Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Katte 11:41, 21 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Mąż podrzucił pomysł , do deszczówki sprawdza się pompa zanurzeniowa .
Teraz można ja nawet kupić w niemieckim Sklepie L
Duże ciśnienie jak z węża w sam raz na podlewanie .
Umnie zbiornik 3/4 wody i stoi ( 3 m głęboki ) 2m średnica kręgu .

Rozpędziłam się z pomidorami koktajlowymi wysiałam wszystko z paczki , i wszystko wzeszło heheh .
Teraz dziele , z dużymi odmianami trochę zbastuję hehe po 6 max z odmiany bo pół warzywniaka to pomidory będą .
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 14:20, 21 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haha

Właśnie patrzyłam na moje siewki i masakra jak wielki będzie warzywnik. A gdzie tam do pomidorów i fasolki w maju ..

Mam pompę właśnie, woda wypompowana. Kupię takie używane zbiorniki 1000l i postawię nad warzywnikiem, przydadzą się na lato...

Pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 15:47, 21 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
U mnie w warzywniku też głównie pomidory będą no i papryka ,ogórek może jakiś
ale nie wysiewam już nic kupie jednak gotowe sadzonki

Pozdrawiam leniwie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 18:38, 21 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pozdrawiam serdecznie

Plecy mnie bolą jak nie wiem co trochę schylania, zero siłowni od paru miesięcy, właśnie wychodzi lenistwo...



Nie mogę się zdecydować co posadzić tutaj wzdłuż ogrodzenia. Myślałam rząd jeżyn, mam 20 doniczek buahaha. Ale wyjęłam je dziś i wcale ich nie widać, ledwo ukorzenione patyki...
A tak naprawdę mam sporo bylin na typowo bylinową rabatę do słońca. I nie bardzo gdzie je sadzić wokół domu. Więc może tam?

Jeżyny wzdłuż kurzego wybiegu. A borówki wzdłuż ogrodzenia z sąsiadem u góry działki? Miałam dziś jechać do marketu po ph-metr ale nie chcę ryzykować hmmmm przydałoby mi się trochę ściółki takiej leśnej żeby rozluźnić glebę pod borówki... Może korę chociaż kupię...

Pozdrawiam Was!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 06:30, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wschód słońca dziś. Widać że posprzątane brak stert drewna i materiałów budowlanych jupi


____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:43, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Borówki posadzone mnóstwo chwastów i kłączy do wybrania jeszcze, ale to po południu może. Cieszę się

____________________
Mój nowy ogródek
Katte 13:47, 22 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Super , też muszę się wziąść za krzaczki owocowe .
Uwielbiam .

Narazie mam jesienne maliny które przerosły do mnie od sąsiada .

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 14:00, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajnie malin też mam trochę, zgrupowane wzdłuż granicy. Muszę jeszcze poprzesadzać te letnie czarne Bristol w jedno miejsce, zanim ruszą (czyli za chwilę) usiadłam na chwilę i chyba się już nie ruszę

Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 14:27, 22 mar 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Po zimie mięśnie zwiotczale ja jednego dnia tylko sprzątała liście i drewutnie to też potem nie mogłam wstać i wszystko mnie bolało no ale Ty młodszą szybko się zregenerujesz pozdrawiam
popcorn 14:37, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pogrupowałam rośliny, te idą na przód. Azalie japońskie, trawy turzyce, ciemierniki i rodgersje. Pewnie jeszcze zawilce japońskie. Wszystko w obwódce bukszpanowej. Jak to posadzić? Plamami??

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies