Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

mrokasia 21:39, 12 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18247
Muszę uczciwie przyznać, że ciemierniki są urocze. Może się złamię i jednak sobie posadzę kilka sztuk tak by widzieć je z okna tarasowego w salonie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 07:57, 13 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tamaryszek napisał(a)
A moje ciemierniki nie kwitną jeszcze... Też jestem ich wielbicielką.
Ja również uważam, że projekt koncepcyjny (choćby) pomaga większości amatorów w tworzeniu ogrodu. Oszczędza masę czasu, pieniędzy i wysiłku. Dobry projekt.
Z czasem zmiany są nieuniknione, ale myślę, że dobry projektant weźmie to w planie pod uwagę, wiele z nich (typu: dzieci dorosną i plac zabaw przestanie być potrzebny). Jestem przekonana, że dobrze zaprojektowany ogród łatwiej i pielęgnować i zmieniać z czasem. Mówię to z własnego doświadczenia, jako osoba samodzielnie tworząca ogród, która żałuje zmarnowanych lat, wysiłku i kasy.
A poza tym - fajny pomysł z tą pergolą na ścianie! I podoba mi się ta rdzawa obręcz na rabacie.
Życzę radości z tworzenia ogrodu, wszystkiego najlepszego!
Musisz iść pogadać z twoimi ciemiernikami czemu się tak ociągają może wiedzą o zmianie pogody a moje przespały wiadomości i próbują szaleć

Widzę, że podobne przemyślenia mamy co do projektowania. A ty jeszcze dużo większy ogród masz. Czasami nie potrzeba wiele, kilka słów na co zwrócić uwagę. Sztuką jest jednak znaleźć takiego projektanta, który odgadnie co nam w duszy gra.
Ja z przyjemnością słucham, jak dziewczyny podpowiadają mi co można zmienić. W dużej części mój ogród zmienił się bo był dobry pomysł i to nie mój

No cóż, przysłowie mówi, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Pergola to taki element totalnie ozdobny i do przełamania ogromnej pustej ściany. A w sobotę byłam na starociach i zobaczyłam coś co skradło moje serce i idealnie by mi pasowało. Szukam też starych drzwi drewnianych takich do odnowienia. Najchętniej takich z elementami kutymi. Sporo jest perełek na Śląsku i pod Łodzią. Chyba na wycieczkę pojadę. Polubiłam wyszukiwanie takich nieoczywistych elementów. Jakbyście znały tartak w mazowieckim ze starymi deskami z rozbiórki - dajcie znać.

Rdzawe koła mam dwa. Bardzo je lubię. Wprowadziły do ogrodu taki trochę inny wymiar. Jeszcze tylko lampy kule wymienię na mniej odstający kolor ta biel aż razi po oczach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:01, 13 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)
Matko jakie piękne!!!
Chyba muszę im znaleźć miejscówkę.
Asia koniecznie poszukaj na nie miejsca bo są bezproblemowe i zielone przez cały rok. No i do półcienia. U mnie nawet w cieniu bardzo dobrze się czują.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:04, 13 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Muszę uczciwie przyznać, że ciemierniki są urocze. Może się złamię i jednak sobie posadzę kilka sztuk tak by widzieć je z okna tarasowego w salonie.
Warto je mieć! I to kilka odmian. Przepięknie wyglądają w miksie kolorów. Tylko jak łączyć to z jednej "rodziny" bo te double mają zupełnie inny pokrój niż pojedyncze mieszańce
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 11:25, 13 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
wpadłam - przeczytałam i melduję, że u mnie ciemierniki ciągle w pąkach, inne tylko liście w tym roku mają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Helen 21:26, 13 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8393
Ja też uwielbiam ciemierniki i bardzo mnie cieszą, że zaczynają kwitnąć. Cuda w czasie tej udawanej zimy
____________________
Helen - Hortensjowo
Tamaryszek 23:33, 13 sty 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Takie oryginalne elementy mogą być wspaniałą ozdobą ogrodu, nadawać mu indywidualny charakter. Podobno prawdziwie piękny ogród powinien odzwierciedlać osobowość właściciela. Oby udawało nam się wynajdować takie skarby.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
MartaCho 11:20, 14 sty 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2247
Piękne te Wasze ciemierniki! Niesamowite to jest, że już w styczniu tak pięknie kwitną- zamówiłam więc dzisiaj trzy
____________________
Marta Ogród zacząć czas
inka74 16:46, 14 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035


Takie znalezisko ze staroci trafi po oczyszczeniu i usunięciu zbędnego balastu normalnie cieszę się jak dziecko. To tak w nawiązaniu do skarbów
A oryginalnie jest to część kawiarnianego młynka do kawy
Tu są takie odnowione

Na ciemierniki możecie polować w LM na koniec lutego. Polecam. Dobra jakość i sadzonki spore (przynajmniej takie były w ubiegłym roku). Jedyny minus - nie były tanie niestety.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 19:05, 14 sty 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42594
inka74 napisał(a)
inne ciemierniki też w blokach startowych. Chyba jednak wolę te pojedyncze. Orientalne podwójne bardzo zwieszają główki

Dzień dobry w nowym sezonie...a raczej dobry wieczór
Kiedy i jakk nawozisz ciemierniki ?
Liscie wycinasz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies