Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

BKosimkArt 17:03, 16 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Z kwiatkami się wstrzymaj jeszcze... szkoda żeby im się aparaty szparkowe zatkały
Karola pięknie się robi powoli i brawa dla Ciebie że dałaś radę w takim tempie.
Bużka
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
yolka 18:06, 16 lut 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Myślałam, że klosz masz taki niepełno kulisty, a okazało się, że była to kula. Mogliby takie zacząć robić
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 19:13, 16 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe
Buziaki dziewczyny!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 22:40, 16 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zajęcia popołudniowe. Dwie takie do łazienki..


Są białe, to niebieskie to folia

Na froncie przed kuchennym oknem jest cień. Będą bukszpanowe stożki i kulki bo mam, posadzone może runianką (ktoś ma odsprzedać??). I nie wiem co jeszcze. Czosnki? Chyba za ciemno. Trawy? Mam kilkanaście doniczek znoszącej cień... Nie wiem, podpowiedzcie? Bukszpany w kupie tylko tutaj żeby pryskać w jednym miejscu... Heh

Jutro poniedziałek. Dobranoc.
____________________
Mój nowy ogródek
mirkaka 05:48, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Sciany masz białe czy dałaś jakiś kolorek?
Hakonechloa wytrzymuje w cieniu, ta zielona.
Mokrą gliną bym się nie przejmowała, a raczej cieszyła, przy obecnych suszach to dobrze że masz tam wilgoć, dodasz trochę kompostu, obornika posadzisz rośliny i będą tę wodę ciągnąć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
popcorn 06:32, 17 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Mirka. Póki co wszystkie ściany białe. Może kiedyś gdzieś coś, jak się ubrudzą. Na razie niech spadają robotnicy, mam szczerze dosyć remontów

Znalazłam obornik w okolicy, zamówię przyczepkę. Czekam też na cenę dobrej ziemi. Wymieszam z glina i obornikiem, powinno być dobrze.

Na pierwszy ogien przywiozę buksy od Rodziców, co pomiędzy się wymyśli w międzyczasie. Nie mogę się doczekać!

Buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 10:45, 17 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Karola a ten obornik to przekompostowany będzie ? czy świeży ?

bo też mam dostęp do obornika..na pobliskich polach rolnicy już go zwożą i jak bym ładnie uprosiła to na pewno taczuszkę bym dostała tylko tak się zastanawiam ...że oni chyba teraz to przekompostowany dają? a na jesień świeży ? hmm

ps.szafeczki prima sort
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Jola_M 11:05, 17 lut 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Karola,
tydzień mnie nie było a tu 200 postów do nadrobienia super, że już prawie koniec. Wiem, że dużo nerwów i złości, ale zobaczysz, że się opłaciło. Widoki masz mega - zazdro Też chciałam napisać o lampie w sypialni, że bardzo fajny design - a Ty piszesz, że ona utłuczona tak? to może zostaw - fajnie wygląda szafa biel z czarnym - super moje klimaty + ciepłe drewno i jest prima sort
PS. Kuchnia bardzo pomysłowa - świetnie wygląda już teraz - jak sobie jeszcze dodasz swoich mini smaczków dekoracyjnych to będzie extraaaaaa
buziaki - trzymaj się!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Konieczki 11:12, 17 lut 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
A zawilce chyba tez lubia cien, ja mam takie biale i kocham je.
____________________
Zielonym do góry... :)
popcorn 11:22, 17 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oooo, może zawilce, trawy i buksy? Dzięki!!!

Obornik świeży, żeby mieć przekompostowany to trzeba mu pozwolić poleżeć. Ale nie mam gdzie i nie zamierzam, zawsze używam świeżego i się przekompostuje w ziemi i tyle

Szafeczki może dzisiaj zawisną, wtedy będzie można w łazienkach poukładać graty.
Póki co sterta toreb z ikei ze wszystkim i z niczym leży na środku kuchni

Miłego dnia
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies