Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 16:51, 20 lut 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4216
Bardzo możliwe Przedreptałam swoje nasadzenia dereniowe i ukorzenione w doniczkach, i tak myślę, czy dobrze zrobiłam? Może przy tarasie powinnam była posadzić białe, mniejsze? A bująjące latem w głębi ogrodu ? Mam jeszcze chwilę na decyzję Z bylinami nie mam takich dylematów, na szczęście
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Wafel 17:17, 20 lut 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1398
Dobrze, że derenie lubią cięcie, ja przy małym ogródku niestety muszę odrzucać rośliny rozłogowe a świdwa taki jest, tylko podobno łatwo te rozłogi usunąć. Cięte derenie nie wyrastają do maksymalnej wysokości. A gałązki od dołu też można wycinać, żeby nie leżały na ziemi.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 17:37, 20 lut 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4216
Widzę te gałązki od dołu. Przydałby mi się szybki kurs cięcia krzewów. Zostawię, przesadzę- ze świdwą nie mam żadnych doświadczeń. Może jednak zostawię? Tak zrobię. Nie takie krzaczory przesadzałam już. Mam dobry sekator
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 17:41, 20 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
vita napisał(a)


Myślałam podobnie, ale przetestowałam na innym egzemplarzu zostawiając 'dziki', które zakwitły.
Warto pytać kupując oczar, czy jest szczepiony, jakoś nigdy do tego nie przywiązywałam wagi, a szkoda

No to już nie wycinam nic, aż nie zakwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 19:36, 20 lut 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Od początku obserwuję posadzony u sąsiadów za płotem krzew derenia, prawdopodobnie jest to Ivory Halo. Nic kompletnie przy nim nie robią bo są nieogrodowi. Ma ponad 10 lat. Zachowuje ładny kształt, ma około 1m wysokości i średnicy. Ja od czasu do czasu ciachnę mu jakąś gałązkę bo mi włazi za daleko do ogrodu. Gałązki przez zimę mają ładny czerwony kolor.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 19:54, 20 lut 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4216
sylwia_slomczewska napisał(a)

No to już nie wycinam nic, aż nie zakwitnie


Cały czas myślę o tym, które z moich oczarów są szczepione, które nie. Trudno mi odszukać miejsce szczepienia. I do końca nie jestem przekonana czy dobrze robię pozostawiając pionowe pędy u podstawy. Póki co, na tych niepewnych zostawię trzy na siedem, zobaczy się
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 20:05, 20 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Mój oczar też puścił takie "dziczki". Zastanawiałam się właśnie, czy ich nie wyciąć. Po tym co napisałaś to raczej się wstrzymam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
vita 20:07, 20 lut 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4216
Joku napisał(a)
Od początku obserwuję posadzony u sąsiadów za płotem krzew derenia, prawdopodobnie jest to Ivory Halo. Nic kompletnie przy nim nie robią bo są nieogrodowi. Ma ponad 10 lat. Zachowuje ładny kształt, ma około 1m wysokości i średnicy. Ja od czasu do czasu ciachnę mu jakąś gałązkę bo mi włazi za daleko do ogrodu. Gałązki przez zimę mają ładny czerwony kolor.


Ten ładny czerwony (zielony, oliwkowy, rdzawy) kolor pędów derenia mnie urzeka wczesną wiosną. Od swojego 'Winter Orange' nacięłam pędów na bożonarodzeniową dekorację, pędy razem z gałązkami jodły stały długo...i zakwitły! Niebawem zakwitną derenie mas, po raz kolejny spróbuję zakonserwować zielone owoce jak oliwki. W Bolestraszycach próbowałam i smak za mną chodzi
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:17, 20 lut 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4216
antracyt napisał(a)
Mój oczar też puścił takie "dziczki". Zastanawiałam się właśnie, czy ich nie wyciąć. Po tym co napisałaś to raczej się wstrzymam.


Warto poobserwować, jedne odrosty są ewidentnie dzikie, pionowe, w dużej ilości. Będą też miały inne liście w sezonie, to da się zauważyć. Żałuję bardzo, że kupując swoje krzewy nie zapytałam czy są szczepione. Wtedy sprawa byłaby prosta, co ponad podkładką to do wycięcia.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 20:21, 20 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
No właśnie, pionowe i rosnące dużo szybciej niż reszta krzewu. Będę obserwować.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies