Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 22:08, 02 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Śliczna ta serrata
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 05:29, 03 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
vita napisał(a)
Hortensje od Mirki jeszcze zimują pod dachem. Późnym latem jednak chyba już wysadzę na rabaty.
Oprócz ogrodowych mam jeszcze inne. Zastanawiam się dlaczego nie robię fotek bukietówkom? Chyba nie lubię bukietowych hortensji?

Pink Anabell



Anabell z jeszcze jedną, jaką?





Hydrangea serrata 'Veerle'



Od bukietowych znacznie wolę serraty Ciekawe, czy można ją podniebieszczyć? Jak myślisz Mirka?



Myślę że można
Zrób z niej sadzonki, dla Mirki jedną
Potem sprawdź jakie ph ma teraz, musi być kwaśne, czyli niskie, poniżej 7
Następnie co roku podsypuj tym co dostałaś ode mnie, już od wczesnej wiosny
Mam podobne uczucia do bukietówek, dla mnie najpiękniejsze są ogrodowe, potem strong anabel.
Muszę sobie rozmnożyć moje ogrodowe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 09:23, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Myślę, że serrata dobrze wyglądałaby i czuła się w donicy. Ewa ma dużo hortek w donicach, pamiętasz? Mogłabyś spróbować U mnie pada hybryda macrophylla x serrata 'Preziosa', zupełnie nie wiem co jej jest.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:23, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczna ta serrata


A jak się ją jeszcze wyniebieszczy?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:30, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mirkaka napisał(a)
Myślę że można
Zrób z niej sadzonki, dla Mirki jedną
Potem sprawdź jakie ph ma teraz, musi być kwaśne, czyli niskie, poniżej 7
Następnie co roku podsypuj tym co dostałaś ode mnie, już od wczesnej wiosny
Mam podobne uczucia do bukietówek, dla mnie najpiękniejsze są ogrodowe, potem strong anabel.
Muszę sobie rozmnożyć moje ogrodowe


Tak zrobię, ukorzeniłam, jak prosiłaś hortkę, którą dostałam od Szymki, tę z podbarwionymi liśćmi.

To ta hortka, uprawiam ją w donicy, odmiany nie mam pod ręką. Jest pod dachem, to powinna obficie zakwitnąć w tym roku.



Jeszcze ukorzenione od Ciebie, hortensje ogrodowe wspaniale się mnożą.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:05, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Tu mam jeszcze hortkę od Filomeny (bardzo mało sama kupiłam jak się okazuje)
'Domo', więcej nie wiem. Ma tam trochę trudne warunki, ja praktycznie nie podlewam ogrodu.



Tu jest w lepszej kondycji, przerosła już hostę i ławeczkę. Tę 'Domo' też bardzo lubię



A to fotka dla tych, co mają mocne nerwy. Mirka wyśmiała moje prześcieradła kupowane w celu okrywania hortek. To wymyśliłam takie: wiązanie, tunel z siatki i wypełnienie drobnymi liśćmi. Zrobiłam je w grudniu, razem pięć sztuk, jeszcze dokupiłam metalowej siatki na następne, na przyszłość.



Teraz ciepło, chciałam wszystko rozebrać, ale spadły tony śniegu, trochę szkoda roboty.
Jeszcze miesiąc takiej pogody a zaczną pod tym okryciem puszczać pędy. Nie wiem co robić?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 11:39, 03 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Pamiętam z różnych programów ogrodniczych że ludzie w ten sposób osłaniają wrażliwe na mróz rośliny. Myślę że to więcej daje niż owinięcie prześcieradłem czy włókniną. Tylko nie jestem w stanie przypomnieć sobie kiedy i jak to zabezpieczenie ściągnąć. Może poszukaj czegoś o zabezpieczaniu gunnery.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
lilarose 13:52, 03 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no nie ma co sie śpieszyć ze zdejmowaniem osłon, bo największe szkody dzieją się w kwietniu/maju. I ja przed majówką tych osłon nie zdejmuję a potem tez czasem mam w pogotowiu, by na jedną - dwie noce przykryć. Ale nie śpieszę się też zbytnio z przykrywaniem - w tym roku okryłam w styczniu, bo po bardzo ciepłych dniach na początku roku, pędy tak skoczyły, że bałam się, że nadchodzące mrozy zniszczą je. W zeszłym roku, to chyba w lutym dopiero nakrywałam.

Twoje osłony sa na pewno bardzo skuteczne, choć pracochłonne. Nie zdejmuj ich zbyt szybko.

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Dorii 15:04, 03 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zastanawiam się tylko czy przy takiej osłonie z liści nie trzeba aby tego od góry jakoś od deszczu i śniegu osłonić? Tak żeby pędy siedziały w suchych liściach a nie mokrych.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
vita 21:07, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Joku napisał(a)
Pamiętam z różnych programów ogrodniczych że ludzie w ten sposób osłaniają wrażliwe na mróz rośliny. Myślę że to więcej daje niż owinięcie prześcieradłem czy włókniną. Tylko nie jestem w stanie przypomnieć sobie kiedy i jak to zabezpieczenie ściągnąć. Może poszukaj czegoś o zabezpieczaniu gunnery.


Te programy i dla mnie stały się deską ratunku. Ale okrywanie gunnery a hortensji?
Może wreszcie ustabilizuje się to ocieplanie klimatu, orodnicy mają przechlapane
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies