Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Patrycja_KG_Lu 16:42, 04 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
vita napisał(a)


Trochę jak u Kasi B. Warzywniki ma wspaniałe i miejsce na warsztaty też

Czyli będziesz miała namiastkę ogrodu wiejskiego Poważnie: mini kurnik?
Jak się powiedziało A to trzeba i B. Mądre słowa, ja już się przymierzałam do zamiany na ogród, który by wymagał ode mnie mniej pracy, tych ciągle przenoszonych doniczek z wysiewami, sadzonkami. W nowoczesny na pewno nie będę w stanie go zmienić, ale czasami mam po prostu dość.
Mam sporo ciekawych nasion i roślin do warzywnika, jakby co, to służę

Namiastka będzie. Minikurnik taki na 4-5 kur plus kogut. Może uda się w 2024 lub 2025 roku. Ja na razie mam ciekawe odmiany pomidorów i zbiorę nasiona w tym roku do podarowania.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
sylwia_slomc... 22:30, 04 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
vita napisał(a)


Nie wiem czy myślisz o piwoniach czy o storczykach, a może jeszcze o czymś innym, ale intencja się liczy, dzięki Sylwuś

Tym razem o storczykach, ale piwonia przy glinianym dzbanie cudnie się prezentuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 09:14, 05 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ja o jeżach myślę też w kontekście ogrodzenia i wkopywania podmurówki. Zrobili u nas tak, że podmurówka wisi i są prześwity, chwasty mi przerastają ale jeże przynajmniej mają jak przejść.

Tu mam trochę zgrzyt z mężem ... eh
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 09:56, 05 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
vita napisał(a)


Podziwiam Twoją skrupulatność w doborze drzew, dobrze, że są osoby chętne do pomocy z tak dużą wiedzą. Ja popełniłam bardzo dużo błędów sadząc drzewa, największy błąd to oczywiście tuje
Przy rzygaczu upchnęłam jeszcze buka 'Purple Fountain', ten po lewej. Kupowałam niewielki, za 20 złotych, teraz ruszył z kopyta, ma już ok 5 m. Widzę, że będę miała duży problem, może jesienią uda mi się go jeszcze przesadzić? A trzeba było poczytać i dopytać!



Teraz jeszcze czytałam u Hani o problemach z oliwnikami, mam dylemat.



Ja bym się Purple Fountain nie martwiła, on cały czas wąski jest bardzo. Mam wyższego niż twój a cały czas chudzinka, poradzi sobie w gąszczu. Za to Tricolor będzie wielki. One niestety rosną większe niż o nich piszą Widziałam ogromne okazy, dość szerokie u dołu. Nie wiem czy nie będzie miał tam za ciasno, przynajmniej na fotce jest takie wrażenie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
malgorzataka... 10:11, 05 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
VITO--musiałam

Gdzie Ty poszłaś wczoraj dyskutować merytorycznie na tematy polityczne?--tam to jak wleziesz między wrony to musisz krakać tak jak one ,bo inaczej to zagryzą i to rzekomo w imię świetlanej przyszłości Polski.
Względem dzieci masz 100% racji -z nimi mądrzej i łatwiej się dyskutuje i nie mówię tu o resortowych dzieciach.

...no cóż a ogród Twój podglądam od stu lat-dla mnie wyjątkowy i nawet kilka smaczków przeniosłam w swoje skromne progi.

Przepraszam za mniej ogrodowy wpis i bardzo serdecnie pozdrawiam z Mazur.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
antracyt 10:18, 05 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
vita napisał(a)
Czerwona nawet przekwitając ma piękne kwiaty.



Tu z czosnkami



A tu 'Lemon Chiffon', wysoka na metr, też ma trochę inne liście niż gatunek, bardziej miękkie, z lekkim połyskiem.




Czy Lemon Chiffon ma na żywo równie przyjemny delikatny maślany odcień?
Czerwona rzeczywiście ładnie się starzeje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mirkaka 18:02, 05 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
vita napisał(a)
Czerwona nawet przekwitając ma piękne kwiaty.



Tu z czosnkami



A tu 'Lemon Chiffon', wysoka na metr, też ma trochę inne liście niż gatunek, bardziej miękkie, z lekkim połyskiem.





Przepiękne
Moja majowa już całkiem przekwitła, teraz zaczynają te późniejsze.
Ta Twoja Lemon Chiffon jest piękna Długo kwitnie? Wrażliwa na deszcz?
Ostatnie zdjęcie łapie za serce
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 19:45, 05 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Namiastka będzie. Minikurnik taki na 4-5 kur plus kogut. Może uda się w 2024 lub 2025 roku. Ja na razie mam ciekawe odmiany pomidorów i zbiorę nasiona w tym roku do podarowania.


Czyli na poważnie ten kurnik Chętnie pobuszuję u Ciebie, jak tylko pokażesz coś z warzywnika.
Piszę się na nasiona pomidorów, a może chcesz sadzonkę cukinii na kwiaty? Tej, co to puszcza pięciometrowe pędy i rodzi podobne wielkością owoce? Została mi jedna i nie wiem gdzie by ewentualnie ją wcisnąć. Mogę podrzucić w jakieś neutralne miejsce, w jakich rejonach L. bywasz najczęściej? Ale to już na priw
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:45, 05 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tym razem o storczykach, ale piwonia przy glinianym dzbanie cudnie się prezentuje


Całuski Sylwia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:51, 05 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Roocika napisał(a)
Ja o jeżach myślę też w kontekście ogrodzenia i wkopywania podmurówki. Zrobili u nas tak, że podmurówka wisi i są prześwity, chwasty mi przerastają ale jeże przynajmniej mają jak przejść.

Tu mam trochę zgrzyt z mężem ... eh


Mam wrażenie, że wszyscy mężowie zgrzytają na nasze upodobania Nic to, jak możemy róbmy swoje.
Cóż bardziej radosnego jak obecność jeży w ogrodzie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies