Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Mary 17:12, 22 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Toszka napisał(a)


...
Myślałam tylko, że to zdanie o zastosowaniu glifosatu w celu defoliacji roślin (czyli pozbawienia liści) w kontekście poplonu więcej wzbudzi kontrowersji w tematyce wprowadzenia próchnicy do gleby. Bo dla mnie to jakoś nie idzie w parze z ideą poplonu. Ale cóż, skupienie padło na samo zalecenie użycia środka.
...

Toszko, dobrze myślałaś. Ja nie mogłam zrozumieć, co to zdanie tam robi.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 17:55, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Toszka, nie będę prowadziła z tobą dyskusji u Kasi na wątku o tym czy coś przeczytałaś czy też nie i czy ze zrozumieniem czy też nie. Nie przepadam też za socjotechnikami, które stosujesz pisząc na forum chcąc uwiarygodnić swoje stanowisko. W poście powyżej min. 3 naliczyłam. Ale wybierając sobie rolę eksperta-doradzacza na forum powinnaś mieć świadomość, że ktoś kiedyś może kliknąć w artykuł przez ciebie polecony/zacytowany i że zastosuje ten roundup. Bo przecież to Toszka poleciła. Więc pewnie jest dobre. Jest uważana za eksperta. I jest ogromna szansa, że nie doczyta twojego wytłumaczenia kilka stron dalej. Bo przy takiej ilości postów, osób i wątkach nie ma na to czasu albo szukamy konkretnych słów-kluczy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:57, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Kasia - pokaż tego potwora co go kupiłaś )) i się zmieścił w samochodzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 21:16, 22 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Iwona - jutro robię rozpoznanie gdzie i za ile mogę nabyć fajne serby

Jolanka - dzięki za namiar, sprawdzę

Mary - tak, teraz mam szansę widzieć z tarasu nieco więcej niż szpaler tuj . Gruzu, korzeni i śmieci było 4 wywrotki. Nie mam złudzeń, że udało się wszystko znaleźć i usunąć, choć działka była przeryta po całości. Ale oczywiście tylko na pewnej głębokości i nie wszędzie równie głęboko więc spodziewam się znajdować różne skarby podczas sadzenia. Ale i tak myślę, że miałam możliwość wyczyszczenia tej ziemi w znacznie większym stopniu niż wiele z nas. I niezmienne podziwiam Ciebie za tę pracę.

Kwarteciku - jeśli zdecyduję się siać trawę jeszcze w tym roku to z pewnością będę wałować , tylko muszę się zaopatrzyć w wał... .

Toszka, Iwona, Anda, Mary, Kwartet, Gosia - dziewczyny, chyba o roundapie powiedziałyśmy już wszystko... zwolennicy stosowania tego środka zawsze będą, no chyba że preparat zostanie wycofany ze sprzedaży lub dostęp będzie znacznie utrudniony.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:18, 22 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
inka74 napisał(a)
Kasia - pokaż tego potwora co go kupiłaś )) i się zmieścił w samochodzie.



mam tylko takie zdjęcie, jutro zrobię mu lepszą fotkę
mój pierwszy zakup na nową działkę - dzięki Iwonce, która go dla mnie znalazła i jej trafnej uwadze, że jak kupować to jesienią by widzieć przebarwienia. Ciekawe czy będzie pachnieć?

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 21:29, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zakup ładny i wysoki na żywo
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:31, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Aaaa te miskanty prawie identyczne, tylko u mojego najszersze liście, jakie znalazłam, są połowę węższe...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 22:24, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aaa, grujecznik (?) piękny on aż zazdroszczę, że nie zmieszczę (na razie?)
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 06:49, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Jednak pierwszy grujecznik, czekam na zdjęcie całego drzewka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 09:27, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Mr Grujecznik w całej okazałości. Wąski i wysoki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies