Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Sonka 08:36, 22 wrz 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Zawsze chciałam mieć dom w takiej okolicy, pięknie jest, dom rośnie i cieszy w tempie jak dla mnie zawrotnym. Swięta spędzisz u siebie. Najbardziej imponuje mi to, że tak jednocześnie oprócz domu, organizujesz całościowo całą posesję. No super.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 09:01, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hejka nareszcie mam fajną ekipę, chłopak ogarnie sporo spraw. Kolejne ekipy zamówione, jeszcze nie wiem jak bardzo się to wszystko opóźni bo bez dachu nie zamontują mi okien i nie zaczniemy w środku. Liczę jednak że Mateusz odpowiednio zmotywowany da radę znaleźć i dopilnować nową ekipę. Reszta na bieżąco. Ogrodzenie zajmie mu około tygodnia. Potem wiata na samochody i odwodnienie wokół domu. Chcę żeby mi zamontował beczki na deszczówkę może. Zobaczymy. Ta skarpa za domem mi psuje szyki trochę. Hmmm

Powoli ścigam PGNiG o przyłącze gazu, zostały im niecałe dwa miesiące do końca terminu który sobie wyznaczyli. I to ostatnie przyłącze. Jupi
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 09:40, 22 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A nie chciałaś zbiornika dużego na deszczówkę? Ja mam drugie szambo betonowe wkopane w tym celu 10m3.

To prawda, kostka to koszmarny koszt. U nas że 120m zeszłam do 80 by jakoś to łyknąć. Ale ogrodzenie też mniejszy nie był a mamy tylko zwykłe panele również na froncie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 14:42, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na froncie nie będę miała niczego, tam ludzie nie mają ogrodzeń wcale, to ślepa uliczka. I działki duże. Odradzam tylko tę z tyłu gdzie będzie ogród żeby sarny wszystkiego nie zjadły. I też panele, najtańsza brama z Castoramy. Mam nadzieję że jakoś ogarniemy. Kostki nie będzie pewnie wcale, będzie żwir i tyle. I tak pożyczam... Już te koszty mnie przerastają o 35% więcej niż w kosztorysie...

Myślałam o wkopaniu drugiego szamba na deszczówkę. Ale to 3 tyś. Plus koparka. A metr sześcienny wody z wodociągu kosztuje 4 złote. Zanim się to zwróci sprzedam dom...
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 21:59, 22 wrz 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej melduję się na posterunku
Niestety dopadła mnie blokada antyspamowa - buuuu....
Dopiero dziś Ronin pomógł

Ale Cały czas śledziłam poczynania - ekstra !
Niewiem cZy ogarnę natłok myśli , bo tyle rzeczy było obgadanych
Ale tak po krótce to odnośnie Gracillimusów -
Prawdziwy kwitnie mi właśnie - a coś pseudo wyglądające jak on krzaczy się dziwnie.
Niby duże centrum ogrodnicze a takiego bubla trafiłam zobaczymy na wiosnę
jak będzie na nowo startował

Co do armatury - wzięłam wszystko GROHE , super design i mam fajną baterię w kuchni odłącza
sie wylewka jak słuchawka - wygodne do mycia warzyw itd - koniecznie głęboka komora zlewu.

Yyy.... Podjazd ?! Daj spokój mega wydatek a gdzie ogród ?!
Bedą obrzeża i kliniec dokupimy - i za radą Danusi - trawniczek zeby tego koszmarnego klepiska nie
było i powoli rośliny - bo to też i czas i wydatki.

Kupiłam właśnie dwa Sadźce i dwa Miskanty Malepartus ( w sumie mam 3 ) ale
jeszcze dokupię - cieżko się je transportuje.

Widziałam też fotki Derenia z jakiejś szkółki , u mnie takie polowe mniejsze widziałam za 30 zł !

Przepraszam za literówki ale jestem właśnie w busie w drodze do Poznania !
Jak dobrze że odblokowano mnie - nadrobię co nieco
Buziaki !
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 07:24, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Kasia! Dzięki.

Muszę dziś ściągnąć Mateusza czy ma jakieś wieści. Widziałam się z nim w piątek. Dobrze że nowy tydzień. Coś się zacznie dziać m nadzieję. Zobaczymy.

Kupiłam dwie baterie Tres póki co. Zestaw prysznicowy był tańszy niż Grohe. Co dalej zobaczymy. W osobnym pomieszczeniu mogą być dwie kolejne armatury innej firmy.

Co do wydatków. Tak ogród to wydatki i trzeba się na to przygotować. Ilśtam roślin będzie kosztować. Kupuję po 10-20 doniczek bylin i traw, przynajmniej. Krzewy i drzewa po 3-5 sztuk za jednym zamachem. Mam nadzieję że będzie dobrze. Chciałabym po urlopie zacząć coś działać. Jak będzie plot posadzę winorośle, kiwi, krzaczki i drzewa owocowe które mam. Ogarnę kącik na ognisko, posadzę brzozy doorenbos, rozchodniki i trawy tamże. I czekam na przody z krawężnikami żeby sadzić

Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:38, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


Pozdrawiam znad jeziora Garda


____________________
Mój nowy ogródek
yolka 16:48, 24 wrz 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Karola, cudownych wakacji życzę
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Ania111 17:28, 24 wrz 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam serdecznie ,

Buszuje po forach i natrafiłam też na Twoje.

Jestem po wielkim wrażeniem warzywek ,
Ja niestety nie mam się czym pochwalić ,
Mnie nawet marchewka nie rośnie

A tu proszę
Warzywka nadające się na konkurs

pozdrawiam
____________________
Ania Spelnione marzenie
popcorn 18:19, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jola dzięki. Buziaki

Ania witaj. Próbuj. Dasz radę. Trzeba trochę roślin samodzielnie zabić żeby ogarnąć czemu nie wychodzi. Czasu trzeba i chęci. Powodzenia. Czasem mi coś rośnie. Czasem mimo chęci nie bardzo chce. Buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies