Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

hanka_andrus 10:02, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mnie pokazało jeden w plusie, to może mi się co uchowa. Wam życzę również plusów nad ranem. Cokolwiek to oznacza!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joku 10:21, 30 kwi 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
U mnie przymroziło (nie wiem ile na minusie bo za późno wstałam).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
BasiaLT 12:14, 30 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U mnie było 8 na plusie, i oczywiście słoneczko jak baniak. Dla tych co na majówkach to super ale ja wieczorem będę latać z podlewaniem.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zawitka 13:26, 30 kwi 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Dawno nie zaglądałam bo......kochane zdrowie a właściwie lekarze doskwierali .Może z tego wyjdę pożyjemy zobaczymy.Aby do przodu.dobrze że u Ciebie lepiej pomalutku dojdziesz do siebie .Bari widziałam dogląda ogrodu za Pana.Czekamy na wodę z nieba .Wczoraj trochę u nas polało ale co to jest .OPozdrawiam .chryzantemki moje pięknie poszły do góry. A u Ciebie?????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kindzia 13:58, 30 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyleciałam dowiedzieć się o azalie japońskie. Urosły już te maleństwa? Bo moją Kermesinę zaczyna być widać A była na prawdę ciupcia.

Pozdrowionka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
zbigniew_gazda 18:30, 30 kwi 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Haniu dzięki - mam same minusy i w dzień i w nocy.

Jolu to trzymaj rękę na pulsie.

Basiu może jeszcze dostarczą ci deszczyku.

Halinko życzę zdrówka bo ono najcenniejsze. Dziękuję - minęło 2,5 miesiąca od operacji i mam nadzieję że będzie dobrze. To super że chryzantemy pięknie rosną. U mnie kiepsko. Nie wiem co się stało ale marne są.

Kasiu - azalie japońskie pilnuję wodą i nawozami. Szału nie ma ale widać że zdrowe i będą kwitły. Po kwitnieniu przytnę te długie pędy niech się zagęszczają. O zobacz



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mala_Mi 12:15, 01 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Co ja czytam.. operacja była .... mam nadzieję, że naprawili Cię i będziesz śmigać niezadługo jak nóweczka Obiecuję sobie ciągle wpaść z wizytą i chyba w końcu to zrobię ..

Forsycja z szafirkami miód malinka.. piękny widok

A wierszyki jak wsze chwytają za serducho nie tylko Hanusię i Ciebie ale i innych czytających.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mirkaka 05:54, 02 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Azalie pięknie zapączkowane, będzie kwiecia
Czekam na Twoją piwonię, moja po przesadzeniu dwa lata temu niestety nie żyje, nie wiem dlaczego, chyba była już za stara na przesadzanie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 07:36, 02 maj 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Aniu dziękujemy. Nóweczka to będzie po ewentualnej reinkarnacji ha ha ha.
Czekamy na odwiedziny. Dzisiaj idziemy na weselicho!!!

Mirko dzięki - a czy Ty przycinasz japońskie czy też same decydują o swoim wyglądzie ? Wielka szkoda że padła piwonia drzewiasta. Pisałaś kilka razy że coś z nią nie tak. Moja żyje i ma tylko kilka pąków. Przymrozek pomimo okrycia kilka załatwił. Zapowiadają przymrozki i w pogotowiu płachta. Doszedłem do wniosku że drzewiasta musi być nawadniana podobnie jak azalie i różaneczniki. Inaczej wysychają jej pędy w czasie suszy i są nie do odratowania. Zimno się zrobiło i wegetacja opóźniona.


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mirkaka 09:25, 02 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Przepiękna ta drzewiasta mimo mniejszej ilości pąków. Taka pogoda że wiosna w lutym już się zaczęła, potem w kwietniu mróz, u mnie hortensje ogrodowe przez ten kwietniowy mróz podmrożone , nie wiem jak pąki kwiatowe, ale znów na sobotę zapowiadają przymrozki, oby ich nie dobiły
Ja japońskich nie tnę, lubię ich naturalny, horyzontalny pokrój, te wyższe pędy zaczynają tworzyć takie jakby drugie piętro, potem trochę rozłożą się na boki, z czasem sama bez cięcia nabierze masy.
Nigdy nie cięłam swoich, najwyżej jak trzeba coś skorygować.
Jedna moja japońska chyba choruje, wygląda że schnie jej cały ogromny pęd, nie wiem dlaczego, będę musiała pewnie ją wykopać, może fytoftoroza
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies