Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 13:36, 28 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super! Szkoda że u nas tego nie ma (jeszcze?)
Rewelacja

W takim razie zbieram na kamper (używany) i jadę do Niemiec po Grecji też by się fajnie jeździło... Czarnogórze, albanii i reszcie okolic morza śródziemnego... heh
____________________
Mój nowy ogródek
tulucy 13:39, 28 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
popcorn napisał(a)


Czytałam że sprzedaż kamperów w Polsce zwielokrotniła się w tym roku... pomysł nie jest zły. Ale wygodny kamper to pod dwieście tysięcy złotych, a parkowanie nim za darmo też nie jest... jeżdżenie, benzyna, wymiana zawartości WC, winiety na autostradach... niemniej pomysł pewnie na takie czasy... mi raczej nie grozi

Chciałabym żeby wróciła normalność, możliwość wzięcia plecaka i siup w lot za grosze... spanie u Azjatów po 10 zł/noc... poproszę grzecznie?


Parkowanie w niektórych krajach jest za free, ludzie to promują.
Moi rodzice w Anglii zatrzymywali się w ogóle w dziwnych miejscach, tam, gdzie im polecano, na przykład na plebanii.
W niektórych przypadkach to jeszcze Cię poczęstują swoimi wyrobami, jak to wieś jest...
Rodzice lubią, teraz właśnie zmienili kampera.
Nawet na Mazury jak jadą, z wnukami, to też kamper do mieszkania plus osobówka do załatwia zakupów.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 14:07, 28 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajnie ok przekonujecie, przekonujecie!

To po ile są te kampery?
____________________
Mój nowy ogródek
tulucy 14:26, 28 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie wiem, ale w KRK ponoć jest jakiś sklep
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basilikum 14:29, 28 paź 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Karola cena zalezy od tego co Ty w tym kamperze chcesz ale ostatnio jest boom wiec podrozaly

taki program jest jeszcze w Austrii, Francji, Belgii chyba wiecej nie wiem pewnie inne kraje tez maja. Do kazdego kraju inna ksiazka jest
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
inka74 14:44, 28 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
popcorn napisał(a)
Chcę! Wymyśl czym mogę Ci się odwdzięczyć kuriera wyślę sama jak Ci się uda spakować. Byle do wiosny w takim razie!
nie wiem czy dobrze kojarzę ale miałaś chyba takiego ciekawego arcydzięgla fioletowego. Jak możesz to zbierz nasionka. Ja z mojego dużego już zebrałam, możemy się więc wymienić

oo, mam
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9859-nowa-dzialka-nowy-ogrod-nowy-dom-nowe-zycie?page=616#post_9
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 14:58, 28 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Wakacje kamperem to jednak specyficzny sposób spędzania urlopu. Trzeba lubić. My zawsze z eMem to trochę wygodniccy jesteśmy ale może nadszedł czas na wyjście ze swojej strefy komfortu? .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
popcorn 15:08, 28 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ostatnie wakacje spędziliśmy w samochodzie, 2 tygodnie, Czechy, Węgry, Słowenia, najdłużej po Włoszech i powrót z noclegami w Austrii, Niemczech i Jeleniej Górze, plus Bolesławiec i okolice. Było bosko. W dzień trasa max. parę godzin, zwiedzanko, nocleg, następnego dnia to samo, we Włoszech po 2-3 dni w jednej okolicy i dalej, dalej. No i to było rok temu... przed pandemią...Tyle że w hotelach.

W kamperze możnaby się zatrzymać bardziej na dziko, podejrzewam?

Póki co zakup mi nie grozi bo wypstrykana jestem z pieniędzy niestety, ale staram się odkładać. Jak inflacja nie zeżre to może za parę lat?

Iwonko nasionka zebrane i wysuszone, oczywiście wyślę. Plus może kawałek moich bambusów, jak przetrwają zimę? Cholera wie powinnam im dać cały sezon na rośnięcie a nie dwa tygodnie...


Pomysł z kamperem mi chodził po głowie, ale pewnie najszybciej kupimy jakiegoś przerobionego VW beczkę i tyle?

Byle do wiosny!
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 16:47, 28 paź 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Kamper jest super ale jego cena nie, można też wypożyczyć nie jest niestety tanio lepiej kupić używany jak się nie ma dużych wymagań można spać w aucie robiliśmy tak w Renault kango to była najgorsza opcja jedynie na krótkie wyjazdy po kraju.

tulucy 17:22, 28 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Rodzice zaczynali od Vito z dorobionym spaniem z tyłu. Demontowane po wakacjach. W Szwecji na pewno można było na dziko.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies