Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

BKosimkArt 15:02, 22 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ta co siły nue ma.. tak działa ale masz roslin do wsadzenia, nie zazdroszczę choć sama nie wiem, fajnie tak tworzyć ogród nowy.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
UlaB 15:39, 22 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ale masz turbodoładowanie
Azalie chcesz sadzic razem z ciemiernikami? Azalie niskie pH, ciemierniki raczej zasadowe. Pamietasz o tym?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 16:25, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ciemierniki mi rosły zawsze a nawet ich dolomitem nie sypałam... Nawet nie wiedziałam że wolą wysokie pH... Hmmm ignorancja jest boska czasem buahaha

W sumie razem nie razem... Razem pas derenia z turzycą ice dance ciemiernikami, mam sprawdzone trio i rośnie tutaj od roku i ma się dobrze.

Poza tym na tej rabacie duuuużo zawilców japońskich, czosnków i z przodu wielką plama z azalii??? Pod azalie wymieszaj ziemię tutejszą z kwaśną z worka i będzie ok?

Turbodoładowanie... Przydałoby się. Posadzone borówki, z tego się cieszę, strasznie dużo ich cztery odmiany, powinny owocować nie na raz wszystkie...

Grupuję maliny teraz wzdłuż jednej granicy.
Ścigam gościa od koparki znowu. Chcę żeby mieć przód ogarnięty chociaż bo muszę przesadzić zawilce i trawy od rodziców...

I psa zabrać a do tego muszę mieć szczelne ogrodzenie. Czyli znowu gość od koparki... Czekam prawie miesiąc już heh
____________________
Mój nowy ogródek
pawel_snopek 17:01, 22 mar 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
A sadziłaś borówkę w kwaśny torf?
____________________
Paweł - Ogród pod górą
popcorn 18:35, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie. Do dołka trochę kwaśnej ziemi z worka, dużo kup ze słomą od kur i lokalna ziemia. Powinno być dobrze. Rabatę wysypię korą,niech zakwasza. Mam tu parę krzewów od roku, owocowały, teraz dosadziłam więcej. Mam nadzieję że będzie dobrze.

Przesadziłam maliny w jeden rząd, zastała mnie śnieżyca hahaha

W sumie nie mam nic przeciwko takiej pogodzie, niech nie rusza wszystko zbyt szybko proszę bo się nie wyrobię z sadzeniem...

Pozdrawiam

____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 18:45, 22 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A kurzak nie jest mocno zasadowy? Pod kwasoluby najlepiej koński podobno.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 18:48, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Następnym razem zamówię sobie trochę jak koparka zrobi swoje.
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 18:53, 22 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A twoja młoda nie jeździ konno? Powinna po jeździe nazbierać worek samorodków
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 19:03, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cholewka. Teraz czytam że ten nawóz jest wysoko zasadowy. Mam nadzieję że nie zmarnuję roślin...

Albo przesadę je w rzędzie pół metra w bok... Jak zdobędę nawóz koński...

Jeździ! Tyle że przerwa bo wirus od dwóch tygodni. Na jesień sobie przywiozłam dziesięć worków ale he zużyłam. Może dlatego borówki miały się dobrze hmmmm...

Pozdrawiam i dzięki za cynk
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 23:09, 22 mar 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
u mnie ciemierniki rosną pod rododendronami. Obydwa gatunki mają się dobrze. Chyba nigdy nie przestanę się uczyć...
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies