Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 21:07, 17 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Agatorek napisał(a)
Ja też mam wszystkie turzyce wycięte , nożyczkami zwykłymi.

Judith, znalazłam u Ciebie hakonechloa All Gold, czy ona rośnie w cieniu, czy na słońcu?

ostatnie zdjęcie na dole strony

Tu jest w większości cień, przez chwilę półcień i odrobina słońca późnym południem. Generalnie jest to rabata cienista.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 21:08, 17 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zdecydowanie nie czekaj. ID faktycznie jest o tej porze zdradliwie urocza. Człowiek odpuści jej cięcie, a potem pluje sobie w brodę.
Sporo dzisiaj zrobiłaś.

Nadzieje na mniej roboty rozwiane .
Będę ciachać, postanowione .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
AnnaCh 22:30, 17 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Popełniłam ten błąd w zeszłym roku wydawało mi się, że ID wyglądają bardzo ładnie po zimie, później było już tylko gorzej...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Magara 23:09, 17 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Judith napisał(a)
Acha, zatem może jednak nie będę czekać na rozwój sytuacji .

Nie czekaj, potwierdzam i ja
Też miałam dziś w planach carexy, ale tak wiało, że odpuściłam. Na weekendową ładną pogodę liczę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 23:37, 17 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Judith napisał(a)

Tu jest w większości cień, przez chwilę półcień i odrobina słońca późnym południem. Generalnie jest to rabata cienista.


Ok, dzięki za info
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 12:52, 18 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Magarowa misa - test szczelności


EDIT: Misa, choć licha, prezentuje się całkiem nieźle. Zastosowany system zatkania dziurki (wkręt z podkładką) się sprawdza - po kilku godzinach nie widać, by wody ubyło. Jest git . Magaro, dziękuję za namiar .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 15:05, 18 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Prawie trzy godziny roboty i efekty niespecjalnie spektakularne…
Było:


Jest:


No, ale małymi krokami do przodu.
Tyle mam sprzątania/przycinania w ogrodzie (to przez tony liści niesprzątniętych jesienią), ze potrzebowałabym miesiąca urlopu… A bez tego skończę pewnie w czerwcu . No nic, lecę dalej tyrać .

PS. Rabatę ze zdjęcia poleciałam kompleksowo - przycinanie, usuwanie tony liści, sypanie nawozu, podrapanie pazurkami, podlanie. Z uwagi na ilość pracy muszę jednak zmienić system i lecieć z jednym działaniem po całości ogrodu, np. z przycinaniem hortensji.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Makao 15:14, 18 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Ja posuwam się jeszcze mniejszymi krokami niż Ty bo alergia nie ustępuje a wręcz mi się nasiliła i ledwo oczy otwieram ale działam, po woli działam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
tulucy 16:00, 18 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Byla już ta furteczka zielona?? Bo chyba mi umknęła...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 18:26, 18 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Judith napisał(a)

PS. Rabatę ze zdjęcia poleciałam kompleksowo - przycinanie, usuwanie tony liści, sypanie nawozu, podrapanie pazurkami, podlanie. Z uwagi na ilość pracy muszę jednak zmienić system i lecieć z jednym działaniem po całości ogrodu, np. z przycinaniem hortensji.


Ja lecę czynnościami , trochę podobnie, jak masz w planach. Czyli najpierw była wycinka traw i turzyc szybkowschodzących. Od jakiegoś czasu czyszczę rabaty (hortensje, trawy, byliny) po kolei bez róż . Później będą róże na wszystkich rabatach. Później sypnę nawozem, pod hortki i pod róże.
Dalsze prace w zależności od nastroju i stanu posiadania roślin, bo mogę albo robić kanciki, albo np sadzić rośliny do donic .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies