Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 11:43, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mirkaka napisał(a)


Jeśli to Veilchenblau to bardzo zazdroszczę, ja swoją niestety wywaliłam, mimo że była olbrzymia, to mączniak tak silnie ją atakował już od wiosny, że nie mogłam na nią patrzeć


Moja Veilchenblau kiepsko wygląda. Druga fotka w cytowanych przez Zuzię. Ciekawe, że na mojej nigdy mączniaka nie widziałam, to miejsce pod płotem jest trochę wietrzne,mimo pozorów zaciszności. Może dlatego, a może rośnie u gapy, jeśli chodzi o identyfikację chorób, he, he.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:47, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
antracyt napisał(a)

Czy róża z ostatniego zdjęcia jest imienna?


Zuzia, to 'Elizabeth Oberle' piżmowa róża parkowa. W całości wygląda tak, chyba miejsce też niekoniecznie ma dobre. Z hortensją pnącą.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 12:15, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Podejrzewałam, że to ona Kupiłam sobie zeszłej jesieni jedną sztukę na próbę. Czy jesteś z niej zadowolona, nie choruje? Z hortensją fajnie się komponuje, chociaż mocno smukła się chyba przez to zrobiła.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 13:01, 01 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gratuluję sukcesów w uprawie hortensji ogrodowych. Przepięknie wyglądają. A róże budzą pełen zachwyt. Jak ogród sobie radzi podczas Twoich letnich wojaży?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
vita 18:47, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
ewsyg napisał(a)
Ależ tam pięknie w tym Rzucewie, po prostu bosko. Róża, z której roisz konfiturę to chyba Hansa. Przyznam, że teraz stawiam na róże, z których można robić przetwory.
Pozdrawiam


Rzucewo ma w tej chwili dwa ogródki ten z hortkami przy pałacu i leśno-pustynny nad zatoką.
Dziwnie brzmi ten zestaw, ale tak jest. Z hortensjowego schodzi się przez leśne rabaty prosto na plażę i chwilę dalej na molo. Przetwory z róży są przepyszne. Sprawdziłam, moja róża to R. gallica Officinalis. Wspaniale pachnie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:17, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Lubię siać, doczekałam się kwitnienia siewek rutewki delavaya. Wysiałam nasiona od białej odmiany, na biało zakwitły tylko trzy. Są znacznie słabsze i jeszcze jesienią akurat białe coś podgryzło.
Te niebieskie całkiem całkiem. Nie jest to jeszcze to, co widziałam u KB w Zgorzałem, ale już coś.








____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:24, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
antracyt napisał(a)
Podejrzewałam, że to ona Kupiłam sobie zeszłej jesieni jedną sztukę na próbę. Czy jesteś z niej zadowolona, nie choruje? Z hortensją fajnie się komponuje, chociaż mocno smukła się chyba przez to zrobiła.


Mocno smukła jest, bo wciśnięta. Wychodzę z założenia, że mało która roślina da sobie radę w trudnych warunkach glebowych, jak róża. Jak mam takie miejsce, to próbuję z różami. Ma tam słońca dosyć, chociaż zbytnio witalna nie jest.
Daj jej lepsze warunki i przestrzeń a może okazać się perełką. Bo kwiaty ma piękne. Ja takie najbardziej lubię.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:40, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Pszczelarnia napisał(a)
Jak nie zajrzeć tutaj! A przecież Rzucewo mam w sierpniowym kalendarzu zapisane.


Ewuniu nie będziesz żałowała. Kaszuby Północne są bogate w trudne historie, ruiny pałaców i resztki ogrodów, podobnie jak w Twoich rejonach. Obok Rzucewa jest pałac w Celbowie z resztkami założeń ogrodowych. Celbówko, które ginie okrajane ze wszystkich stron. Obie miejscowości tonął wiosną w łanach przebiśniegów. Sławutowo gdzie tak wspaniale bawiono się w okresie międzywojennym. Głównie Niemcy się bawili, ale na tych ziemiach wszystko jest boleśnie splecione.
Koniecznie odwiedź Krokową. To miejsce to dopiero ma historię. Jeszcze Kłanino, Połczyno ach!
Jakby co, to służę za przewodnika
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:57, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Gratuluję sukcesów w uprawie hortensji ogrodowych. Przepięknie wyglądają. A róże budzą pełen zachwyt. Jak ogród sobie radzi podczas Twoich letnich wojaży?


Za wczesne gratulacje, jak myślę, Mirka mówi, że hortensje wspaniale się mnoży, co potwierdzam, dobrze rosną, ale z kwitnieniem i z tym 'niebieszczeniem', o, to już nie tak prosto. Ja uwielbiam niebieskie. Zimę mamy taką ciepłą, a ja opatuliłam swoje starsze krzewy jesienią. Ani to rozebrać, ani zostawić. Trudno, uczę się

Róże sobie same radzą a ogród, jak wyjeżdżam? No trudno mi wtedy wpuścić niespodziewanych gości, ale i z tym sobie poradziłam. To znaczy nie przejmuję się już. Nie lubię kiedy słyszę, że mam piękny ogród, bo widzę w nim swoje zaniedbania. Ale co poradzić? Nie będę przecież spędzała w za dużym ogrodzie cały swój czas. Zresztą, ogród nie narzeka, bluszcze szaleją, dławisze je prześcigają i tak to się toczy

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 20:06, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Vita, stanowczo stwierdzam, że za bardzo oszczędnie gospodarujesz fotkami ze swojego ogrodu


Ładnie to Koleżanka ujęła A u Vity są zawsze takie niezwykłości, że ogląda się ze skupieniem i otwartą buzią.

PS i czerwienię się, bo nie wszystkie z tych miejsc, które wymieniłaś znam, a powinnam!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies