Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Gosiek33 09:41, 27 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Niepełnosprawny pies. Czyli nie polepszyło się?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 09:44, 27 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
KasiaBawaria napisał(a)

Dokladnie, trawa jest zawsze bardziej zielona u sasiada. Mnie tylko drazni, ze Polska odrzucila pomoc Niemiec,ze niby wszystko ma pod kontrola i ludzi tez wystarczajaco a niestety patrzac na prace szpitali tak nie jest.I po co ta duma?


Ja tego nie rozumiem. Ludzie pod szpitalem w karetkach umierają, Czechy korzystają z pomocy Niemców, swoich ludzi leczą u nich, a my się odwracamy i nie zamierzamy złego Niemca o nic prosić... ech
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 10:02, 27 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosiek33 napisał(a)
Niepełnosprawny pies. Czyli nie polepszyło się?


Jest lepiej, ale nie 100%. Na zewnątrz na noc jej nie zostawimy, mimo że była podwórkowym psem, zwłaszcza jak jest tak zimno. Zimę spędzi w domu, pewnie każdą następną też. pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 10:28, 27 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
kami napisał(a)
A w innym temacie przyjemniejszym- droga była ta sadzarka z Amazonu?
Bo mnie naszło na krokusy w trawniku ale ciężka sprawa z tym trawnikiem.
Ziemia zmarznie ale i rozmarznie.
Polecam sadzarkę firmy Gard..a - mam 4 lata, koszt 40 zł, około. Nic się z nią nie dzieje a sadzę w glinie. Krokusy w trawniku sadziłam używając szpikulca - sadzarka za duża.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:33, 27 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Polecam sadzarkę firmy Gard..a - mam 4 lata, koszt 40 zł, około. Nic się z nią nie dzieje a sadzę w glinie. Krokusy w trawniku sadziłam używając szpikulca - sadzarka za duża.



Kiedy kosiłaś trawnik? Po kilku latach poddałam się, koszone krokusy wyginęły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
UlaB 10:43, 27 lis 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
popcorn napisał(a)

Ja zawsze głosuję przeciwko komuś, rzadko na kogoś... Po prostu więcej głosów przeciwko znaczy oni może nie wygrają... Heh. Niestety ostatnio wygrywają


Tak ma chyba dużo ludzi. I to jest straszne.

greg66 napisał(a)
Normalni są tylko do polityki każdy normalny człowiek raczej się nie pcha, po co potem nie móc spojrzeć w lustro.


100% zgody!! a wiecie co jest najśmieszniejsze? To schodzi "w dół". Dochodzi do tego, ze na niektóre stanowiska ludzie są "z łapanki" i przyczyna jest prosta - nikt normalny albo raczej dobrze poinformowany i kompetentny nie odważy się pracować ze zwierzchnikami.

KasiaBawaria napisał(a)

Dokladnie, trawa jest zawsze bardziej zielona u sasiada. Mnie tylko drazni, ze Polska odrzucila pomoc Niemiec,ze niby wszystko ma pod kontrola i ludzi tez wystarczajaco a niestety patrzac na prace szpitali tak nie jest.I po co ta duma?


tak, to jest smutne i niezrozumiałe

Widziałam apel o niepolitykowanie, wiec ja już kończe


Karola, a ile Twoja sunia ma lat?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 10:51, 27 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Lunka ma 3 lata dopiero, ale jest jamnikowata trochę, pani weterynarz powiedziała że bardzo dużo mają takich przypadków.. długi kręgosłup podatny na takie zmiany i problemy heh. Chodzi, upada co jakiś czas, szybko się męczy, ale na mróz jej nie wygonię...

nie wiem czy coś wymyślimy, stąd moze wróćmy do krzaczków i sadzarek...

zamówiłam winorośle, po 7 i 8,5 zł... za dołuję gdzieś w kacie ogrodu, obsypię liśćmi. Ubiegłoroczne zakupy od wędrowskich z wyprzedaży też wszystkie mi się przyjęły
____________________
Mój nowy ogródek
tulucy 11:12, 27 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12914
Karola, ile masz karp szparagów? Bo ja się zdecydowałam, m uwielbia, to mu zrobię dobrze . Tylko nie wiem, ile posadzić.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Bog 11:37, 27 lis 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
popcorn napisał(a)


Ja tego nie rozumiem. Ludzie pod szpitalem w karetkach umierają, Czechy korzystają z pomocy Niemców, swoich ludzi leczą u nich, a my się odwracamy i nie zamierzamy złego Niemca o nic prosić... ech [/quote

To ja zrobię podsumowanie,uważam że potrzebny jest ogólnokrajowy protest powinniśmy wszyscy wyjść na ulicę jak w latach 80-tych gadanie narzekanie nie pomoże jak tylko covid odpuści dołączę do protestujących kobiet mam nadzieję że wreszcie więcej ludzi wyjdzie.
UlaB 11:38, 27 lis 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Kurcze, młody psiak i już taki problem Biedula. Z długim kręgosłupem to faktycznie mogą być tego typu kłopoty. Mój syn chciał jamnika i właśnie z tego powodu zrezygnowaliśmy, ale jak tak patrze na naszą maltankę, to ona też jest dosyć długa. Mam nadzieję, że nie będzie kiedyś biedy z kręgosłupem (wystarczy że m. po operacji kręgosłupa )

Za mną też chodzą szparagi. Zastanawiam się czy nie posadzić w skrzyni. Mam 3 małe skrzynki bez dna (wysokie na 3 deski), w których mam rukolę, selera liściowego, szczypiorek i zioła - mogłabym tutaj dać szparagi. Albo w drugą - taką z dnem, na kółkach, znacznie obszerniejsza, głębokość 4 czy 5 desek. Ewentualnie na działce, tylko że tam raczej będziemy jeździć tylko na weekendy (gdy już będzie gdzie mieszkać ) i nie wiem czy to nie za rzadko jeśli chodzi o zbiory szparagów? Ile miejsca wgłąb potrzeba na szparagi? Sucho czy mokro? Czytałam trochę w necie ale cenię Twoje doświadczenia uprawowe, więc jeśli znajdziesz chwile żeby coś napisać (pewnie po raz kolejny ) to byłoby fajnie
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies