Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

tulucy 22:18, 21 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Marysiu, ja się już niczemu nie dziwię... Wstukaj w gugla "przedżniwne zastosowanie roundupu w uprawie rzepaku". Zaleca się, celem dosuszenia zmieniliśmy nawyki kuchenne... Mam tylko nadzieję, że słoneczników i oliwek nie suszą roundupem ...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Makao_J 01:57, 22 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kiedy siejesz trawę? Teraz czy wiosną?
Podjęłaś decyzję?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Gosiek33 09:20, 22 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mary napisał(a)


Czytam i czytam to samo zdanie z artykułu kilka razy
>>>
Niemniej, jak wynika z wielu badań, lepsze wyniki daje płytkie zmieszanie z glebą przemarzniętych, bądź też zdefoliowanych wiosną roślin glifosatem, np. preparatem Roundup, lub jego generykami.
>>>


Też to w oczy mi wpadło - raz nauczeni, nie refolmowalni. Związków nie widzą między doraźną korzyścią a trucizną
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Toszka 09:53, 22 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tulucy napisał(a)
Marysiu, ja się już niczemu nie dziwię... Wstukaj w gugla "przedżniwne zastosowanie roundupu w uprawie rzepaku". Zaleca się, celem dosuszenia zmieniliśmy nawyki kuchenne... Mam tylko nadzieję, że słoneczników i oliwek nie suszą roundupem ...


Ja nabrałam dystansu do zdrowotności kaszy gryczanej...z tych samych powodów

A o olej rzepakowy pokłóciłam się (kilka lat temu) z panią dietetyk z CZD. Chyba niewiele wskórałam, bo przecież pani nie miała nic wspólnego z rolnictwem, a jedynie z dziećmi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 10:13, 22 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dziewczyny, roundap rządzi ! Pisałam już o tym wcześniej, że wszyscy dziwili się, że prac na tej działce nie zaczęłam do zlania całości roundapem...
Ale używanie go masowo w rolnictwie do "dojrzewania" zbóż to makabra... .


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:18, 22 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Makao_J napisał(a)
Kiedy siejesz trawę? Teraz czy wiosną?
Podjęłaś decyzję?


Tak Aniu, jeśli zdążę to trawnik wysieję jeszcze w tym roku. Tylko najpierw muszę kupić i posadzić świerki na żywopłot i te dwa-trzy drzewa. Tak by po wysianiu już nie łazić po nim.


Na razie zaczynam szukać sporych serbów w okolicy co wcale nie jest takie proste...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 10:21, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Może w takim razie Toszka powinna usunąć link do artykułu polecającego roundup ze swojej wypowiedzi coby żadna świeża ogrodniczka nie wzięła tego za faktyczną poradę. Często ludzie nie czytają dalszej części dyskusji...

My to wiemy ale inni...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:27, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasia, ja bym nie siała trawy teraz. Szkoda pracy i pieniędzy. Po rozgarnięciu i dowiezieniu ziemi powinnaś poczekać miesiąc na wschody. Ja bym zostawiła do wiosny tak jak jest. Trawa to kolejny koszt i to niemały przy tej powierzchni (a już sama wiesz ile wydałaś) a zielska będzie więcej jak trawy. A tak na wiosnę wytyczysz rabaty i posadzisz tam gdzie potrzebna trawa. Teraz teren po tych pracach ziemnych jeszcze ci będzie osiadał. I nie będzie to równo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 11:30, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Myślę dokładnie tak samo jak Iwona. U nas niby cieplej, a u sąsiada, który dwa tygodnie temu posiał trawę, wschody są słabiutkie i bardzo nierówne. Jedynie chwasty mają się dobrze.
Po ostatnich deszczach jedynie trawniki z rolki dobrze się przyjmują.

Może zapytaj Danusię. Ona ma na pewno największe doświadczenie w tym temacie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 11:35, 22 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Iwona, Ewa - opinie co do trawnika są oczywiście podzielone . Zobaczę, to ewentualny ostatni punkt programu na ten rok.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies