Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 21:11, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Dziś pojechaliśmy z eMem na szybki rekonesans do dwóch szkółek i wróciliśmy z tym jegomościem:

Do samochodu wskoczyły nam też 3 śliczne ciski baccata - puchate miśki, w sam raz na stożki. Jutro muszę podjechać po kolejne .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:11, 23 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kawał chłopa z tego grujecznika. Niech rośnie zdrowo!
Edit: o z kreską mi się przyplątało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 21:29, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
TAR napisał(a)


padłam takie swieze liscie trzesz?

one jak opadna i slonce je nagrzeje to zapach sie uaktywnia. a juz suche to szał karmelowy


Nie, no nie swieże tylko suche . Ale zapachu niet. A karmel lubię bardzo .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Helen 21:33, 23 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
mrokasia napisał(a)
Dziś pojechaliśmy z eMem na szybki rekonesans do dwóch szkółek i wróciliśmy z tym jegomościem:

Do samochodu wskoczyły nam też 3 śliczne ciski baccata - puchate miśki, w sam raz na stożki. Jutro muszę podjechać po kolejne .

Kasia, ale dorodny Jaka to odmiana? I gdzie Wy dostajecie takie piękne sztuki? U nas tylko cienkie wypierdki max. 70 cm.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasya 06:47, 24 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41939
mrokasia napisał(a)
Mr Grujecznik w całej okazałości. Wąski i wysoki .


Jej ... ale ładny okaz
A co to za szczupak ? Jaka odmiana ?
Ide czytać wcześniej
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 06:56, 24 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41939
kwartet napisał(a)
Mi to już ręce opadają najpierw musiałam prostować teściową z olejem rzepakowym a teraz jeszcze kaszę gryczaną jej wyrzucę z meni kobieta mi się załamie.
Mój M jakiś czas temu coś mi mówił że dopuszczają do oprysku tym świństwem pszenicę.Nie długo nie będzie co jeść.Albo jak Doda trzeba sobie kupić folwarczek tylko czy sąsiad nas nie poczęstuje to już nie wiadomo.
Ja obok siebie mam takiego pana profesora co bawi się w rolnika. Dwa razy do roku pryska czymś takim że chowamy się w domu bo można się udusić.
Wracając do trawy mi stary wyjadacz polecał sianie w listopadzie.Mówił że pięknie wschodzi na wiosnę tylko rzeczywiście trzeba by porządnie zwałować.

Co z olejem rzepakowym nie tak ??
A kaszę tak lubie ze mam nadzieje ze obecnie to juz tylko incydenty...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 07:51, 24 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jednak łamiesz się dla poszczególnych piękności



Liście nie zawsze u mnie pachniały, musiały się uleżeć uschniete by dać sporo zapachu. A i tak nie każdy go czuje

Kasiu przy zbiorze gryki by szybciej wyschła rolnicy stosują oprysk roundapem, to samo z rzepakiem Trzeba używać tylko te z upraw ekolgicznych
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 07:59, 24 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
cudny okaz kupiłaś! no i w ogóle te zakupki jak Wam sprawnie idą jakieś fajne źródełko dorodnych poznałaś ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 08:33, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kawał chłopa z tego grójecznika. Niech rośnie zdrowo!


Nie dziękuję Haniu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:35, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Helen napisał(a)

Kasia, ale dorodny Jaka to odmiana? I gdzie Wy dostajecie takie piękne sztuki? U nas tylko cienkie wypierdki max. 70 cm.


To prawda, ładny okaz . To klon Sango Kaku. Z donicą jest wyższy ode mnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies