Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Joku 11:53, 29 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Rzucewo za twoją przyczyną stało się jednym z moich ulubionych miejsc do zwiedzania. Ten ogród za murem też mi się najbardziej podobał właśnie późnym latem, jesienią dzięki pięknym hortensjom.
Masz sporo bardzo ładnych gadżetów ogrodowych.
Te zdjęcia takie tajemnicze . Pewnie kiedyś zobaczę na własne oczy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alija 13:00, 29 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Vita, piękne zdjęcia wspominkowe, jak miło się ogląda. Zaczęłam od nich i tak cofałam się aż do maja, pięknie u Ciebie, wspaniałe piwonie, storczyki, biała ławeczka.
Szkoda sosny, może uda się uratować jakąś część. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mgduska 14:08, 29 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Vita, czy wiesz, że na moim wątku co roku pojawiają się bardzo podobne fotki z Rzucewa? My też bardzo lubimy tam jeździć i co roku przynajmniej raz trafiamy na kwitnące hortensje
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 15:57, 29 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Takie klimaty jak to Rzucewo co pokazałaś marzą mi się wokół domu po remoncie w duecie z różami....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 20:26, 29 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ależ tam pięknie w tym Rzucewie, po prostu bosko. Róża, z której roisz konfiturę to chyba Hansa. Przyznam, że teraz stawiam na róże, z których można robić przetwory.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
mirkaka 10:30, 30 sty 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
vita napisał(a)
Wspomnienie upraw pomidorów. Zaryzykowałam uprawę pod okapem w donicach. Przypadkowe odmiany, koktajlowe udały się znacznie lepiej od wielkoowoowych. W tym sezonie posadzę do gruntu pod tym okapem, z tej i może z drugiej strony też. Byłam w Pomidorlandii i trzy koktajlowe odmiany nasion mam. Nie wysieję już F1. Nie są to uprawy bardzo wydajne, raczej do skubnięcia sobie w czasie roboty, ale bardzo lubię takie skubanie. [= quote]




To już dawno wiem, że koktajlowe jako gruntowe, bez osłony radzą sobie bardzo dobrze z ZZ.
Tylko nie mam jakiejś wybranej odmiany, kiedyś kupiłam w sklepie sadzonki kilku odmian, udały się bardzo dobrze, tylko chyba nie zapisałam nazw. Potem kupowałam Malinowy kapturek, Maskotkę, Read Pear, ale już nie rosły tak dobrze i nie owocowały tak plennie.
Masz sprawdzone jakieś odmiany z tych koktajlowych?

Szkoda Twojej sosny u nas śniegu jak na lekarstwo całą zimę, mrozów też nie było, wszystko dobrze tylko u nas ciągle mało opadów.
Ranniki chętnie wezmę, nie muszą być odmianowe, mogą być najzwyklejsze Nie mam żadnych u siebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:41, 30 sty 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Ogród w Rzucewie piękny, bogaty w roślinność.
Sosny żal, ranniki chętnie wezmę, nie muszą być odmianowe, mogą być najzwyklejsze, nie mam żadnych
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 12:35, 30 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak nie zajrzeć tutaj! A przecież Rzucewo mam w sierpniowym kalendarzu zapisane.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 19:04, 31 sty 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Joku napisał(a)
Bardzo podoba mi się kolekcja doniczek i domek ogrodowy (?), o pomidorach nie wspomnę. Liczę na korepetycje z uprawy. Chcę spróbować.
Rozsadę tytoniu kupiłam kiedyś u Kasi B., ale nic mi nie wyszło. Chyba za sucho miały.


Służę korepetycjami jak też nasionami. Tytoniami się nie przejmuj, raz są raz nie. Możliwe, że Mirka wybierze się z nami do Chwaszczyna. Myślisz, że za tydzień ruszą?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:05, 31 sty 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Magara napisał(a)
vita, fajnie Cię widzieć na forum


Dziękuję za powitanie w nowym sezonie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies