić chłopaki robić wiatę wreszcie. Trzy tygodnie w plecy. To samo z podłogami. Bo nie mają czasu. Bo robią ileś tam robót równolegle.

Ciekawe czy elewację robią (kolejna ekipa), bo wczoraj mieli zaczynać i nic z tego. W poniedziałek zwieźli sobie rusztowania i tyle...
Ludzi od ogrodzenia też wczoraj nie było. Zapłaciłam częściowo za to co zrobili i tyle... heh

MASAKRA. Budować cokolwiek w tym kraju? Tylko jak się ma górę pieniędzy, nieskończone pokłady cierpliwości i dużo czasu. I odpowiedni olewający stosunek do ludzi i własnych pieniędzy, chyba...
____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 12:13, 27 lis 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Karola a ty na elewacji kładziesz styropian?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
popcorn 12:25, 27 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tak, 20 cm styropianu, siatka, klej, tynk silikonowy.
____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 12:40, 27 lis 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
popcorn napisał(a)
Tak, 20 cm styropianu, siatka, klej, tynk silikonowy.

A wiesz że takie prace to powyżej 5stopni na plusie można robić.
Sama teraz ocieplałam i nie mogę kleju naciągać bo jest za zimno.
Na każdym kleju producent tak zaleca
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies