Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 12:30, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiesz co, z jednej strony to Wam zazdroszczę, ale z drugiej - absolutnie nie . No rozpiździaj na całego! Coś jak remont w domu do n-tej potęgi. Trzymam kciuki - nie za powodzenie, bo tu nie ma wątpliwości - za stan Waszych nerwów post factum. I posyłam same dobre myśli
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 12:31, 06 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Kasiu, pewnie mega adrenalinka cię trzyma
Fajnie jak się coś dzieje ale takie niespodzianki jak ta z wapnem to masakra. Ja kupiłam działkę z dołem ze szkłem. Jeszcze czasem deszcz coś wypłukuje...
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 12:31, 06 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasiu, koniecznie spytaj w kompostowni miejskiej, u nas kompost jest w cenie 5 zł za tonę. Ja planuję nawieźć, ile się da


Pytałam - wywrotka 25 ton z transportem 1000zł+VAT.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:32, 06 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
galgAsia napisał(a)
Wiesz co, z jednej strony to Wam zazdroszczę, ale z drugiej - absolutnie nie . No rozpiździaj na całego! Coś jak remont w domu do n-tej potęgi. Trzymam kciuki - nie za powodzenie, bo tu nie ma wątpliwości - za stan Waszych nerwów post factum. I posyłam same dobre myśli


To ja nie dziękuję, ale bardzo doceniam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:34, 06 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
April napisał(a)
Kasiu, pewnie mega adrenalinka cię trzyma
Fajnie jak się coś dzieje ale takie niespodzianki jak ta z wapnem to masakra. Ja kupiłam działkę z dołem ze szkłem. Jeszcze czasem deszcz coś wypłukuje...


Kurka, adrenalina to mi uszami tryska. I wkurzam się, że na wszystko trzeba czekać. Pan z rębakiem przyjedzie najwcześniej we wtorek, wrrr....
Nie wiem co my na tej działce jeszcze znajdziemy. Na pewno są jakieś fundamenty bo tam dawno temu jakiś mały drewniany domek stał...

Ale jestem zdeterminowana, by wytargać teraz to wszystko, nawet gdyby koparkowy miał przeorać te działkę wzdłuż i wszerz.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:36, 06 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
April napisał(a)
Kasiu, pewnie mega adrenalinka cię trzyma
Fajnie jak się coś dzieje ale takie niespodzianki jak ta z wapnem to masakra. Ja kupiłam działkę z dołem ze szkłem. Jeszcze czasem deszcz coś wypłukuje...


ja kupiłam z dzikim wysypiskiem, szkło, metale i nawet stare łózko. po łózku tylko spręzyny zostały U mnie kopara musiała wszystko wykopac. i wymieniłam grunt, stary dół uzupełniłam czarnoziemem, bedzie ze 2 metry glebokosci. Teraz tam leżakownia jest i oczko.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:37, 06 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
mrokasia napisał(a)


Kurka, adrenalina to mi uszami tryska. I wkurzam się, że na wszystko trzeba czekać. Pan z rębakiem przyjedzie najwcześniej we wtorek, wrrr....
Nie wiem co my na tej działce jeszcze znajdziemy. Na pewno są jakieś fundamenty bo tam dawno temu jakiś mały drewniany domek stał...

Ale jestem zdeterminowana, by wytargać teraz to wszystko, nawet gdyby koparkowy miał przeorać te działkę wzdłuż i wszerz.


słusznie. zrobilabym to samo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 12:41, 06 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Pytałam - wywrotka 25 ton z transportem 1000zł+VAT.

O rzesz, to Ty masz warszawskie ceny. M. pytał o transport, jakieś groszowe koszty. Może też dlatego, że ja mam do kompostowni ze trzy kilometry...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gosiek33 14:37, 06 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jak czytam o dole z wapnem to też adrenalina mi skacze, i co jeszcze wykopiesz to się okaże. Niestety czasem kupuje się kota w worku

Ale jestem pewna, że jak przekopiecie wzdłuż i w szerz to bedziecie mieć znakomitą glebę pod nasadzenia

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makusia 14:38, 06 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Rewelacyjnie rozwiązany taras- zabudowany z dwóch stron- gdybym taki miała, to dobudowałabym oranżerię U siebie nad tym myślałam, ale bałam się, że zbuduję sobie szklarnię, jak z trzech stron będzie szkło w sztuczny sposób dostawione do ściany budynku.
Jesteś bardzo fajna
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies