Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

inka74 10:25, 16 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)


Ja co prawda nie Asia ale się wtrącę bo dwa lata temu położyłam granit, taki 2cm na taras. Płyty 60x30 ale na beton, przyklejane specjalnym klejem samopoziomującym i do kamienia. Na ścieżki zdecydowanie nie polecam, będzie pękać. Na ścieżkach mam na piasku ułożone krawężniki betonowe (11zł szt). One są 1mx20 cm, 6 cm grube i zdarzyło się, że taka gruba płyta pękła na pół. Tym bardziej 2cm. Granit jest twardy ale kruchy, takich obciążeń nie przeniesie ale pęknie w środku.
Tyle z moich doświadczeń
dodam tylko, że granit jest śliski, trzeba by było brać płyty niepolerowane (są takie o chropowatej fakturze jak kostka). Kiedyś przybierałam się do takich płyt ale wybrałam imitację trawertynu. W sumie to ciekawe bo u nas takie większe płyty granitowe są po 27zł za sztukę a krawężniki betonowe po 5 zł. A u Maczka zagramanicą jest odwrotnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 12:41, 16 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
inka74 napisał(a)
dodam tylko, że granit jest śliski, trzeba by było brać płyty niepolerowane (są takie o chropowatej fakturze jak kostka). Kiedyś przybierałam się do takich płyt ale wybrałam imitację trawertynu. W sumie to ciekawe bo u nas takie większe płyty granitowe są po 27zł za sztukę a krawężniki betonowe po 5 zł. A u Maczka zagramanicą jest odwrotnie


Zgadza się, ja mam płyty granitowe tzw płomieniowane tzn że nie na błysk tylko właśnie ze strukturą.

A gdzie masz krawężniki po 5zł? Ja płaciłam 11 w Morenie. Fakt, że nie te szare ale grafitowe ale różnica w cenie i tak nie była tak duża.
____________________
April April podbija las Mazowsze
HannaR 14:27, 16 sty 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
makadamia napisał(a)

Zaczynam łakomym okiem spoglądać na podwórko teściowej

Hihi. Pozwoli coś tam zrobić?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
TAR 14:42, 16 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7791
April napisał(a)


Zgadza się, ja mam płyty granitowe tzw płomieniowane tzn że nie na błysk tylko właśnie ze strukturą.

A gdzie masz krawężniki po 5zł? Ja płaciłam 11 w Morenie. Fakt, że nie te szare ale grafitowe ale różnica w cenie i tak nie była tak duża.


Aprilku poszukaj w okolicznych hurtowniach z kostkami brukowymi, rok temu za 6 zł. kupowałam.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 16:09, 16 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)


Zgadza się, ja mam płyty granitowe tzw płomieniowane tzn że nie na błysk tylko właśnie ze strukturą.

A gdzie masz krawężniki po 5zł? Ja płaciłam 11 w Morenie. Fakt, że nie te szare ale grafitowe ale różnica w cenie i tak nie była tak duża.
u mnie na mieście w hurtowni jakieś resztki wybierałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gardenarium 19:07, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
inka74 napisał(a)
dodam tylko, że granit jest śliski, trzeba by było brać płyty niepolerowane (są takie o chropowatej fakturze jak kostka). Kiedyś przybierałam się do takich płyt ale wybrałam imitację trawertynu. W sumie to ciekawe bo u nas takie większe płyty granitowe są po 27zł za sztukę a krawężniki betonowe po 5 zł. A u Maczka zagramanicą jest odwrotnie


Taki granit szorstki nazywa się "płomieniowany". Ja mam taki na schodach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
makadamia 08:15, 17 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
HannaR napisał(a)

Hihi. Pozwoli coś tam zrobić?


To poczciwa kobieta, nie odmawia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:26, 17 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oooo, to jest tekst napisany z myślą o mnie:



"The game, then, becomes figuring out how to give each plant enough space to grow freely but not so much that it’s off by itself surrounded by a ring of bare soil or mulch.

To create the mingling-but-not-crowded effect, you have to think through everything you know about the plants you want to combine, make allowances for the different sizes you’re starting with, put them all together, watch what happens, and then figure out what you need to add, move, or remove to make it work better next year.

It would be so much easier if we could come up with some sort of computer simulation to test combinations before we actually plant them, but until that happens, it’s a very slow process of observation, tweaking, more observation, more tweaking, and so on."

To jest to, do czego dążę na rabatach

Cytat pochodzi stąd:
https://hayefield.com/2011/06/29/pretty-in-pictures-part-2/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:30, 17 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Kwintesencja ogrodnictwa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 10:20, 17 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tak ogólnie, to tam są dwa posty o tym, dlaczego inspirowanie się fotografiami może być bardzo... zaskakujące. Bardzo ciekawe i polecam!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies