Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 15:22, 07 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe oki. Dzięki To będę wiedziała czego się spodziewać

Załatwiłam dziś z milion spraw. Protokół powykonawczy geodezyjny 900 zł. Wysłałam geodetce mapki, rabatu nie dostałam mimo kolejnej roboty heh...

Wybrałam kontakty i pstryczki elektryczki, elektryk na razie nie skomentował Czekam też ile chce za przerobienie lamp...

Wełna i kleje przyjechały.

Rozmawiałam z wykonawcą wodkan, dostanę papier do odbioru od niego, jutro dojedzie - myślałam że dziś odpali grzanie...
Mówi że będzie grzało do końca tygodnia o ile nic nie wyskoczy...
Mam nadzieję nic nie "wyskoczy" bo zamorduję...

Zapłaciłam za poprawki przy wiacie i montaż śniegołapów, choć powinnam się dalej czepiać... ale nie przegadam tego gościa, jego "tak wyszło" i "tak się robi" mnie osłabiają... cieszę się tylko że nie zleciłam mu kolejnych prac bo bym się nie doczekała... i wykończyła nerwowo.

Rozmawiałam z gościem od kuchni, szczegóły dograne, czekam na kuchnię za 3 tygodnie Zamówiłam okap pewnie bedzie jutro, do zabudowy w szafce malutki mało widoczny

Żeby zmienić taryfę prądową z budowlanej na zwykłą potrzebuję mieć odebrany budynek... a to jest kupa załatwiania... proces rozpoczęty! Mam nadzieję nie będę musiała znowu brać więcej niż 1 dnia urlopu żeby jechać do starostwa w Krakowie heh...

____________________
Mój nowy ogródek
Katte 17:22, 07 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej co lamp - kupowałam w Obi i LM .
Obi ma dużo wyprzedaży , i można coś tam złapaać.
Zawsze jest możliwość bezterminowego zwrotu _
Ja latałam jak kot z pęcherzem bo tez a to za długi kabel a to za krótki.
Trzymaj paragony i pudełka

Coś takiego mam w salonie , i ogólnie większość mam ze złotym wnętrzem ,
Żarówki bierz takie jak ta duża lub mniejsze ale z ciepłą barwą.
Te z białą są jak na sali operacyjnej , jesli lampa nie ma złotego wnętrza . Masakra
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 17:50, 07 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Co do prądu , właśnie myślę .... udało mi się bez budowlanego a później umowę na prąd właściwą - podpisał mąż.
I nie mieliśmy jeszcze odbiorów zrobionych.
Juz 2 lata mamy . U nas chyba potrzebowali od wykonawcy pisma o zakończonej budowie.
Mamy PGE więc polityka ta sama - może zadzwoń , co dokładnie , żeby przejść.
Budowlany taryfa to złodziejstwo w biały dzień.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 17:56, 07 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Żeby mieć numer budynku nadany i śmietnik .
Musieliśmy zrobić inwentaryzację. ?
Odbiory były potrzebne do meldunku i legalnego mieszkania heheh .
Bo tak to dla nadzoru budowlanego jakby co to tylko pilnujesz budynku heheh.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Mirka 18:59, 07 sty 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Karola ja też bez odbioru miałam zmianę z budowlanki na umowę.Elektryk z uprawnieniami budowlanymi musi ci papier dać .
U mnie jeszcze zPGE byli odebrać robotę elektryka i dopiero wtedy dali mi na piśmie zgodę.Z tymi papierami dopiero mogliśmy podpisać umowę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
popcorn 19:19, 07 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja już mam umowę z nimi na prąd budowlany. I teraz żeby zmienić mam mieć papier z nadzoru budowlanego. Myślę że zadzwonię jeszcze bo ten chłopak na infolinii to słabo mnie przekonał. A w necie są przeróżne historie i metody na obchodzenie odbioru... Heh.

Zlewu nie kupiłam, bo cały porysowany. Szukam dalej...
____________________
Mój nowy ogródek
roma2 19:25, 07 sty 2020


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Dopytaj, bo ja nie mam nic odebrane, a taryfa zmieniona z budowlanej. Mąż wystąpił o zwiększenie mocy i podpisaliśmy nową umowę. Z taryfą nocną i zniżkami w soboty niedziele i święta.
____________________
Komendówka
Katte 19:26, 07 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
popcorn napisał(a)
Ja już mam umowę z nimi na prąd budowlany. I teraz żeby zmienić mam mieć papier z nadzoru budowlanego. Myślę że zadzwonię jeszcze bo ten chłopak na infolinii to słabo mnie przekonał. A w necie są przeróżne historie i metody na obchodzenie odbioru... Heh.

Zlewu nie kupiłam, bo cały porysowany. Szukam dalej...


Podjedź sobie przy okazji do oddziału , gdzie składa się dokumenty.
I przy podpisywaniu umowy poproś o rzeczywisty rachunek , bo jak Ci prognozę podadzą to czasami kosmos zanim się unormuje.
My wzięliśmy od razu , i pierwszy rachunek po robotach wykończeniowych był 1000 zł to pomyśl przez ile bym miała prognozę coś koło tej wartości....heheh

Zlewy :
Polecam BLANCO
Głęboki i dobrze myje się w większej komorze blachy z piekarnika
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 21:25, 07 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jutro podzwonię jeszcze. Bo nie chce mi się wierzyć że tyle ludzi ma ten prąd załatwiony...

No ładnie. Kliknęłam zlew, zapłaciłam, teraz patrzę że nie ma otworu na baterię... Szlag. Jutro muszę odkręcać heh...

W sobotę narty
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 22:22, 07 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Otwór na baterię jest wybijany, w zależności jak go sobie umiejscowisz od prawej albo od lewej.
Czy jakoś tak , albo moze być tylko z jednej strony , tylko jedno bliżej drugie dalej ( w zależności od długości wylewki)
Takie kółeczko , fabrycznie jest zaślepione. Ty decydujesz które ma majster odbić do montażu.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies