Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Alija 09:06, 20 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Magarko, czy jeszcze się załapię na miseczkę??? Proszę bardzo, bardzo!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 10:00, 20 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Tulucy jestem zainteresowana nazwą również, jak dojdziesz to daj znać proszę u siebie, bo Cię podglądam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Helen 20:07, 20 mar 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Daga, podziel się informacją czy naparstnice powinny się już pojawiać czy jeszcze śpią?
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 21:44, 20 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Lucy, Bravecto Aga Agatorek do psów też stosuje i zadowolona
Ja miałam dla Sfochowanej fiprex właśnie. Ale to na chwilę tylko skuteczne

Alicja - zaraz wyślę

Helen - naparstnice zaczęłam zauważać Ale myślę, że spokój musisz zachować U mnie w zeszłym roku wysiew był w skrzyniach warzywnych jak się dobrze ciepło zrobiło
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 21:55, 20 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Jadą do mnie róże, które miały przyjść w połowie kwietnia Zła jestem jak osa, bo wydaje mi się, że prowadzenie kalendarza wysyłek nie jest tak trudne jak planowanie wyprawy na Marsa

Problem numer 1 - nie ma mnie w domu
Problem pokonany - wiele mnie to kosztowało, ale uda mi się jutro po południu przejąć paczkę.
Róże są z gołym korzeniem, rabata - co oczywiste - nie jest gotowa. To problem numer 2.
Mają być jeszcze przymrozki - to problem numer 3, na który absolutnie nie mam wpływu

Dziewczyny, help wołam!
Rozwiązania widzę takie:
1. Jutro po południu róże do wiadra, wiadro do szołerka, a pojutrze sadzić w miejscu docelowym - zerwać darni tyle ile trzeba, dołki wykopać, a rabatę "zrobi się" później z pozycji akrobatki
2. Róże posadzić w foliaku nieogrzewanym, później przesadzić na miejsce docelowe jak je już ogarnę.
3. Róże posadzić we wszystkie dostępne mi pojemniki - z mega bylejaką ziemią. Wstawić do foliaka/zostawić na tarasie blisko ściany? Potem na miejsce docelowe - obstawiam, że 2-3 tygodni mi trzeba biorąc pod uwagę prognozy...

Wszelkie mądre rady mile widziane
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 21:59, 20 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Wszystkie opcje są dobre. Wybierz taką, z która będziesz miała najmniej problemów.
Osobiście wybrałabym opcję nr 3. Z doniczką później łatwiej biegać na miejsce docelowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:09, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Daga, oj, to pospieszyli się...
Sadziłam róże jesienią, a potem dorabiałam rabaty. Tu jednak wskazane jest posiadanie koncepcji i czasem ta koncepcja się zmienia... więc lepiej, gdybyś już miała przygotowane miejsce na spokojnie, nie pod presją.
Róże z gołym korzeniem możesz położyć w pozycji "ukośnej" (kiedyś pisała o tym Anda?) i przysypać korzenie ziemią. Przez ile czasu? Obstawiam, że tydzień-dwa. To mi się wydaje nawet lesze niż donica. Do donicy chyba bym nie wkładała dlatego, aby nie plątać niepotrzebnie korzeni, bo przy wyciąganiu "do góry" można uszkodzić te drobne, które już zaczną się pojawiać...? Tak to sobie wyobrażam. Jeśli będą przymrozki, to w zacisznym miejscu, blisko ściany, przykryte agrowłókniną. To raczej nie będą mrozy całodobowe?
lilarose 22:10, 20 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Daga, zadołuj je - znam i obseruję na ig ogrodnika z Ogrodu Botanicznego w Powsinie i jakiś czas temu - no z miesiąc to na pewno, wrzucał relację, jak to do Ogrodu przyszedł właśnie goły korzeń i je dołował na tym filmiku Ja sama w zeszłym roku też dołowałam moją Jasminę, bo miejsca nie miałam na nią gotowego. Nie przejmuj się więc tak bardzo.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 22:54, 20 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Trzy porady - trzy różne
Kocham Was

Haniu, nie ukrywam, że też bym chciałam mieć jak najmniej problemów przy zachowaniu zdrowego rozsądku i niezmarnowaniu róż Przy wyborze opcji numer 3 - uważasz, że lepiej wstawić do foliaka czy trzymać przy ścianie???

Martka - koncepcję niby mam, ale właśnie to magiczne słowo "niby" Presji nie znoszę i dlatego tak się wkurzam, że termin wysyłki przyspieszył. Miałam nawet myśl, żeby nie odbierać, ale chęć posiadania tych róż zwyciężyła Kładzenia bym się bała - nie mam doświadczenia

Kaśka - ale zadołuj znaczy jak? Tak jak Martka pisze???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 22:55, 20 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Czy Wy też macie problem z powiadomieniami o nowych wpisach?
Jest 22:55. Powiadomienia mam ostatnie z 20:14
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies