Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

agatanowa 16:18, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Też pomyślałam, ze to efekt oświetlenia albo doświetlenia liści. Ale ja się nie znam... Chatka, poczytaj może opisy obydwu, jęlsi tak bardzo Cie to trapi Dla mnie obie piękne

Przywrotnik wręcz lubi stanowiska półcieniste Ale róże sadzisz w cieniu?


____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 16:35, 14 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czytałam opisy obydwu hortensji i są praktycznie takie same Więc ja nie wiem... Niby Danusia pisała, że jedna kwiaty ma zielonkawe a druga waniliowe, ale ja chyba daltonistka jestem, bo nijak różnicy nie widzę ;/

agatanowa napisał(a)
Ale róże sadzisz w cieniu?
Tak! W cieniu! Wielkokwiatowe, hehe. Wiem, że oszalałam, ale olać! Jak na razie krzaki żyją, rosną i kwitną, więc jest git
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 17:26, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)
Czytałam opisy obydwu hortensji i są praktycznie takie same Więc ja nie wiem... Niby Danusia pisała, że jedna kwiaty ma zielonkawe a druga waniliowe, ale ja chyba daltonistka jestem, bo nijak różnicy nie widzę ;/

Tak! W cieniu! Wielkokwiatowe, hehe. Wiem, że oszalałam, ale olać! Jak na razie krzaki żyją, rosną i kwitną, więc jest git


To przywrotnikowi będzie ok

A jakiez odmiany tychże róż, znasz Kachat może nazwy? Wydawało mi się, ze wielkokwiatowe to już musza mieć koniecznie słońce.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Mala_Mi 17:28, 14 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A Dolarka nie jest też niższa?????
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kachat 18:03, 14 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Agata, wielkokwiatowe właśnie muszą mieć słońce Ale ja je z braku słońca posadziłam w cieniu. Pierwsza różana rabata była tam ok. 9 lat temu, z czasem róże się wykruszyły, wymarzły... Przetrwały (bez okrywania i kopczykowania w największe mrozy -30st.!!!) trzy, a w tym roku w puste miejsca po starych różach dosadziłam nowe. I tak samo jak te sprzed kilku lat te też dobrze sobie radzą i pięknie kwitną Oczywiście na słońcu pewnie by rosły lepiej, ale ja jestem zadowolona. Nazw tych starych niestety nie znam, a szkoda, bo bym ich więcej dokupiła

Asc, ZSZP podaje, że rzeczywiście Silver Dollar trochę mniejsza rośnie. Tylko pod względem wyglądu za bardzo różnicy nie widzę. I tak z ciekawości pytam, jak to jest. Szkoda, że obok siebie nie rosną, to może łatwiej by było różnice znaleźć
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Toszka 22:42, 14 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kachat napisał(a)

Toszka, witaj! Ja z lawendą to mam dwa problemy: żadna wysiana mi nie wykiełkowała , i nie mam za bardzo gdzie ją posadzić... A raczej - nie mam pomysłu, gdzie ją posadzić Wszedzie mam półcień, a ona lubi słoneczko. Miejsce super nasłonecznione też mam, ale tam jest trawnik, a nie wiem, jak go na rabatę lawendową przerobić... A tak strasznie bardzo bym chciała duuuuużo lawendy... Pomyślę nad perowskią, wygląda na roślinkę, która by mogła sobie dać radę u mnie Ale jak już, to bym ją wzięła nie zamiast lawendy, tylko obok

Nasiona lawendy wymagają stratyfikacji (przemrożenia). I albo trzeba to zrobić w lodówce przed wysianiem, albo rzucić nasiona na glebę już teraz i wypatrywać w przyszłym roku. Ziemia musi być zasadowa.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kachat 16:27, 15 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Toszka, to ja zaraz idę rzucać lawendą A robi różnicę, czy będzie na słońcu czy w cieniu..? W sensie, że na czas kiełkowania - po ewentualnym wyrośnięciu od razu bym ją przesadziła.

Czy ktoś wie, co to za trawki i czy się do czegoś nadają? Jakoś w tym roku wysiały się mocno nie wiem skąd... Myślałam, że to moja kostrzewa sina się rozsiała, ale jednak "dzieci" wyglądają inaczej (chyba, że od innego ojca, np. dzikiego z lasu )

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 21:04, 15 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Na trawkach się nie znam, ale jak nawet dzikie to możesz je przygarnąć bo ładne
czasami dobrze jest poczytać Twój watek, bo też miałam w najbliższych dniach szukać lawendy a teraz już wiem jak kupię nasionka to teraz posadzę


kachat napisał(a)
Hortensja Limelight posadzona rok temu szaleje




jak dorodnie kwitnie ta Limelight, widać że hortensjom dobrze u Ciebie, może więcej ich posadź w różnych kolorach i odmianach
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
agatanowa 22:30, 15 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)
Toszka, to ja zaraz idę rzucać lawendą A robi różnicę, czy będzie na słońcu czy w cieniu..? W sensie, że na czas kiełkowania - po ewentualnym wyrośnięciu od razu bym ją przesadziła.

Czy ktoś wie, co to za trawki i czy się do czegoś nadają? Jakoś w tym roku wysiały się mocno nie wiem skąd... Myślałam, że to moja kostrzewa sina się rozsiała, ale jednak "dzieci" wyglądają inaczej (chyba, że od innego ojca, np. dzikiego z lasu )



Ładna ta trawa, to co Ty się w ogóle zastanawiasz, czy z prawego łoża?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kraania 18:51, 16 sie 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Ha ha ha z prawego czy z lewego łoża to nie ważne Liczy się efekt końcowy - widać, że ładne. Na moje oko to kostrzewa, ale jak to nie mam pojęcia. U mnie w lesie sporo jej rośnie.
Co do szkółek miałaś rację. Porażka.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies