Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Patrycja_KG_Lu 09:17, 23 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Dołączam się do tych, którzy posiali wczoraj. Wyszło mi 14 odmian pomidorów. Zawsze mi szkoda, że część nie skiełkuje albo się uszkodzi podczas uprawy parapetowej i sieje o kilka nasionek za dużo, a potem mam nadmiary, z którymi nie mam co zrobić… Chyba nadmiarowe pójdą do gruntu - tylko miejsce dla nich znaleźć będę musiała.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
antracyt 09:18, 23 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
A ja wczoraj robiłam dosiewkę. Prawie połowa mi nie wyszła, chyba nasiona kiepskie kupiłam, bo zeszłoroczne pokazały się wszystkie. Na nadmiary mam sąsiadkę, która co roku się cieszy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 12:19, 23 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Moje pomidorki, posiane w niedzielę wieczorem, dziś już wystawiły mnóstwo zielonych łebków
Nadmiary sadzonek dostają moje dziewczyny z pracy, przyjaciółki Mamy, a jak jeszcze zostaje, to po prostu wystawiam przed płot i zawsze znajdą się chętni
Ochłodzenie zapowiadają jakoś na dniach, i przymrozki tyż No ale w końcu w marcu jak w garncu, a kwiecień - plecień... Szybko się odzwyczailiśmy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 18:51, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Magara napisał(a)
Co do powiadomień:

Haniu, no nie wierzę, że nie korzystasz? Są w prawym górnym rogu "powiadomienia" i stamtąd wiadomo, w którym wątku nowy wpis




Wiem, że tam są, ale ja zawsze wyświetlam sobie stronę z listą naszych ogrodów i stronę z projektowaniem ogrodów. Tam są daty i godziny wpisów w kolejności od najnowszego. I zawsze jest podany autor ostatniego wpisu

10 opakowań bobu wzbudza respekt. U mnie tylko trzy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 20:34, 23 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wiem, że tam są, ale ja zawsze wyświetlam sobie stronę z listą naszych ogrodów i stronę z projektowaniem ogrodów. Tam są daty i godziny wpisów w kolejności od najnowszego. I zawsze jest podany autor ostatniego wpisu



Ja też tak robię
Plus czasami zaglądam jeszcze na inne działy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:46, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agatorek napisał(a)


Ja też tak robię
Plus czasami zaglądam jeszcze na inne działy.


Podczytuję jeszcze (np. Twoje ) wpisy w dziale ogrody na świecie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 23:28, 23 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Magara napisał(a)
Zostawiam Wam krokusiki Wiem, że już wszyscy mają, a są miejsca gdzie już kończą kwitnienie, ale moje tez ładne i cieszą mnie jak nie wiem co






To moje ulubione krokusiki, widać je z daleka, aż fluoryzują w słonku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:13, 24 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Za wszystkie wczorajsze pomidorki trzymam kciuki

Ja dziś zrobiłam NIC bo lało cały dzień, pechowo dla mnie bardzo, bo sobie ten tydzień zaplanowałam tylko na prace działkowe

Haniu - mam wrażenie, że utrudniasz sobie forumowe życie zaglądając w te listy a nie w powiadomienia Ale rozumiem, że każdy ma swoje przyzwyczajenia
Bób pierwszy raz jedliśmy "własny" w zeszłym roku, z cebulką i pietruszką, mniam - różnica pomiędzy własnym a kupowanym była mocno drastyczna Jeżeli chodzi o różnice w smaku pomiędzy własnymi warzywami a tymi kupnymi, to bób jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o nieporównywalność W tym roku bób mam na poletku po truskawkach, ale już myślę, gdzie znaleźć miejsce, żeby zawsze mieć go DUŻO

Aga
- J/w

Sylwia - ja nie wiem, które krokusy moje ulubione, bo wszystkie cieszą Ale te fioletowe, chyba najszybciej przybierają w masę, parę sztuk sadziłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 08:01, 24 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Magara, przeglądając listy tematów mamy widoczność na nowe wątki, których nie ma w powiadomieniach, gdzie są tylko tematy zaznaczone (obserwowane) .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
galgAsia 08:16, 24 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A ja mam zagwozdkę z tym bobem... Bo żeby go sobie trochę pojeść, to trzeba jednak niezły areał obsiać, a on długo w ziemi siedzi i miejsce blokuje. Parę razy obsiałam całą skrzynię i starczyło na kilka miseczek. Może jak do końca zagospodaruję działkę, to znajdę wystarczającą ilość miejsca...
A różnica między własnymi i innymi jest kolosalna, nie do zignorowania
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies