Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

mrokasia 18:44, 13 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Zawsze podziwiałam, podziwiam i będę podziwiać Twój zdrowy rozsądek, chłodną logikę, dystans (do siebie i świata) oraz życzliwość, Haniu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Patrycja_KG_Lu 19:17, 13 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Mgduska napisał(a)

Ja mam inną opinię na ten temat. Forum jest dla mnie i zapewne dla wielu innych osób odskocznią od spraw społeczno-politycznych i na litość boską niech TAKIE będzie.

Tych wstawek jest dość mało moim zdaniem. Od kiedy tu jestem widuje dużo ogrodowych rozmów, czasem coś z prywatnego życia, fotorelacje z wycieczek do innych ogrodów. Każdy prowadzi swój wątek jak mu dusza gra.
[

Forum posiada regulamin, w którym jest prosto i jednoznacznie powiedziane, że należy się zawsze wypowiadać na temat wątku.

Forum to posiada działy tematyczne. O chorobach, danej roślinie, trawniku, glebie, donicach itp. Tam każdy trzyma się określonej tematyki nazwy wątku. W dziale „nasze ogrody” każdy traktuje wątek przez siebie założony jako swój. Niektórzy dzielą się przepisami kulinarnymi na cukinie przez siebie wyhodowane, inni opowiadają o swoich problemach z plecami po przekopaniu ogródka, ktoś wspomni o wycieczce na jaką się wybiera. Ogród przeplata się z życiem, a życie z ogrodem - cieżko to czasem oddzielić.

To nie jest FB, gdzie właściciel wątku prowadzi swoją stronę i zamieszcza dowolne treści - nie tu, nie w taki sposób - zostało to określone przez twórców forum. Nie można też nikogo z wątku wypraszać - znów - tym się różni forum od FB, że każdy, zawsze może zaglądać i wypowiadać się w każdym wątku, nikt nikogo nie może wyprosić, zablokować itd.

Z tego co kojarzę to FB bardzo ograniczył treści, które można na nim publikować (mniej więcej od czasu poprzednich wyborów prezydenckich w USA oraz pandemii). Masz rację - nie można tutaj zablokować kogoś w swoim wątku. Można natomiast danej osobie dać sugestię, że jej komentarze nie są do końca miłe widziane. Czy ta osoba to uszanuje - czasem trudno określić.

Poza tym osobiście nie lubię wędrować po forum jak po polu minowym, ze strachem, że wdepnę w niechciane treści czy emocje. Takie wędrowanie mija się z celem, dla którego forum zostało założone.

Z mojej strony mogę Ci podpowiedzieć, że np. jak czytam początek danego posta i okazuje się, że jest on o różach (których nie planuje u siebie) to kończę go czytać i przeskakuje do kolejnego komentarza na danym wątku. Możesz podobnie spróbować lub jeśli na danym wątku często trafiasz na tematy, którymi nie jesteś zainteresowana to warto odpuścić dla własnego spokoju.
——
P.S. Pamietajmy, że łączą nas ogrody, kwiaty, przyroda, a nasze różnice światopoglądowe niech nie będą powodem kłótni. Szoda na to energii i spokoju ducha.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Gruszka_na_w... 19:38, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
anna_t napisał(a)
tego wielkiego berberysach będziesz usuwać?! Wow to będzie akcja
Może jakieś trawy wysokie?memory?


Aniu, berberys już wykarczowany. Wysokie miskanty bardzo ograniczyłam wczesną wiosną. Za szybko przyrastają, wymagają systematycznego dzielenia, a sił mi ubywa.

W miejscu wykopanych roślin rośnie już wiśnia piłkowana Amanogawa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:43, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Patrycjo, dziękuję za Twój merytoryczny wpis. Cieszę się, że dołączyłaś do grona forumek, bo swoimi wpisami wielokrotnie udowadniałaś, że twardo stąpasz po ziemi i stawiasz rozum przed emocjami. Podziwiam, bo mnie nie zawsze się to udaje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:01, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ewo/Ando, Judith, Mrokasiu, dziękuję za Wasze opinie. Nie zaprzeczę, że jest mi bardzo miło.
Z drugiej strony nie będziemy tu organizować licytacji na popierających i utożsamiających się ze stronami konfliktu. Mnie jest po prostu po ludzku przykro, że wyrażając swoją drobną prywatną radość i opinię zaaktywizowałam "ciemne moce" i demony. Naraziłam wiele osób na czytanie czegoś, co kwalifikuje się jako mowa nienawiści. Nie wchodziłam do nikogo w celu agitowania, podżegania i siania zamętu. Byłam tylko u Judith, żeby jej podziękować za reprezentowanie mojej osoby. I w sumie nie bardzo rozumiem, dlaczego z takiej małej chmurki lunęła taka fala skrywanej nienawiści i frustracji. Czytający ze zrozumieniem łatwo odkryją, kto się do tego przyczynił i kto podgrzewał atmosferę.
Zaiste, ciekawym jesteśmy społeczeństwem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 20:44, 13 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Haniu, to nie jest przecież licytacja. Nie zgadzam się na takie zakwalifikowanie mojego wpisu W licytacjach nie uczestniczę.
Rozdarcie w społeczeństwie nastąpiło już dawno temu, teraz je coraz bardziej widać. Napisałam nie przeciw komuś, a dla kogoś. Napisałam krótko, aby nie podżegać dyskusji.
Byłam bardzo zaskoczona rozwojem sytuacji.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 21:23, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)
Haniu, to nie jest przecież licytacja. Nie zgadzam się na takie zakwalifikowanie mojego wpisu W licytacjach nie uczestniczę.
Rozdarcie w społeczeństwie nastąpiło już dawno temu, teraz je coraz bardziej widać. Napisałam nie przeciw komuś, a dla kogoś. Napisałam krótko, aby nie podżegać dyskusji.
Byłam bardzo zaskoczona rozwojem sytuacji.


A to przepraszam. Znam Cię Ewo, choć to znajomość tylko wirtualna, od wielu już lat. Wiem, że czasu na forum masz niewiele. Każdy Twój wpis, gdziekolwiek byś go umieściła, jest dla mnie niezwykle cenny. Wiele się od Ciebie nauczyłam.

Wiesz, ten tekst o licytacji był po to, aby nikt nie czuł się zobligowany do opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron. Nie o to wszak chodzi, abyśmy tworzyły tu jakieś frakcje, opcje czy kółka wzajemnej adoracji. Mam nadzieję, że rozumiesz, co mam na myśli. Ktoś potem może napisać: "Po co do mnie przyłazisz, skoro popierałaś wrażą opcję.

"Nie ma wolności bez krasnoludków"- to hasło Pomarańczowej Alternatywy bardzo lubiłam. A krasnoludki wiedzą jak robić coś dyskretnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 22:14, 13 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Doczytałam właśnie o krasnoludkach Jednak berbeć byłam jeszcze w tamtych czasach. Krasnoludkowe graffiti.

Frakcje czy opcje tworzą się same, czy tego chcemy czy nie. Jednak rozumiem o co chodzi z wrażą opcją

Lubię te staropolskie wyrażenia. Gdzie można obejrzeć przedwojenne filmy polskie? Uwielbiam sposób mówienia w tych filmach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Patrycja_KG_Lu 22:35, 13 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Anda może nie filmy, ale ciekawe są wywiady z osobami polskiego pochodzenia z Ameryki Południowej. Ci co wyjechali przekazywali dzieciom język, który był wtedy i zostało na kolejne pokolenia, nawet 3-4. Teraz na szybko nie mogę znaleźć przykładu, ale jak mi się ponownie wyświetli to podeślę.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Anda 22:43, 13 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Anda może nie filmy, ale ciekawe są wywiady z osobami polskiego pochodzenia z Ameryki Południowej. Ci co wyjechali przekazywali dzieciom język, który był wtedy i zostało na kolejne pokolenia, nawet 3-4. Teraz na szybko nie mogę znaleźć przykładu, ale jak mi się ponownie wyświetli to podeślę.


Bardzo chętnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies