Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 13:05, 28 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
nyna76 napisał(a)
Dzięki Karola za namiar na wyprzedaż u Wędrowskich. Popełniłam zakupy powojnikowe.

Cieszę się, bo obniżka konkretna. Teraz tylko pytanie - co z nimi zrobić? Mogę je zadołować w kupie ziemi z wykopu szamba i posadzić wiosną jak już przygotuję stanowisko?

Czy wysadzić z doniczek, otrzepać z torfu bo pewnie tak sadzili, i przykryć kupą liści?

Przez Ciebie te zakupy to teraz poradź Buźka


Haha

Ja zamówiłam 10 doniczek z różnymi winoroślami, jak urosną to chyba wino będziemy robić

Zamierzam zadołować je w doniczkach wszystkie w kupie a sadzić na wiosnę jak przygotuję stanowisko...

Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
kami 14:57, 28 lis 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
U mnie w tunelu tej niby nie zimnej zimy ziemia zamarzla.
Kurom do życia z 10 stopni potrzeba.
popcorn 15:20, 28 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajny dzień. Paskudnie zimno. Ale mimo tego zrobiliśmy wszystko co było w planie. Na jutro zostały krokusy.

Rozsypałam 20 kilo ziemi bazaltowej na dwóch rabatach. Przydałby się więcej. Chciałam jeszcze rozsypać wiórki rogowe ale przemoczyłam dwie pary rękawiczek i kolejnych nie chcę używać. Może jutro jak wyschną.

Pozbierałam i oberwałam stare liście brukselkom. Zebrałam zdechłe liście rabarbaru. Posprzątałam kurom i dwa wiaderka zużytej słomy wylądowały na karpach rabarbaru. Kolejne będą pomiędzy szparagami.

Zerwałam trochę trawy, kury miały co robić pół dnia z wszystkimi odpadami które wylądowały wkoło kompostownika.

Kury spokojnie sobie poradzą, nie wszyscy mają ogrzewane obory...
Przynajmniej mam taką nadzieję.
____________________
Mój nowy ogródek
nyna76 16:13, 28 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Selekcja naturalna - przeżyje najsilniejszy

A ja wczoraj przy prasowaniu stojąc skręciłam kolano ... Masakra jakaś, prace domowe są niebezpieczne
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
popcorn 16:21, 28 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hahaha

Ja nie prasuję już od lat, życie jest fajniejsze bez prasowania
Deskę do prasowania zostawiłam bez żalu przeprowadzając się

Jakim sposobem skręciłaś kolano? Jesu

Zmontowaliśmy dwie kostki gabionowe, napełnione cegłami które nam zostały. Jeszcze cegły są, wiosną będę miała pewnie ścieżkę w szklarni z nich?
Zostawiliśmy dwie szpary dla winorośli. Dwie będą do posadzenia przy szklarni, i przeprowadzone przez ścianę tak żeby rosły w środku. Mniam


Zastanawiam się co nam jeszcze zostało przed zimą do zrobienia i to chyba tyle?
Zimowe ubrania i sprzęty zniesione ze strychu, młodej buty narciarskie wystawię pewnie na aukcji. Pies wykąpany. Koniec prac na dziś
Przeczytałam że koło minus 15 takie zwykłe kury zaczynają cierpieć. Wazelinę do smarowania nóg i grzebieni kupię na minusy. Powinno być dobrze, liczę że zimy nie będzie znowu
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 18:14, 28 lis 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Podoba mi się opcja z winogronem - widziałam m.in. u Monthego, ale też i u nas na wsi. Fajnie by mieć kiedyś tak dużą szklarenkę!

Kurom będziesz smarować nogi wazeliną? Pierwsze słysze, a kurnik u rodziców ogrzewany nigdy nie był, jedynie np kładli jakieś snopki siana przy oknach żeby nie wiało przez szpary.

Mówisz, że mączką bazaltową sypałaś? tez zamierzam, ale muszę jechać do sklepu kupić bo nie w każdym jest. Pół godziny w jedną stronę, brak możliwości wysyłki.... ale czego nei robi się dla ogrodu.

A jak tam kwestia Twojej piwniczki?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 20:17, 28 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wymyśliłam że fajnie będzie, z winoroślami w szklarni,ocienione wnętrze w gorące letnie dni, i słodsze winogrona. Same plusy

Dobrze wiedzieć o kurach,na wszelki wypadek się przygotujemy, ale szkoda mi ich, niosą jajka i chcę żeby im było dobrze.

Mam gratis wysyłkę powyżej 40 zł na alledrogo, więc 20 kilo mączki i paczka rękawiczek i przyszło
Pewnie potrzeba byłoby dwa czy trzy razy tyle, ale może już zmieni się trochę struktura mojej cudownej gliny?

Piwniczka... Ma zamontowane szczelne drzwi. Muszę nająć kogoś na wiosnę,do umocnienia boków bo nadal błoto spływa. I obłożenia kamieniem. Byłoby ekstra mieć możliwość korzystania z niej. Wilgoć się zbiera na suficie więc nie mam przekonania czy ziemniaki tam to dobry pomysł. Ale pewnie część tam zaniosę i zobaczymy...

Pozdrawiam serdecznie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
nyna76 21:24, 28 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Hej, wrzucisz na pw jaką mączkę kupiłaś ?


A propos kolana- ciałko poszło w bok ale noga chyba nie dostała sygnału z mózgu .....

Dziś dzień w łóżeczku z Wami ...

Edit: ja bardzo lubię prasować. Włączam film i jadę z koksem nawet parę godzin . Serio. Możesz przysyłać do mnie kurierem
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
popcorn 21:51, 28 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hahaha

Ania. Najtańsza na alledrogo podejrzewam że nie różnią się od siebie specjalnie?

Zobaczymy wiosną. Czy warto było, czy deszcze wszystkiego nie wymyją. Była jeszcze granulowana ale dwa razy droższa... Zobaczymy

W sumie nie brakuje mi tego że ciuchy nie są wyprasowane. Nikt w koszulach nie chodzi

Pozdrawiam serdecznie! Zdrowiej!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Napia 23:38, 28 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Od kilku dni podczytuję Twój wątek i śledzę perypetie związane z budową domu. Prawdziwy thriller. Jestem pod wrażeniem Twojej siły, determinacji i uporu. Brawo! Nowy dom, nowy ogród i piękna okolica. Teraz może być już tylko lepiej, czego życzę z całego serca.
Piwniczka też mi się marzy, ale na działce musiałabym ją chyba upchnąć kolanem
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies