Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 13:04, 04 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
No piękne są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 13:44, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Czerwona nawet przekwitając ma piękne kwiaty.



Tu z czosnkami



A tu 'Lemon Chiffon', wysoka na metr, też ma trochę inne liście niż gatunek, bardziej miękkie, z lekkim połyskiem.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Patrycja_KG_Lu 13:48, 04 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2688
vita napisał(a)
[…]
Wiśnią tybetańską jestem zachwycona. Miałam do wyboru albo tę dwupędową, albo pięcio , za umiarkowaną cenę. Nie było jednak najmniejszych szans wcisnąć do auta. Mogłabym zaryzykować ją przyciąć (jak zrobiłam z powodzeniem u brzozy), ale boję się. Wiśnie chyba nie lubią cięcia?

Przypomniałaś mi historię z gościem co jechał pociągiem i przez okno kupił arbuza od lokalnego sprzedawcy. Miał do wyboru upuścić go i stracić arbuza, albo w bólach rąk dowieść do następnej stacji.

Może istnieje jakiś sposób przywiązania drzewka lub drzwi bagażnika by się całe zmieściło?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Roocika 13:51, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Vita ta kora wiśni przepiękna. Piwonie mają coś w sobie, tak czekamy na nie cały rok, dają pokaz, szkoda, że taki krótki
Z chęcią bym jeszcze parę piwonii upchneła w ogrodzie
U nas nie ma gdzie kupić kwitnących a z neta to loteria
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Patrycja_KG_Lu 14:02, 04 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2688
vita napisał(a)


Stąd też moje wyrazy uznania, że bierzesz tyle aspektów pod uwagę. Poza tym tworzysz ogród nowoczesny. Drzewa o których wspominasz dobrze się do niego wpiszą

Mam trochę kolekcji roślin, ale mój ogród nie jest kolekcjonerski, jest pełną gębą ogrodem z powtórzeniami też, z osiami widokowymi, tylko w innym stylu. Moja dusza zbieracza powoduje, że skupiam się umieszczając fotki na pojedynczych roślinach. Może wreszcie zrobię wizytówkę.

Też lubię zaglądać do supermarketów w poszukiwaniu ciekawostek, chociaż coraz ich tam mniej

Wizytówka się przyda napewno. Lepiej się zorientować, gdy ktoś przychodzi w odwiedziny po raz pierwszy lub stały bywalec dla przypomnienia chciałby zerknąć na daną rabatę na szybko bez klikania po stronach do tyłu.

Mnie ciągnie w dwie strony. Nowoczesny styl wraz z ogrodem o małej ilości gatunków, z powtórzeniami. Lecz chętnie miałabym też obok drugi dom plus ogród w stylu wiejskim z ogrodem wiejsko-bylinowo-ziołowo-warzywnym, kuchnią kaflową, piecem chlebowym, kurnikiem itp. Ogłosiłabym go na bookingu itp., poznałoby się ciekawych gości/turystów. Można by było w stodole/altanie organizować warsztaty… Dwie skrajności, ale jak się powiedziało A to trzeba i B. Dom stoi nowoczesny, bryła budynku i kolorystyka aż proszą o ogród taki, a nie inny. Musiałoby wiele okoliczności się nałożyć na siebie, żeby mieć możliwość zrealizować oba pomysły. Tymczasem na tyle działki, której nie umieszczam na rysunkach przy rozważaniu rabat, dam miejsce na mini namiastkę wiejskości - rabaty w pobliżu drzew owocowych, mini kurnik, warzywnik, jagodnik, rabata z ziołami.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
vita 14:02, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
W ostatnich latach trochę zaniedbałam ogród, próbuję nadrobić. To zakątek z zegarem słonecznym, posadziłam tu hortensje od Mirki. Dwie nawet widać po bokach. Jeszcze niewielkie, bo z patyczków ukorzeniałam, ale niektóre będą już kwitły. Z tyłu miejsce na ławkę, ciągle jeszcze nie wyniesioną Przyglądam się bukszpanom, czy już powinny pojawić się gąsienice ćmy bukszpanowej?
Próbowałam ciąć bukszpany 'w chmury', ale ciągle tylko fale mi wychodziły
Muszę sobie rozrysować, może wtedy się uda? Dobrze pasują tu robione kiedyś przeze mnie makówki z inspiracji Miry . Przydałoby się zrobić jeszcze kilka.





Zegar zdemontowałam, wymaga małej renowacji.



Całość może wyglądać dobrze, skrócę bukszpany.

Gościa miałam, zerkał na zegar

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 14:16, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Przypomniałaś mi historię z gościem co jechał pociągiem i przez okno kupił arbuza od lokalnego sprzedawcy. Miał do wyboru upuścić go i stracić arbuza, albo w bólach rąk dowieść do następnej stacji.
Może istnieje jakiś sposób przywiązania drzewka lub drzwi bagażnika by się całe zmieściło?


Uśmiałam się, to filmik o mnie! Kiedyś wracaliśmy z Toskanii jednym autem, cztery osoby, na dachu bagażnik z nartami, a ja uparłam się wstąpić do Florencji, bo tam w szkółce dwie ciekawe odmiany piwonii upatrzyłam. Dobrze, że moim autem jechaliśmy, bo w innym przypadku mowy by nie było o zjeżdżaniu. Kupiłam dwie doniczki z piwoniami i sporą donicę z różą. Piwonie (szczęśliwie bez liści, bo wczesna wiosna była) udało się upchnąć do nart, donica z różą od Florencji do Lublina jechała ze mną 'w nogach'.
Kiedy natomiast chciałam kupować wiśnię tybetańską mieliśmy bagażnik z rowerami i ogromny był sprzeciw, poszliśmy na kompromis
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 14:24, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Roocika napisał(a)
Vita ta kora wiśni przepiękna. Piwonie mają coś w sobie, tak czekamy na nie cały rok, dają pokaz, szkoda, że taki krótki Z chęcią bym jeszcze parę piwonii upchneła w ogrodzie U nas nie ma gdzie kupić kwitnących a z neta to loteria


Faktycznie loteria, piwonie trzeba kupować z kwiatem. Czasami kupowałam irysy w tzw. kapersach, zawsze były pomyłki. Poczekaj Joasiu na okazję, prędzej czy później się przytrafi

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 14:44, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Wizytówka się przyda napewno. Lepiej się zorientować, gdy ktoś przychodzi w odwiedziny po raz pierwszy lub stały bywalec dla przypomnienia chciałby zerknąć na daną rabatę na szybko bez klikania po stronach do tyłu.

Mnie ciągnie w dwie strony. Nowoczesny styl wraz z ogrodem o małej ilości gatunków, z powtórzeniami. Lecz chętnie miałabym też obok drugi dom plus ogród w stylu wiejskim z ogrodem wiejsko-bylinowo-ziołowo-warzywnym, kuchnią kaflową, piecem chlebowym, kurnikiem itp. Ogłosiłabym go na bookingu itp., poznałoby się ciekawych gości/turystów. Można by było w stodole/altanie organizować warsztaty… Dwie skrajności, ale jak się powiedziało A to trzeba i B. Dom stoi nowoczesny, bryła budynku i kolorystyka aż proszą o ogród taki, a nie inny. Musiałoby wiele okoliczności się nałożyć na siebie, żeby mieć możliwość zrealizować oba pomysły. Tymczasem na tyle działki, której nie umieszczam na rysunkach przy rozważaniu rabat, dam miejsce na mini namiastkę wiejskości - rabaty w pobliżu drzew owocowych, mini kurnik, warzywnik, jagodnik, rabata z ziołami.


Trochę jak u Kasi B. Warzywniki ma wspaniałe i miejsce na warsztaty też

Czyli będziesz miała namiastkę ogrodu wiejskiego Poważnie: mini kurnik?
Jak się powiedziało A to trzeba i B. Mądre słowa, ja już się przymierzałam do zamiany na ogród, który by wymagał ode mnie mniej pracy, tych ciągle przenoszonych doniczek z wysiewami, sadzonkami. W nowoczesny na pewno nie będę w stanie go zmienić, ale czasami mam po prostu dość.
Mam sporo ciekawych nasion i roślin do warzywnika, jakby co, to służę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 14:47, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
sylwia_slomczewska napisał(a)
No piękne są


Nie wiem czy myślisz o piwoniach czy o storczykach, a może jeszcze o czymś innym, ale intencja się liczy, dzięki Sylwuś
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies