Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 21:08, 31 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
vita napisał(a)


Takie klimaty to i mi się marzą. Duet z różami niekoniecznie, ale w Rzucewie na skraju rabat sadzą dalie, które kwitną w kolorze hortensji. Wygląda to dobrze, zlewa się z kolorystyką i doskonale uzupełnia kompozycje.

Nie w tym sensie, ze na jednej rababcie bo co to to nie hortki mam plan z bodziszkami i hostami, po cienistej stronie, między nimi ciemierniki może i hacone, albo ellaty, a po stronie słonecznej róże z szałwią lub kocimiętką i czymś jeszcze...w tym sensie w duecie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 22:00, 31 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
vita napisał(a)





Co to za róża na drugim zdjęciu? Piękna. A na pierwszym Veilchenblau?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:56, 31 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6687
Vita, stanowczo stwierdzam, że za bardzo oszczędnie gospodarujesz fotkami ze swojego ogrodu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 09:15, 01 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601


Jeśli to Veilchenblau to bardzo zazdroszczę, ja swoją niestety wywaliłam, mimo że była olbrzymia, to mączniak tak silnie ją atakował już od wiosny, że nie mogłam na nią patrzeć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 09:48, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11678
vita napisał(a)
Róże, które u mnie jeszcze są. Pnące, piżmowe, wielokwiatowe, gallica.








Czy róża z ostatniego zdjęcia jest imienna?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
vita 10:55, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie w tym sensie, ze na jednej rababcie bo co to to nie hortki mam plan z bodziszkami i hostami, po cienistej stronie, między nimi ciemierniki może i hacone, albo ellaty, a po stronie słonecznej róże z szałwią lub kocimiętką i czymś jeszcze...w tym sensie w duecie


Bardzo ciekawe pomysły Sylwia, skorzystam, będę miała podobne stanowiska na hortensje. O hostach nigdy nie pomyślałam jako o roślinach towarzyszących hortensjom. Czeka mnie spora rewolucja, bo hortensje mają trafić do piwonii, ech!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:19, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Rozochociłam się na hortensje ogrodowe, jednak na razie mam kłopot z ich zimowaniem. To dwuletnie sadzonki pędowe od Mirki. To tylko część moich ukorzenianych hortensji. Duże rośliny od Mirki już kwitły, jak 'You&Me' czy sławna NN. Na tej fotce kwitnie już dwuletnia roślinka.



'You&Me' ma zaciszne stanowisko i idzie jak burza.



Nazwy tej nie pamiętam, bardzo mi się podoba.



Mirka ma ogromną wiedzę o hortensjach, korzystam z jej rad.Przede mną niebieszczenie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:29, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Joku napisał(a)
Co to za róża na drugim zdjęciu? Piękna. A na pierwszym Veilchenblau?


Na drugim zdjęciu to Leonardo da Vinci. Ubiegłorocznej jesieni wcale jej nie przycięłam i miała wiosną o wiele lepszy start. Ma trochę ciasno (miałam ją przenieść ale zapominam) i pewnie dlatego zamieniła się na prawie pnącą.



Na pierwszym to nie Veilchenblau, nie mogę sobie przypomnieć nazwy, pewnie piżmowa, bo wszystkie trzy na tej rabacie to piżmówki.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:32, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Magara napisał(a)
Vita, stanowczo stwierdzam, że za bardzo oszczędnie gospodarujesz fotkami ze swojego ogrodu

Tak, a wczoraj wieczorem pomyślałam: chyba przesadzam ze zdjęciami, he,he. Postanowiłam to nadrobić, mam sporo roślin, których nie pokazuję, a warto je uwiecznić
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 11:39, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
You&Me muszę u siebie podzielić i przenieść bo ją pochłonęły berberys i bukietówki, a druga jednej zimy niestety wymarzła zupełnie. Zrobiło się miejsce po gunnerze myślę czy jej tam nie przenieść , albo tam dać rabarbar dłoniasty, o którym ciągle marze, ale już w tym roku muszę nabyć( raz posadziłam i się przyjęły, ale powódź je załatwiła( )
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies