Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 14:44, 20 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Taki jest plan i oczywiście nie zrobię wszystkiego na raz. Ale chcąc sadzić rośliny docelowo chcę to robić z głową. A mam ich trochę już i bez sensu trzymać je nadal w doniczkach. Niektóre 4ty sezon

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
ana_art 14:45, 20 mar 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
popcorn napisał(a)
Taki jest plan i oczywiście nie zrobię wszystkiego na raz. Ale chcąc sadzić rośliny docelowo chcę to robić z głową. A mam ich trochę już i bez sensu trzymać je nadal w doniczkach. Niektóre 4ty sezon

pozdrawiam
to się nazywa przygotowanie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
popcorn 15:05, 20 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Aneta! Te 4-letnie to z poprzedniej działki jeszcze... przecież nie wyrzucę a niektórych szkoda mi było zostawić tam (na zmarnowanie) haha

Serce mi się kroiło jak tam byłam parę miesięcy po sprzedaniu domu, pół ogrodu przeorana na nowo... heh
____________________
Mój nowy ogródek
Gruszka_na_w... 17:34, 20 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Taczka ma świetny kolor. Z pewnością się nie zgubi w ogrodzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwik69 20:19, 20 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
popcorn napisał(a)
Hej Aneta! Te 4-letnie to z poprzedniej działki jeszcze... przecież nie wyrzucę a niektórych szkoda mi było zostawić tam (na zmarnowanie) haha

Serce mi się kroiło jak tam byłam parę miesięcy po sprzedaniu domu, pół ogrodu przeorana na nowo... heh

Doskonale Cię rozumiem,sprzedawałam mieszkanie w kamienicy,gdzie odtworzyłam ogród i żywopłociki bukszpanowe sprzed 70 lat,dbałam o niego 14 lat ,a po sprzedaży jak tam zajechałam to serce mi pękło wszystko zrównane z ziemią !
Derenie ja także sadziłam jesienią w ilości ponad 20 szt,pomiędzy nimi Toszka zaproponowała hakonechloe macra... zamówiłam 5 szt wierząc,że rozmnożę! ale nie wpadłam aby wykorzystać seslerię,a mam jej sporo!! Anda podsunęła mi wspaniały pomysł i to wszystko dzięki temu że znalazłam się na Twoim wątku dziękuję
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
popcorn 06:07, 21 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


Pozdrawiam Was serdecznie!!!

Pada dzisiaj buuuu. Wczoraj jedyne co zdążyłam zrobić przed zmrokiem to wykopanie kilkunastu młodych malin i posadzenie ich w rzędzie wraz z pozostałymi. kopanie w tej glinie to masakra. Dostały papu od kur, teraz deszczu, będzie im dobrze mam nadzieję

Dziś pewnie roboty wewnątrz.

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 07:01, 21 mar 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
U mnie pięknie dzionek się zaczyna słoneczko świeci może uda się przesadzić hortensje,slonka życzę ,miłego dnia.
nyna76 08:06, 21 mar 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Miłego dnia dzjdwczyny. Ja jadę pomóc mamie w ogrodzie. Mam nadzieję że uda się zrobić co nieco a wieczorem ognisko.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Katte 09:30, 21 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Prawda dziś u nas tez zimno i ponuro ☹️
Więc w domu zagospodarowałam wyspę w kuchni do pikowania pomidorów
Grzebię sobię ale w ciepłym domku.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 10:15, 21 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dobry pomysł!

Ja posadziłam pół kilo bobu buahaha trochę przesadziłam z zakupem. Ale lubię taki świeży z miękką skórą jeszcze, nie do dostania nigdzie...

Grzebanie w błocie jest średnio fajne

Rozgrabiłam też kawałek pod płotem przymierzę się do jeżyn może...
Zbiornik na deszczówkę znowu pełny, myślę kupić ze dwa trzy zbiorniki po 1000 litrów i pompować do nich...
Póki co po prostu na zewnątrz żeby woda nie stała dookoła..

Miłego!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies